6.8.2018, 16:30

Pavel Kříž je v kinech opět jako Hitler, tentokrát aby podpořil Donalda Trumpa

Pavel Kříž je v kinech opět jako Hitler, tentokrát aby podpořil Donalda Trumpa
Death of a Nation | Foto: D\'Souza Media

O víkendu vstoupil do amerických kin hraný příběh medvídka Pú. Nese název Kryštůfek Robin, Kryštůfka hraje Ewan McGregor a protože vypelichaná plyšová zvířátka vypadala v trailerech poněkud hrozivě, bylo otázkou, jaký bude výsledek.

Není nejhorší, ale podle očekávání nezachytil kouzlo animované předlohy a ani extra nelákal do kin. O svém debutu si Pú odnesl z amerických kin 25 milionů, což je v rámci Disneyho tvorby hodně málo (tak trochu "Solo málo"). Film naštěstí přišel na rozumných 75 milionů, takže by se zaplatit měl. Ke smůle studia v tom nesehraje roli Čína, protože tamní opozice (pokud jde o vzhled) přirovnala kulaťoučkého Púa ke kulaťoučkému prezidentovi Si Ťin-pchingovi a komunistická strana zatomiovala a všemu s Púem dala ban.

První po zásluze zůstává šestá Mission: Impossible, těšící se fantastickým ohlasům. Film má celosvětově třetinu miliardy a o něco lepší výdrž než jeho předchůdce. Ten celkem vydělal 682 milionů, takže pro studio dobré vyhlídky. Na třetím místě je pak Špión, který mi dal kopačky, komediální novinka s Milou Kunis a Kate McKinnon, jež to schytala v recenzích a startovné za 12.3 milionů dolarů značí žánrový propadák. To nejzajímavější, co se o víkendu prodralo do amerických kin, každopádně najdeme až na 13. místě.

10 filmových tváří Adolfa Hitlera 10 filmových tváří Adolfa Hitlera

Adolf Hitler se neplánovaně stal nejen hrdinou českých virálních videí, která s chutí parodují emocionálně vyhrocenou scénu z Pádu třetí říše...

Právě tam odstartoval dokument Death of a Nation. Režisér Dinesh D'Souza, milovník nejrůznějších konspiračních teorií a "alternativních faktů", byl před pár lety odsouzen za korupční jednání při volbách do amerického Senátu. Přirozeně nepřekvapí, že takový člověk dostal od Donalda Trumpa milost (aby ne, když natočil dokumenty špinící Obamu a Hillary) a nyní přichází s Death of a Nation, kde přirovnává Trumpa k Abrahamu Lincolnovi a věří, že existuje v rámci chování spojitost mezi demokraty a nacisty (přísahám bohu, že nic z toho si nevymýšlím). A teď se dostáváme k té podstatné části - film se zčásti natáčel i v České republice a Pavel Kříž v něm znovu hraje Adolfa Hitlera! Podle traileru (viz níže) by mělo jít o nově natočené části a ne recyklaci z Lídy Baarové. Dále hrají Karel Dobrý (ten je i v upoutávce) a pokud vyjdeme z fotek z natáčení, tak i Marek Vašut.

A finance? Z tisícovky kin si Death of a Nation odnesl 2 miliony, což není žádná sláva, ale pořád jde o slušné číslo na film, který - pokud jde o práci s fakty - má natolik povolené šrouby, že by i Sacha Baron Cohen koukal.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

-
-

Související články:

Kdepak John Travolta, nejhorším hercem loňského roku je Donald Trump!

Jako každým rokem, i letos byly před Oscary uděleny filmové anticeny Zlaté maliny. Favorizoval se John Travolta, ale jeho Gotti byl na Donalda Trumpa krátký.

Fahrenheit 11/9: Ve svém novém dokumentu Michael Moore cupuje Donalda Trumpa

Známý dokumentarista Michael Moore se vrací. A protože se v Americe díky prezidentování Donalda Trumpa vážně nenudí, je jeho novinka zaměřena právě na něj.

Přijde Donald Trump o hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy?

Možná jste to vůbec nevěděli, ale současný prezident Spojených států amerických Donald Trump má v Hollywoodu svou hvězdu na slavném chodníku celebrit...

Špión, který mi dal kopačky: Mila Kunis agentkou proti své vůli

Mila Kunis svou kariéru odstartovala sitcomem Zlatá sedmdesátá a v poslední době se k žánru komedie úspěšné vrátila sérií Matky na tahu, jejíž oba díly...

Nový trailer na hraného Medvídka Pú vám nedá spát... hrůzou

Zcela bez legrace, jakmile uvidíte hranou verzi Medvídka Pú v pohybu, neuvěříte vlastním očím, co si pro nás režisér Marc Forster (Světová válka Z) přichystal.

Zlaté maliny 2017: Vítězové - Batman v Hillary Clinton

Z neděle na pondělí se budou v Los Angeles předávat Oscaři. My na Kinoboxu samozřejmě budeme online a celým večerem vás provedeme (rozhodně si hlídejte náš...

Recenze: Lída Baarová - něco mezi Dobyvateli ztracené archy, Titanicem a nechtěnou komedií

Nejnovější velkofilm Filipa Renče vypráví životní příběh Lídy Baarové (Táňa Pauhofová), české herečky, která byla mj. milenkou Goebbelse a skoro i milenkou...

Ankety

Dáte seriálovému Zaklínači šanci?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: