18.9.2018, 15:30

Všechno bude, jen zájem o český film podle všeho ne

Všechno bude, jen zájem o český film podle všeho ne
Všechno bude | Foto: Cinemart

Tématem víkendu byl nový Predátor, k němuž s velkou nadějí vzhlíželi všichni milovníci originálu. Otázkou pak bylo, jestli zažije vzkříšení výborná road-movie Všechno bude, kterou diváci o premiérovém víkendu prakticky ignorovali.

5. HOTEL TRANSYLVÁNIE 3: PŘÍŠERÓZNÍ DOVOLENÁ (USA)

Třetí díl oblíbené animované série se stále drží vysoko a do českých kin již na něj vyrazilo přes čtyři sta tisíc diváků, konkrétně 418. Ti za lístky nechali 60 milionů korun, což dokazuje, jak velký mají animované filmy v českých kinech komerční potenciál. Dokáže toho někdo z domácích tvůrců využít?


4. SPOLU TO DÁME (Německo)

Pokus o německé Nedotknutelné s hrdinou série Fakjů pane učiteli v hlavní roli sice nemá extra oslnivý start, 9 153 diváků za první víkend lze přesto považovat za úspěch. Přeci jen jde o komorní komediální drama, které nemá - na rozdíl od svérázného učitele Zekiho - natolik vděčné téma (a tedy i trailer). Víkendové tržby 1 milion a 391 tisíc korun jsou každopádně stále podstatně výše, než jak v poslední době startuje řada českých novinek.


3. ÚŽASŇÁKOVI 2 (USA)

Stálice, která milují v kinech po celém světě a odmítá opustit záře reflektorů. V českých kinech už byli sedmý víkend a přesto dokázala rodinka Úžasňákových nalákat 13 416 platících diváků, kteří v pokladnách nechali dalších 1,5 milionů korun. Na Hotel Transylvánie 3 sice stále Úžasňákovi 2 nějakých sto tisíc diváků ztrácí, ale také se hrají o třetinu kratší dobu.


2. SESTRA (USA)

Animáky jsou jednoznačně drahou položkou a není se proto čemu divit, že těch opravdu velkých moc nevzniká. Horory, to je jiné kafe. Lze je pořídit za minimální náklady a zájem vyvolávají obrovský. Je to i případ Sestry, která stála 22 milionů dolarů a celosvětově má po dvou týdnech 229. Přidávají i čeští fanoušci hororu. O druhém víkendu na film vyrazilo 37 807 diváků, přičemž už z nich celkem jeptiška vystrašila téměř 20 milionů korun.


1. PREDÁTOR: EVOLUCE (USA)

Inu, Češi a láska k Hollywoodu osmdesátých let, to jen tak neskončí. A nový Predátor jednoznačně na jinou cílovku ani nemíří (ostatně mu k tomu chybí i nějaké to známější jméno v obsazení). Hodně filmu u českých diváků nepochybně pomohlo jméno režiséra Shanea Blacka, jehož milujeme pro Posledního skauta a naposledy Správné chlapy. Znovu zrozený Predátor si tak bez větších obtíží získal v českých kinech 38 594 diváků a 6,2 milionů korun. V amerických sálech start zas tak oslnivý nebyl, ale zbytek světa by měl Predátora dostat dostatečně vysoko, aby si vysloužil pokračování.

Na konec je třeba se zmínit tuzemské drama slovinského režiséra Olma Omerzua Všechno bude. Minulý víkend se film umístil až 21. s návštěvností 1.028 diváků a tržbami 131 tisíc korun. Doufali jsme, že vyslání Všechno bude do boje o Oscarovou sošku nějaký ten zájem vyvolá, ale nestalo se. Film se znovu nedokázal v rámci návštěvnosti probojovat ani do TOP20.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-

Související články:

Recenze: Všechno bude - vítěz Českých lvů spadá do filmového podžánru "všichni jsou v hajzlu"

Netradiční road movie o dvou asi tak třináctiletých (?) venkovských hoších, z nichž jeden je typ "budoucí hardcore skinhead" a druhý "budoucí školní...

Proč studio vystřihlo jednoho herce z nového Predátora těsně před premiérou?

Studio 20th Century Fox muselo těsně před uvedením do kin zasáhnout do hotového filmu a vystřihnout několik scén, v nichž se objevil herec Steven Wilder.

Recenze: Predátor: Evoluce - jak dopadl návrat ikony pod dohledem tvůrce Posledního skauta?

V Mexiku (nebo v USA poblíž Mexika?) nouzově přistane Predátor a narazí přitom na náhodou zde operujícího odstřelovače Quinna McKennu (Boyd Holbrook)...

Hororová Sestra zamávala s návštěvností českých kin! Kralování superhrdinů končí

To, že je horor vděčným a oblíbeným žánrem, víme již delší dobu. Aby ale okupoval žebříček tržeb a návštěvnosti českých kin, k tomu dochází tak párkrát do...

Recenze: Sestra - horor ze světa V zajetí démonů s vraždícím Marilynem Mansonem (skoro)

Kdo by se toho nadál, že filmy ze série V zajetí démonů budou jednou mít vlastní "filmový vesmír", tzn. budou nějakým způsobem propojeny a budou kolem toho...

Ankety

Chystáte se na letošní (2019) filmový festival do Karlových Varů?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: