13.7.2018, 10:45

Emmy 2018: Nominace ve jménu Hry o trůny a Netflixu, který vypálil HBO rybník

Emmy 2018: Nominace ve jménu Hry o trůny a Netflixu, který vypálil HBO rybník
Letošní vítěz nominací | Foto: Netflix

Jako každým rokem, i letos byly v první polovině července slavnostně oznámeny nominace na prestižní televizní ceny Emmy. Na počet nominací sice (podle očekávání) vévodí kategoriím Hra o trůny, celkový vítěz ale sedí na jiné židli.

Díky roční absenci si seriálové kategorie loňský rok "oddechly" od Her o trůny a mohli dominovat jiní, letos už se překvapení nekoná. Hlavní tažná síla HBO je znovu v popředí zájmu, tentokrát s rekordními 22 nominacemi. V závěsu jsou pořady NBC Saturday Night Live a (znovu) HBO s Westworldem.

Těsně za nimi skočil Příběh služebnice s 20 nominacemi. V kategorii limitované série si nejlépe vedl American Crime Story: Versace s 18 nominacemi, na komediálním poli uspěl seriál Atlanta s 16 nominacemi.

Nejzajímavější je každopádně to, že poprvé po osmnácti letech nevyhrála na počet nominací HBO (108 nominací), ale streamovací služba Netflix (112). Vítězové budou vyhlášeni 17. září v Los Angeles letošního roku.

Kompletní přehled nominací naleznete zde.

Hra o trůny | Foto: HBO
Westworld | Foto: HBO
-
-

Související články:

Emmy 2018: Na trůnu jubilejního ročníku skončil očekávaný vítěz

70. ročník udílení prestižních televizních cen Emmy máme za sebou a nejspíš nikoho nepřekvapí, že se nejlepším dramatickým seriálem stala Hra o trůny od HBO.

Death Note – Zápisník smrti. Porovnání milované japonské předlohy s americkou adaptací

Podle původní mangy a anime seriálu už vzniklo vícero filmových adaptací. Nicméně téměř před rokem se do toho rozhodl pustit i Netflix se svou americkou...

Recenze: Calibre - filmový Netflix má konečně pořádný zásah do černého

Každému studiu chvíli trvá, než si udělá jméno. Streamovací služba Netflix to celkem rychle zvládla v seriálové tvorbě díky Domu z karet, po němž...

Líbil se vám Monk? Od jeho tvůrce přichází hodnej policaj a jeho táta... zlej policajt!

Zpěvák Josh Groban se rozhodl vyměnit koncertování za hereckou kariéru. Pár krátkých výstupů už má sice za sebou, jeho první plnohodnotnou (a hned hlavní)...

Co bude, až skončí seriál Hra o trůny?

Televize CNN informovala, že si společnost HBO objednala natočení takzvaného pilotního dílu fantasy seriálu podle spisovatele George R.R. Martina. Autor...

Westworld: Je v plánu 3. série? V HBO dali fanouškům odpověď!

Seriál Westworld vstoupil do druhé sezóny a přestože máme za sebou teprve první dva díly a na nějaké závěry je brzo, v HBO již mají jasnou o budoucnosti série.

Proč mají mladí Američané méně sexu? Ukažme si na Netflix!

Asi byste čekali, že v dnešní době, kdy již není prakticky žádná sexuální praktika tabu, budou mít mladí "zdravé zájmy", a oni místo toho raději čumí na filmy.

Hra o trůny: Kdo se ukrývá za maskou Nočního krále? Slovenský kaskadér!

Je to tak. Momentálně nejpopulárnější seriál má československou stopu. A to rovnou v rámci jedné z nejpodstatnějších postav, jaké Hra o trůny v příběhu nabízí.

Ankety

Dáte seriálovému Zaklínači šanci?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: