2.10.2018, 10:30

Hvězdné války a Jurský svět na jednom pódiu aneb Koncert sci-fi hudby, který potěší zaryté filmové fanoušky

Hvězdné války a Jurský svět na jednom pódiu aneb Koncert sci-fi hudby, který potěší zaryté filmové fanoušky
Filmová hudba z legendárních sci-fi snímků míří do pražského Rudolfina | Foto: FILMharmonie

V sobotu 13. října se pražským Rudolfinem rozezní filmová hudba z ikonických sci-fi snímků. Akci pořádá Filmová filharmonie od 19:30 ve Dvořákově síni, kde se posluchačům představí 90členný symfonický orchestr doplněný 60členným sborem Filmové filharmonie pod vedením Chuheie Iwasakiho, talentovaného dirigenta, který debutoval na letošním Pražském jaru.

Program zahájí E. T. mimozemšťan (1982), zazní též hudební hity z filmových sérií Star Trek a Star Wars nebo ze snímků Počátek (2010), Superman (1978) a Den nezávislosti (1996). K poslednímu jmenovanému orchestru poskytl noty autor hudby David Arnold, posluchači se tedy mohou těšit na originální suitu z tohoto filmu. I když už většina programu byla odhalena, nechávají si organizátoři do poslední chvíle ještě nějaká překvapení.

„Celý program sci-fi je výborně sestaven, ale nejvíce se těším na hudbu ze ságy Star Wars. Zároveň na můj oblíbený Jurský svět, který budu moc rád dirigovat po dvou letech znovu,“ říká Chuhei Iwasaki, který diriguje Filmovou filharmonii od jejího vzniku.

Už teď je jisté, že koncert SCI-FI bude plný skvělé hudby, kterou složili ti nejlepší světoví skladatelé. Ať už zmiňovaný David Arnold, legenda John Williams, Alan Silvestri, Hans Zimmer, James Newton Howard nebo Michael Giacchino.

„Výčet jmen je opravdu pestrý, snažil jsem se poskládat program tak, aby k sobě skladby nejen žánrově ladily, ale aby si na své přišel opravdu každý posluchač. Přesto půjde o ucelený koncert, na který budou posluchači ještě dlouho vzpomínat,“ slibuje ředitel Matěj Lehár, který se stará o dramaturgii všech koncertů.

O příjemné mrazení v zádech se pak postará symfonický orchestr Filmová filharmonie, zkráceně FILMharmonie, vystoupí též pěvecký sbor se sbormistryní Lenkou Dandovou. Na pódiu Rudolfina tak vystoupí 150 lidí. Profesionální provedení filmové hudby je pro FILMharmonii samozřejmost. Orchestr představuje posluchačům hudbu v té nejvyšší kvalitě s obrovským nasazením hudebníků, jak už se posluchači mohli přesvědčit na úspěšných koncertech Fantasy, Dobrodružství, nebo na květnovém unikátním koncertu herní hudby Games.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit na stránkách orchestru.

Chcete se na koncert SCI-FI hudby dostat zdarma? Máte příležitost. Ve spolupráci s organizátory akce pořádáme soutěž o 2 vstupenky do Rudolfina.

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci na výhru dosáhnout? Zkuste naši novou redakční hru a získejte v ní na první pokus co nejvíce bodů. Z 20 nejúspěšnějších vylosujeme 2 výherce. Bodování soutěže uzavřeme v pondělí 8. října ve 12:00.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Slavné propadáky: Soudce Dredd - počátek konce hvězdné kariéry Sylvestera Stalloneho

Včera večer se televizí prohnal nechvalně proslulý Soudce Dredd, kterým si chtěl Sylvester Stallone v polovině devadesátých let znovu nakopnout kariéry...

Nejlepší sci-fi za celou dobu existence kinematografie

Píše se rok 2001 a ze Země odlétá výprava k Jupiteru. Palubní počítač Hall 9000, který je možná naprogramovaný mimozemskou civilizací, nebo ohrožen vlastní...

Poslechněte si, jak mohla znít Liga spravedlnosti, kdyby pod vlivem přetáček nevypadl skladatel Šíleného Maxe

Jméno hudebního skladatele Toma Holkenborga aka Junkieho XL je v posledních letech hodně vidět. Podepsán je pod soundtracky k Amazing Spider-Man 2, druhé...

Hans Zimmer v Praze - Koncert z jiného světa

7. května se v Praze uskutečnil dlouhou očekávaný koncert novodobého virtuósa filmové hudby, Hanse Zimmera, který do O2 arény přivezl svět a ukázal obecně...

Recenze: John Williams: Filmová hudba a nic víc. Naprosto nic.

Tento čtvrtek se v našich kinech (pravděpodobně ve velmi omezeném počtu) má objevit devadesátiminutový dokument z koncertu hudby (především filmové) Johna...

Ankety

Je dobře, že jde epizoda s Michaelem Jacksonem do trezoru?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Zatím váhám.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: