9.10.2018, 14:05

Když se z vysmívaného blockbusteru stane kinohit aneb Venom přepisoval americké statistiky

Když se z vysmívaného blockbusteru stane kinohit aneb Venom přepisoval americké statistiky 8 obrázků v galerii
Venom | Foto: Sony Pictures Entertainment
Severoameričtí diváci mají rádi komiks, Toma Hardyho a Lady Gagu. Tak by se dal ve zkratce rekapitulovat víkendový žebříček zaoceánských tržeb. Vedle rekordního Venoma (2018) totiž táhlo též hudební drama Zrodila se hvězda (2018) s Lady Gagou a Bradley Cooperem v hlavních rolích.

Venom (2018) bořil rekordy. Anti-hrdina ze stáje studia Sony zaznamenal nejlepší říjnové tržby za posledních 5 let na severoamerickém trhu. Veleúspěšný byl též na mezinárodní půdě. Statistiky, které sledují tržby z 58 zemí, zaznamenaly Venomovo prvenství hned v 57 z nich.

Venom | Foto: Columbia Pictures

Co stojí za veleúspěšným startem Venoma? Chabá konkurence; vyjma novinky Zrodila se hvězda (2018), o níž ještě bude řeč, neměl symbionta s tváří Toma Hardyho kdo ohrozit. Tituly z předchozích víkendů se komerčně vyčerpaly a tak se většina diváků se zvědavostí vypravila na "soňáckého" anti-hrdinu. 80 milionů dolarů je na otvírák, který sklidil ještě před premiérou zatraceně špatné recenze, celkem překvapivá cifra.

Venom tvůrce vyšel na 100 milionů dolarů a celosvětově má prozatím na kontě 205 mega. Uvidíme, jak vysoko se dostane. Půlmiliarda by nemusela být pouze vysněnou metou... Otázkou zůstává, jak by si Venom v kinech poradil v eRkové verzi (do 17 let jen v doprovodu dospělé osoby), která byla původně hotovou záležitostí. Jak to bude s komiksovým universem studia Sony zůstává nicméně otázkou.

Zrodila se hvězda - Bradley Cooper a Lady Gaga | Foto: Warner Bros.

Ve stínu Venoma, nebo naopak na výsluní? Tak by se dalo hovořit o megaúspěchu "obyčejného hudebního melodramatu" Bradleyho Coopera, který kromě sebe do hlavní role obsadil Lady Gagu. Zrodila se hvězda (třetí verze inspirovaná klasikou z roku 1937) utržila o premiérovém víkendu 41,2 milionů dolarů. Velmi dobře hodnocený režijní debut "pařana" Coopera a solidní herecký výkon Lady Gaga má zaděláno na překvapení letošního podzimu. A zcela zaslouženě. Celosvětově má snímek s rozpočtem 36 milionů dolarů na kontě 58 mega.

Solidně si v severoamerických kinech stále vede animovaný Yeti: Ledové dobrodružství (2018). Druhý víkend v kinech pro něj znamenal třetí příčku mezi nejvyhledávanějšími snímky a 14,9 milionů dolarů.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist