Kdyby Bruce Willis neměl na krku průšvih za 14 milionů dolarů, nikdy by Armageddon nenatočil

Kdyby Bruce Willis neměl na krku průšvih za 14 milionů dolarů, nikdy by Armageddon nenatočil 11 obrázků v galerii
Armageddon | Foto: Walt Disney Studios
Dnes po poledni si v 16:30 na Nově můžete v televizi naladit Armageddon, jeden z nejvýraznějších katastrofických filmů devadesátých let (a současně snímek, který se svým pojetím do velké míry zasadil o to, jak nyní vypadají letní blockbustery).

Dnes už si ani neumíme Armageddon představit v hlavní roli s nikým jiným než s Brucem Willisem. Jeho obsazení zpočátku ale vůbec nebylo v plánu a nebýt toho, že mu jiný projekt extrémně nevyšel, nejspíš by herec roli nevzal.

Bruce Willis jako Eddy Kapinsky na jediné dostupné promo fotce | Foto: Walt Disney Studios

Celý příběh začal tím, že Willis pracoval na komedii Broadway Brawler, v níž hrál jednu z hlavních rolí a film současně spoluprodukoval. Snímek měl být příběhem Eddyho Kapinskyho, bývalého hokejového hráče, který prožívá románek s postavou, jíž hrála Maura Tierney. Po dvaceti dnech natáčení se ale produkce zastavila, Willisova nespokojenost s tvůrčím týmem vedla k tomu, že dostali padáka Lee Grant (režie), Joe Feury (produkce), William A. Fraker (kamera) a ještě další členové štábu, přičemž z 28 milionového rozpočtu už byla půlka pryč. K projektu byl pozván v komediích zkušený Dennis Dugan, aby vše zachránil, ale kamery už se nikdy nerozjely. Což mělo zajímavou dohru.

Protože byl Willis důvodem, proč natáčení Broadway Brawler selhalo (zda oprávněně či neoprávněně už se nikdy nedovíme), byla ve hře možnost, že by čelil žalobám. Aby vše urovnal, podepsal se společností Walt Disney Company kontrakt na tři filmy, v nichž bude hrát. Z nich vzešly ironií osudu dva největší hity jeho kariéry - již zmíněný Armageddon (553 milionů dolarů celosvětově) a Šestý smysl (672 milionů). Třetím filmem byla komedie Kid.

Za Armageddon Willis inkasoval namísto obvyklého honoráře 20 milionů jen 3, aby se tím vyrovnaly ztráty z natáčení Broadway Brawler. Jeden by řekl, jak to bude nevýhodná nabídka. Nejenže se ale Armageddon stal jedním z nejvýraznějších filmů Willisovy kariéry, z tržeb Šestého smyslu měl navíc procenta pro sebe, takže si za film odnesl ohromných 120 milionů dolarů. A to to začalo filmem, který se nepovedlo dokončit. No není ten chlap klikař?

Šestý smysl | Foto: 1999 Hollywood Pictures
Kid | Foto: Warner Bros. Pictures
Ankety
Který z uvedených muzikálů máte nejraději?
Zpívání v dešti
Hello, Dolly!
My Fair Lady
West Side Story
Kabaret
All That Jazz
Rocky Horror Picture Show
Bídníci
Moulin Rouge!
Fantom opery
jiný
Nemám rád/a muzikály.
Nejnovější články:
Načíst další články