Fanouškovský trailer dělá z Mrakodrapu Dwaynea Johnsona novou Smrtonosnou past

Fanouškovský trailer dělá z Mrakodrapu Dwaynea Johnsona novou Smrtonosnou past 10 obrázků v galerii
Mrakodrap | Foto: Universal Pictures
Mrakodrap od začátku vypadá jako klon Smrtonosné pasti. Samo studio se tím netají a dokonce uvolnilo plakát (viz úvodní foto), který na první Smrtonosnou past z roku 1988 odkazuje. Což inspirovalo skupinku z kanálu Nerdist k tomu, aby vzali všechny uvolněné trailery na Mrakodrap a udělali z nich devadesátkový akčňák.

Co k tomu bylo třeba? Poměr 4:3, drsný mužský voiceover, chlapácké hlášky (za ty si autoři upoutávky zaslouží extra pochvalu) a VHS rozpitý vizuál:

Jednoho až zamrzí, že tenhle film vážně nevznikl v devadesátkách. Tehdy by šlo o žánrovku pro fanoušky osmdesátkových borců, dnes nás čeká hlavně podívaná pro celou rodinu. Což se bude týkat i hlášek - ty skutečné, co ve filmu padnou, se k těm, co v traileru sype vypravěč, nejspíš ani nepřiblíží.

Ale práce je to každopádně pěkná a osobně mám zase o něco větší chuť se na Mrakodrap (jakkoli tuším, že na mě bude až moc digitální) podívat v kině.

Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě. Přesto její majitelé najmou velezkušeného bezpečnostního experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálně potvrdil. Jenže pak začne v budově hořet a o technickou závadu se rozhodně nejedná. Will, coby bývalý šéf týmu FBI, který se specializoval na záchranu rukojmích, zažil už leccos, ale tohle je přece jen silná káva. Požár se rychle šíří a Will zjistí, že právě on je podle policie odpovědný za jeho založení. I když se zrovna pohybuje mimo budovu, bude muset rychle dovnitř, protože v jednom z nejvyšších pater je uvězněna jeho žena (Neve Campbell) se dvěma dětmi. A to stále ještě není všechno, v mrakodrapu se pohybuje ozbrojený gang, se kterým se bude muset Will taky vypořádat, pokud chce své blízké zachránit. Ještě jsme zapomněli zmínit, že po vážném zranění z minulosti má jednu nohu umělou a že jediná cesta do domu v plamenech vede přes vedle stojící jeřáb, z jehož ramene ve výšce několika desítek metrů bude muset přeskočit. V kinech od 12. července.

Mrakodrap | Foto: Universal Pictures
Mrakodrap | Foto: Universal Pictures
Ankety
Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist