"Nejhorší režisér všech dob", který mlátil kritiky, vysmál se Tarantinovi a označil se za génia, dnes slaví narozeniny. Jaký je jeho příběh?

"Nejhorší režisér všech dob", který mlátil kritiky, vysmál se Tarantinovi a označil se za génia, dnes slaví narozeniny. Jaký je jeho příběh? 2 obrázky v galerii
Uwe Boll
Uwe Boll byl opravdu jedinečný fenomén. Z ničeho nic na sebe upoutal pozornost v roce 2003 otřesnou videoherní adaptací House of the Dead. Šlo o příšernost z ranku "jednou a dost", jenže Boll byl rodilý Němec a tak ještě pár let využíval německého zákona, který umožňoval odepsat si 100% financí z neúspěšného filmu na daních.

Díky tomu si dokázal až nečekaným způsobem prodloužit kariéru. Bolla si dnes pamatují hlavně fanoušci videoher, protože se mu nějakým neuvěřitelným způsobem vyjma House of The Dead povedlo získat práva i na Far Cry, Dungeon Siege, BloodRayne, Postal a Alone in The Dark. A do jednoho jde o příšerné filmy (i když některé mají své světlé chvilky). Boll už svou kariéru ukončil - částečně proto, že už mu nikdo nechtěl filmy financovat - jeho odkaz ale žije stále. Takže dává smysl, že o něm vznikl dokument:

Snímek se jmenuje Fu*k You All: The Uwe Boll Story (Jděte všichni do p*dele: Příběh Uweho Bolla), což poměrně dobře vystihuje Bollovu prudkou povahu. Trailer slibuje, minimálně pro cinefily, dost zajímavý pohled do duše jednoho hodně svérázného amatéra, který si šel tvrdohlavě za svým. A to není to jediné zajímavé na Bollovi. On i rád čeřil vody mimo natáčení. Před premiéru Postalu vzkázal Elimu Rothovi a Quentinu Tarantinovi, ať se přijdou do kina podívat na to, jak se točí pořádné filmy. Michaelu Bayovi zase řekl, že jeho nový film v amerických kinech finančně rozdrtí Transformers (šly do kin ve stejném termínu). A také vyzval na boxerský zápas několik desítek filmových kritiků, přičemž pět svolilo a dostali dost velkou nakládačku (Boll v mládí amatérsky boxoval a byl dost chytrý na to, aby si vybral slabší kousky).

Vyjma schopnosti ukecat herní studia k prodeji práv na milované tituly se ještě jedna věc musí Bollovi nechat - navzdory šílené pověsti dokázal do svých filmů ukecal nejedno jméno. Namátkou si u něj zahráli Christian Slater, Jason Statham, Ben Kingsley, Ron Perlman, Stephen Dorff, Michael Madson, Burt Reynolds, Michelle Rodriguez, Ray Liotta nebo J.K. Simmons.

Dokument byl dokončen již v loňském roce, na premiéru ale zatím marně čekáme. Tak snad brzy. No a na konec si dáme jednu záludnou anketu :)

Nejlepší herní adaptace Uwe Bolla?
House of the Dead
Sám v temnotě (Alone in the Dark)
BloodRayne
Ve jménu krále (Dungeon Siege)
Postal
Far Cry
F*** You All: The Uwe Boll Story | Foto: Prairie Coast Films

Podívej se na Fuck You All: The Uwe Boll Story online hned teď!

Ankety
Na který z prosincových blockbusterů se těšíte nejvíce?
West Side Story
Spider-Man: Bez domova
Kingsman: První mise
Matrix Resurrections
Jiný/žádný
Nejnovější články:
Načíst další články