12 let trvalo, než svět zjistil, jak hrdinsky se Steve Buscemi zachoval během útoků 11. září

12 let trvalo, než svět zjistil, jak hrdinsky se Steve Buscemi zachoval během útoků 11. září 2 obrázky v galerii
Impérium - Mafie v Atlantic City | Foto: HBO
Kdo ten den pamatuje, ví, kde v tu chvíli byl a co zrovna dělal, když dvě letadla narazila do World Trade Center. Bylo to něco, čemu se ani nechtělo věřit. Neumím si ani představit, jaké to muselo být v ten den přímo na Manhattanu. Steve Buscemi byl jedním z těch, kteří si peklo 11. září roku 2001, kdy al-Káida nadobro změnila tvář terorismu, prožili na vlastní kůži. A v tu chvíli nezaváhal ani minutu.

Přestože svět zná Stevea Buscemiho hlavně jako skvělého herce a režiséra, v mládí se živil i jako newyorský hasič. Když letadla narazila do WTC, Buscemi ani na minutu nezaváhal a okamžitě se přihlásil zpátky do akce.

Společně s ostatními hasiči navlékl potřebnou výstroj a vyrazil do ulic, aby po boku bývalých kolegů 12 hodin hledal přeživší v troskách budov.

Zatímco jiní by se zřejmě chtěli alespoň trošku ohřát v mediálním zájmu po takovém výkonu, Buscemi o tom nikdy nikomu neřekl. Nebýt toho, že v roce 2013 zveřejnili hasiči na facebookové stránce Brotherhood of Fire informaci o jeho zapojení, svět by se možná nikdy nedozvěděl, jak se Buscemi v době krize fantasticky zachoval. Existuje jen několik málo fotografií a ještě v ne moc dobré kvalitě, protože Buscemi odmítl svůj příběh jakkoli zviditelnit. Tak se chová skutečný hrdina. A Newyorčané mu za to budou vždy vděční.

Steve Buscemi | Foto: Brotherhood of Fire
Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist