Michael Caine ukončil dohady ohledně konce Počátku. A fanoušci nemají moc radost

Michael Caine ukončil dohady ohledně konce Počátku. A fanoušci nemají moc radost 7 obrázků v galerii
Počátek | Foto: Warner Bros. Pictures
Počátek Christophera Nolana je jedním z mála odvážných blockbusterů, který svým posledním záběrem vyvolává otázku, na kterou si musí divák odpovědět sám.

Jedni se staví za to, že se Leonardo DiCaprio vrátil do reality a konečně se setkal se svými dětmi. Jiní věří tomu, že točící se káča na konci jasně říká, že je stále ve snu. Nyní se do celé věci vložil Michael Caine, když film uváděl v rámci jednoho filmového festivalu. Herec prozradil, že když prvně četl scénář, nebyl ze závěru moudrý a nechápal, kdy jsou postavy ve snu a kdy ne. "Řekl mi (Christopher Nolan), že když jsem ve scéně já, je to realita. Takže tak to je - ve finální scéně jsem, takže je to realita. Pokud někde nejsem, je to sen."

Vzhledem k tomu, že působivost finále Počátku tkví právě v onom šoku, že se hrdina nakonec ze smyčky nevymanil (i když je to samozřejmě jen naznačeno, nikdo neříká, že by káča nakonec nespadla), fanoušci se v mnoha internetových diskuzích nevyvarují zklamání. Nedivím se jim, vnímám to stejně. Caine přirozeně nemá žádný důvod publiku lhát, přesto by mě zajímala reakce Christophera Nolana, zda ho slavný herec opravdu správně pochopil. Protože tím, minimálně pro mě, konec Počátku ztrácí na síle.

Jak to vidíte vy? Přijmete Caineovo vysvětlení, nebo zůstanete ve snu? ;)

Počátek | Foto: Warner Bros. Pictures
Počátek | Foto: Warner Bros. Pictures
Ankety
Byla omluva Evangeline Lilly namístě?
Ano
Ne
Nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist