10.9.2018, 15:15

Hororová Sestra zamávala s návštěvností českých kin! Kralování superhrdinů končí

Hororová Sestra zamávala s návštěvností českých kin! Kralování superhrdinů končí
Sestra | Foto: Warner Bros.

To, že je horor vděčným a oblíbeným žánrem, víme již delší dobu. Aby ale okupoval žebříček tržeb a návštěvnosti českých kin, k tomu dochází tak párkrát do roka. Druhý zářijový víkend se tak stalo v případě hororu Sestra (2018) z produkční stáje gurua děsivého žánru Jamese Wana.

5. UPGRADE (země vzniku: USA)

Začneme ale pěkně od pátého místa víkendového žebříčku, kde skončila sci-fi brutalita Upgrade. Oproti premiérovému týdnu zaznamenalo tohle obrovské filmové překvapení propad o 53 procent. Na snímek, který řeší vztah lidí a moderních technologií, vyrazilo do 64 kin 4.489 platících. Ti v pokladnách nechali 689 tisíc korun.


4. ALFA (USA)

Dobrodružný film zasazený do prostředí evropské doby ledové skončil čtvrtý. Alfa je celkem zdařilým příspěvkem k žánru, který cílí na teenagery i jejich rodiče. Film měl v rámci českých kin k dispozici 80 sálů, přišlo na něj 8.299 diváků, kteří v pokladnách nechali 1 milion 319 tisíc korun. Uvidíme, zda se tvůrcům snímek s odhadovaným rozpočtem 51 milionů dolarů zaplatí. Zatím má na kontě celosvětově 59 mega.


3. HOTEL TRANSYLVÁNIE 3: PŘÍŠERÓZNÍ DOVOLENÁ (USA)

Léto patřilo (a částečně stále patří) animákům. Ten méně úspěšný z populárního dua pojednává o třetím dobrodružství transylvánského Drákuly a aktuálně skončil na bronzové příčce. Hotel Transylvánie 3 se promítal v 83 kinech, přišlo na něj 10.729 diváků a tržby činily 1 milion 433 tisíc korun.

Po dvou měsících v českých kinech má snímek na kontě přes 409 tisíc platících a téměř 59 milionů korun. Na diváky v rámci všech filmů žebříčku Top 20 jasně vede. V tržbách ho přeskočil Jurský svět: Zánik říše (2018) s 62 miliony.


2. ÚŽASŇÁKOVI 2 (USA)

Pětkrát držela parta animovaných superhrdinů prvenství, tentokrát už to ale nevyšlo. Pixarovští Úžasňákovi 2 se museli spokojit s druhou příčkou, když na ně do 84 kin vyrazilo 11.543 diváků, kteří v pokladnách nechali 1 milion 612 tisíc korun.

Celkově má snímek na kontě téměř 290 tisíc platících a 42 milionů korun. V rámci návštěvnosti i tržeb je to z dlouhodobého hladiska třetí místo na aktuálním žebříčku Top 20.


1. SESTRA (USA)

Tak tohle se vážně povedlo! Hororová Sestra skončila s přehledem první. Universum, které James Wan vybudoval kolem série V zajetí démonů, komerčně velmi dobře šlape. A to tak dobře, že na Sestru do českých kin o premiérovém víkendu vyrazilo 65.726 diváků, kteří za lístky utratili téměř 10 milionů korun. V porovnání s druhým a třetím titulem žebříčku je to skutečně obrovský náskok.

Sestra | Foto: New Line Cinema

Pro srovnání: Když přišla do českých kin před rokem v srpnu druhá Annabelle 2 (2018) ze stejného hororového universa, vidělo ji o premiérovém víkendu 45 tisíc diváků, kteří za lístky zaplatili 6 milionů korun. Zářijová premiéra Sestry byla určitě vhodnější než uvedení druhé Annabelle v době letních prázdnin. Na úspěchu nemění nic ani fakt, že u kritiků to Sestra nevyhrála. Na webu RottenTomatoes je pouhých 28 procent kladných recenzí, průměrná známka činí 4.5 z 10.

Všechno bude | Foto: CinemArt CZ

Ze čtvrtečních novinek se kromě vítězné Sestry do Top 20 už žádný film nedostal. Tuzemská novinka slovinského režiséra Olma Omerzua Všechno bude (2018), která navazuje na československé filmy pro mládež, se umístila až 21. s návštěvností 1.028 diváků a tržbami 131 tisíc korun.

Autorův předchozí Rodinný film (2015) šel do kin v únoru roku 2016 a o premiérovém víkendu na něj přišlo 7.807 diváků. Datum nasazení v rámci kalendářního roku dělá divy. Kromě zimní sezóny měl nicméně Rodinný film ještě jeden trumf, Karla Rodena v jedné z rolí. Ale ať už jsou komerční čísla jakákoliv, stále platí režisér Omerzu za jednoho z nejtalentovanějších tuzemských filmařů.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Všechno bude, jen zájem o český film podle všeho ne

Tématem víkendu byl nový Predátor, k němuž s velkou nadějí vzhlíželi všichni milovníci originálu. Otázkou pak bylo, jestli zažije vzkříšení výborná...

Recenze: Sestra - horor ze světa V zajetí démonů s vraždícím Marilynem Mansonem (skoro)

Kdo by se toho nadál, že filmy ze série V zajetí démonů budou jednou mít vlastní "filmový vesmír", tzn. budou nějakým způsobem propojeny a budou kolem toho...

Nově v kinech: Podlehnou mladí čeští útěkáři děsivé jeptišce?

Září je tu a spolu s ním první letošní tuzemské kinopremiéry tohoto měsíce. O diváky si to rozdají chlapci na útěku v dramatu Všechno bude (2018) a děsivá...

Filmy od Pixaru táhnou i po 22 letech aneb Úžasňákovi 2 mezi elitou?

Do českých kin dorazil před necelými dvěma týdny jubilejní 20. animovaný film pod hlavičkou studií Pixar/Disney. Superhrdinští Úžasňákovi 2 (2018) nadchli...

Recenze: Upgrade - nebývale zdařilá sci-fi drsňárna natočená doslova "za pár babek"

Blízká budoucnost. Všudypřítomná digitalizace, robotizace, odcizení atd... Grey Trace (Logan Marshall-Green) je jeden z mála lidí, kteří manuálně pracují...

Recenze: Úžasňákovi 2 - nadprůměrný animák, který myslel hlavně na peníze

I když od prvního filmu uplynulo už 14 let, druzí Úžasňákovi překvapivě začínají přesně ve chvíli, kdy skončili první. Takže všichni členové rodiny jsou...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: