NoraK
NoraK 13. 7. 2018 19:47
chapu ze navsteva kina je v CR draha (a jiz nekolik let se chystam podat na nektere ceske site multiplexu podnet k uradu pro ochranu hospodarske souteze) a ze legalne se prodavaji filmy v CR taktez draho, ale to se preci netyka JEN filmoveho prumyslu.

A vede to snad lidi v jinych oblastich ke kradezim? Protoze je Iphone/kus obleceni/ cokoliv jineho drahe/ predrazene/ ja s tou cenou nesouhlasim, tak to ukradnu?

Do jiste miry jsem to chapala tak pred 15 lety, kdy casto proste nebylo vubec mozne se legalne na ceskem trhu dostat k nejakemu zahranicnimu obsahu, ktery sel mimo kinodistribuci. Ale nyni? Krast proto, ze to je lehke a nesouhlasim s cenou kterou legalni trh urcuje?

Nevnimam to moc jako konstruktivni projekt odboje, ktery pomaha regulovat spatne nastaveny trh, ale spis porad jako kradez. A jako cloveku, ktery se zivil pravem, a nyni se zivi audiovizualni tvorbou, mi to samozrejme nevoni.
1
0
graham2
graham2 13. 7. 2018 11:03
Slušnost je zaplatit, pokud je to za peníze. Pokud je to plné reklam a oficiálně zadarmo, pak je to ok, ale v hlavně budete mít nějaký vložky, auto, prací prostředek navíc. Nejhorší je když to někdo štípne a vydělává na bannerech pro sebe, zatím co výrobce nedostane nic. Vím, že si moc příznivců nezískám, ale tak to je.
2
0
vojta-sebek
vojta-sebek 12. 7. 2018 11:49
Na těch streamovacích službách jsou převážně jen debilní seriály a kino se musí sdílet s tím otravným myšincem zavaným spoluobčané.
1
0
ob_ver
ob_ver 12. 7. 2018 21:15
Když se člověk vyhne všem těm blockbusterům, narazí i na kultivované publikum. Pohodlí domova to není, ale atmosféru kina doma taky jen tak nevykouzlíš.
1
0
Hare77
Hare77 13. 7. 2018 11:09
Kino je zážitek. Zejména cesta tam a zase zpátky:).
1
0
ladislav-rysavy
ladislav-rysavy 11. 7. 2018 20:21
Pokud se filmový průmysl vrátí do reality a nebude hercům,režisérům,atd.,platit desítky milionů dolarů za film,tak se bude stahovat ! Pokud by herci atd. nebyli přeplácení filmy by stály pod 50 kč a pak už by se stahováním skoro nikdo nezdržoval,ale oni chtějí miliardy ......
0
0
malcolm
malcolm 11. 7. 2018 23:41
Nechci se bavit o tom, kolik berou asi fotbalisti, hokejisti, hudebníci, manažeři, zubaři, advokáti, programátoři a kolik herci, nebo režiséři. Když chci něco mít, vidět, vlastnit, měl bych zaplatit, a ne načerno sosat. A ty filmy stojí online dávno 50,-Kč :).
0
1
Geralt
Geralt 12. 7. 2018 13:30
Ready player one , online za 420 Kč:
play.google.com/store/movies/details/Ready_Player_One?id=3h8nQiqBrWc

Blade Runner 2049, ve slevě (!) za 270 Kč:
play.google.com/store/movies/details/Blade_Runner_2049?id=-gOYjDeaT1M

Ani jeden z nich se nedá přehrát jen jednou. To mi opravdu jako adekvátní částka nepřipadá. Člověk aby sezval celou rodinu a přátele a složili se na to (což možná ani není legální :))

Dokud se streamovací služby alespoň částečně nesjednotí, jako to funguje u hudby, budou to stále jen výstřely do tmy...
0
0
NoraK
NoraK 13. 7. 2018 19:40
verim tomu, ze ten system se postupne sam bude dal regulovat tak aby to bylo smysluplne i v CR, na filmy chodit do kina nebo filmy legalne kupovat. Jako je to tady, v USA, kde je nabidka legalnich streamovacich sluzeb opravdu siroka, najdete vse, a za velmi dostupne ceny a kino v New Yorku stoji v podstate stejne jako kino v Praze, coz mi prijde opravdu silene, vzhledem k tomu ze tady je listek ekvivalent minimalni hodinove mzdy, a v Praze snad jeji dvoj nebo trojnasobek, coz je des. Nicmene platy hercu a reziseru proste stejne jako v jinych profesich odrazi poptavku, no…
1
0

Ankety

Je dobře, že jde epizoda s Michaelem Jacksonem do trezoru?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Zatím váhám.
Sdílet tuto stránku:

Partneři: