6.9.2018, 15:00

Nově v kinech: Podlehnou mladí čeští útěkáři děsivé jeptišce?

Nově v kinech: Podlehnou mladí čeští útěkáři děsivé jeptišce?
Všechno bude | Foto: CinemArt CZ

Září je tu a spolu s ním první letošní tuzemské kinopremiéry tohoto měsíce. O diváky si to rozdají chlapci na útěku v dramatu Všechno bude (2018) a děsivá Sestra (2018), jejíž film je spin-offem k V zajetí démonů 2 (2016). Dále na vás čeká portrét módního návrháře z dělnické třídy (McQueen) a love story z Blízkého východu, kde hraje důležitou roli dron (Láska bez hranic).

VŠECHNO BUDE (režie: Olmo Omerzu)

Režisér slovinského původu, který studoval na pražské FAMU, má v kinech třetí celovečerák. Po kritikou ceněných filmech Příliš mladá noc (2012) a Rodinný film (2015) se Olmo Omerzu zaměřil na road-movie s dvojící kluků, kteří hodí školu a starosti za hlavu, ukradnou auto a vyrazí do světa. Po cestě naberou stopařku (Eliška Křenková) a jejich dobrodružství se stočí poněkud jiným směrem. Po čem vlastně baží a co chtějí zažít? Vědí to vůbec?

Všechno bude | Foto: KVIFF / trailer

Všechno bude by se mohl stát zpovědí všech, kteří se nacházejí mezi dětstvím a dospělostí a tak trochu si nevědí rady. Dle dostupných recenzí Omerzu ve své novince ubral plyn a přináší film, který bude místy nudit civilností a obyčejností. Ale i to přece k mladému životu patří. Opět ale ohromuje schopností vést herce (a neherce), což je jeho největší režijní zbraní.

Recenzenti prozatím dávají filmu Všechno bude 67 procent.


SESTRA (režie: Corin Hardy)

Pamatujete na V zajetí démonů 2 a děsivou řádovou sestru? Nyní má svůj vlastní film (spin-off) v rámci hororového universa Jamese Wanna. Po dvou filmech s Annabel, které sem taktéž spadají, straší Sestra pod režijním dohledem Corina Hardyho (Hvozd). Děj filmu se odehrává v rumunském klášteře, v němž jeptišky ukrývají děsivé tajemství. Jaké? To se dozvíte v kinech.

Na RottenTomatoesSestra prozatím rovných 50 procent kladných recenzí. Annabelle 2 (2017) a V zajetí démonů 2 (2016) na tom byly o poznání lépe.


MCQUEEN (režie: Ian Bonhôte, Peter Ettedgui)

Módní návrháři se rozhodně nerodili se stříbrnou lžičkou v puse. Což dokládá celovečerní dokument McQueen věnující se životu významného návrháře Alexandera McQueena. Co je na snímku pozoruhodné? Nahlédnete do zákulisí díky celé řadě dochovaných videí (autor žil mezi roky 1969-2010), kde byste rozhodně do Brita s vizáží levicového skinheada neřekli, že je autorem extravagantních a šokujících rób, šatů a dalších módních doplňků.

McQueen | Foto: Aerofilms

Muž, který si vzal před 8 lety život, jde proti představě zšenštilého gay návrháře snídajícího z porcelánu a hlídajícího si svou vizáž. S tímhle chlapíkem byste rádi zašli na fotbal, pivo nebo jen tak na zahradní party. Škoda, že už není mezi námi. Podlehl vlastním démonům, jejichž vliv je ostatně patrný i v jeho svébytném díle.


LÁSKA BEZ HRANIC (režie: Kim Nguyen)

A na závěr jedno drama z Blízkého východu, kde hraje důležitou roli dron-špeh. Mladík, který ho ve filmu Láska bez hranic ovládá, se díky záběrům na dálku seznámí a mladou Ayusou a nespustí její život z očí. Když je mladá žena zaslíbena staršímu muži, jehož nemiluje, začíná opravdové drama.


Seznam všech zářijových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze: Všechno bude - vítěz Českých lvů spadá do filmového podžánru "všichni jsou v hajzlu"

Netradiční road movie o dvou asi tak třináctiletých (?) venkovských hoších, z nichž jeden je typ "budoucí hardcore skinhead" a druhý "budoucí školní...

Hororová Sestra zamávala s návštěvností českých kin! Kralování superhrdinů končí

To, že je horor vděčným a oblíbeným žánrem, víme již delší dobu. Aby ale okupoval žebříček tržeb a návštěvnosti českých kin, k tomu dochází tak párkrát do...

Sex, drogy a rock´n´roll na přehlídkových molech. Geniální návrhář v posmrtném dokumentu

Jeho život připomínal pohádku i horor zároveň. Obyčejný chlapec z dělnické rodiny ve Východním Londýně se díky svému talentu vypracoval do čela módních...

Vražedná jeptiška z V zajetí démonů 2 děsí v první upoutávce

Když se staví nějaký filmový vesmír, obvykle stojí na hrdinech. Guru hororového žánru James Wan (Saw: Hra o přežití, V zajetí démonů) na to jde z druhého...

Recenze - Annabelle 2: Zrození zla. Budeme se kvalitně bát?

Šest osiřelých děvčat a řádová sestra ze zabydlely na venkovském statku, kde žije depresivní chlapík, jeho znetvořená žena a skrývají zde strašlivé...

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: