8.9.2018, 14:00

Tvůrce Simpsonů konečně odpověděl na otázku, zda byl nebo nebyl v seriálu Michael Jackson

Tvůrce Simpsonů konečně odpověděl na otázku, zda byl nebo nebyl v seriálu Michael Jackson
Simpsonovi | Foto: 20th Century Fox Television

Příští rok to bude neskutečných 30 let od chvíle, kdy byl v Americe odvysílán úplně první díl seriálu Simpsonovi (konkrétně 17. listopadu). Od té doby vznikla řada výjimečných epizod, na které fanoušci s láskou vzpomínají. Mezi ty nejpamátnější bezpochyby patří první díl třetí série jménem Šílený Homer.

Mladším ročníkům tahle epizoda zřejmě moc neřekne, ale ti z nás, kdo pamatují začátky seriálu, si snadno vybaví příběh, v němž Homer Simpson skončí v blázinci a seznámí se s Leonem Kompowským, který se vydává za Michaela Jacksona. Přirozeně nemůže chybět pár pohybů, jimiž to Leon doprovodí a i když jsme přišli o jeho původní hlas v českém dabingu, pořád zůstala nepřeložená píseň na konci dílů, která zní skoro jako od Jacksona.

Fanoušci Krále popu vždycky měli se zmíněným hudebním výstupem problém, protože to není úplně ono, současně ale prý zněl Leon v dialozích dostatečně podobně, aby váhali, zda tedy postavu namluvil nebo nenamluvil sám Michael Jackson. Matt Greoning se konečně slitoval a uvedl, že navzdory absenci v titulcích skutečně Leona namluvil sám velký Michael.

Ani tvůrce Simpsonů původně nevěřil, že se takové cameo povede, ale pěvecká legenda sama Greoningovi jednoho večera zavolala, že by měla o účast v seriálu zájem. A proč nezněl Jackson úplně jako Jackson při zpívaní songu Lisa It's Your Birthday? Ironií osudu nešlo použít Michaela pro zpěv, protože měl v té době s nahrávacím studiem uzavřenou smlouvu, která mu to zakazovala (ač šlo o smyšlený song, který by nikde jinde nikdy nezpíval).

Simpsonovi | Foto: 20th Century Fox Television
-
-
Související filmy: Simpsonovi
Související osoby: Matt Groening, Michael Jackson

Související články:

Simpsonovi konečně míří znovu do kin! A nezůstane jen u nich...

Foxové sice oficiálně končí, ale než je společnost Disney naplno spolkne, spustí výrobu dvou celovečerních animáků, na které se fanoušci zatraceně dlouho těší.

Stvořitel Simpsonových bude "řádit" ve středověku. Disenchantment má upoutávku a premiéru za dveřmi

Vdechl život Simpsonovým i Futuramě, přičemž oblíbení žluťásci ze Springfieldu drží rekord v rámci nejdéle nepřetržitě vysílaného seriálu v dějinách. Matt...

Před téměř třiceti lety dal světu Simpsonovi, nyní přichází s novým seriálem

Řeč je samozřejmě o animátorovi Mattovi Groeningovi, autorovi seriálů Simpsonovi a Futurama. Stanice Netflix vydala první obrázky z nového fantasy...

Kultovní žlutá rodinka Simpsonových dostane další dvě řady

Zatímco jiné seriály bojují o svou existenci, fanoušci seriálu Simpsonovi se bát nemusí. Oblíbená show vytrvá na televizních obrazovkách ještě nejméně dvě...

Ankety

Pokud v Sony nasadí do svých filmů Spider-Mana, měl by ho hrát...
  • Andrew Garfield (série Amazing Spider-Man)
  • Tom Hollad (Spider-Man z MCU)
  • Někdo úplně nový...

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: