18.9.2018, 14:28

Emmy 2018: Na trůnu jubilejního ročníku skončil očekávaný vítěz

Emmy 2018: Na trůnu jubilejního ročníku skončil očekávaný vítěz
Hra o trůny | Foto: HBO

70. ročník udílení prestižních televizních cen Emmy máme za sebou a nejspíš nikoho nepřekvapí, že se nejlepším dramatickým seriálem stala Hra o trůny od HBO.

Hra o trůny sice tentokrát z 22 nominací proměnil pouze tři, což lze vidět jako určitou formu prohry, stalo se tak ovšem v kategoriích nejlepší dramatický seriál, nejlepší herec ve vedlejší roli (Peter Dinklage) a nejlepší speciální efekty. A co si budeme povídat, seriál je s námi již tolik let, až je v podstatě zázrak, že ještě dokáže nějaké ty ceny získat (přeci jen se každý show postupem času okouká). Oblíbená fantasy vyhrála dramatickou kategorii Emmy již potřetí, kromě letoška bodovala i v letech 2015 a 2016.

Kategorii nejlepší komediální seriál ovládla The Marvelous Mrs. Maisel od Amazonu. Příběh neplánované stand-up komičky získal pět cen pro nejlepší scénář, režii, hlavní hvězdu Rachel Brosnahan a její dva kolegy ve vedlejších rolích. Nejlepší limitovanou sérií je American Crime Story: Versace.

Mezi vítěze večera se řadí též špionážní seriál Takoví normální Američané, za který si Matthew Rhys odnesl cenu za nejlepší hlavní roli v dramatu. Druhou sošku získal seriál za scénář. A pokud jde o Westworld, druhé želízko v ohni od HBO, ten má cenu za nejlepší herečku ve vedlejší roli (Thandia Newton). Loňský vítěz Příběh služebnice se letos neprosadil.

Kompletní seznam vítězů najdete zde.

The Marvelous Mrs. Maisel | Foto: Amazon
Takoví normální Američané | Foto: FX Productions
-
-
Servus
Autor:
Servus

Související články:

Hra o trůny: První lákadlo na 8. sérii je online!

Blíží se nám podzimní seriálová sezóna a to znamená, že je čas lákat na nové série. Stanice HBO proto zveřejnila video, kde jsou všechny show pěkně pohromadě.

Emmy 2018: Nominace ve jménu Hry o trůny a Netflixu, který vypálil HBO rybník

Jako každým rokem, i letos byly v první polovině července slavnostně oznámeny nominace na prestižní televizní ceny Emmy. Na počet nominací sice (podle...

Westworld: Je v plánu 3. série? V HBO dali fanouškům odpověď!

Seriál Westworld vstoupil do druhé sezóny a přestože máme za sebou teprve první dva díly a na nějaké závěry je brzo, v HBO již mají jasnou o budoucnosti série.

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: