9.7.2018, 22:30

Ant-Man prošel očistou. Jak moc kouká ostatním hrdinům na záda?

Ant-Man prošel očistou. Jak moc kouká ostatním hrdinům na záda?
Ant-Man a Wasp | Foto: Marvel Studios

Druhý Ant-Man vstoupil o víkendu do amerických kin a tentokrát se žádné přepisování historie nekoná. Než ale začnou fanoušci DC štěstím skákat, že velkohubá konkurence konečně padla na zadek, je třeba je trochu zchladit. Marvel pořád jede.

Někteří hrdinové jsou zrozeni k velkým činům. A pak je tu Ant-Man. Nejmenší z největších, který jakoby ani nebažil po záři reflektorů a užívající si pozici underdoga. První díl šel do kin půl roku po druhých Avenegrs a co si budeme povídat, v rámci takového souboje nemohl Ant-Man skončit extra vysoko (ostatně, oproti velkolepé týmovce nabídl "jen" sympatickou lupičskou blbinu).

Dvojka je na tom, pokud jde o startovací pozici, v podstatě stejně, takže nepřekvapí, že hrdina Paula Rudda nepokořil v premiéře sto milionů dolarů. Dokonce se jim ani nepřiblížil - z amerických kin si o víkendu odnesl 75.

Slabota? V rámci marvelovského universa určitě, oproti prvnímu dílu si ale Ant-Man polepšil o 20% a jednička nakonec celosvětově vydělala, navzdory také vlažnějšímu startu, půl miliardy. Druhý díl má výborné recenze i spokojené diváky, takže by měl ve výsledku vydělávat lépe. Je samozřejmě otázkou, jak reálně velký komerční potenciál mraveneček a jeho parta má. Miliardy z toho možná nikdy padat nebudou, své místo v MCU má ale jisté.

Jedinou další novinkou v TOP10 je na čtvrtém místě První očista (což je sice v rámci série čtvrtý díl, ale prequel předchozích epizod, takže jde vlastně o nulu... to jen, ať se v tom můžete pěkně zorientovat). Za víkend utržila První očista 17 milionů, hrála se nicméně již od středy, takže celkové skóre je 31 milionů. Vzhledem k tomu, že studio drží rozpočty jednotlivých dílů nízko (tentokrát 13 milionů), je znovu pozice hitu zajištěna. Brzy čekejte pětku.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

První očista | Foto: Blumhouse Productions
Ant-Man a Wasp | Foto: Marvel Studios
-
-
Související osoby: Paul Rudd

Související články:

Recenze: Ant-Man a Wasp - odpověď na otázku, co dělal "mraveneček" během Občanské války

Scott Lang (Paul Rudd) má domácí vězení (za to, co provedl v předchozím dílu Captain America), takže sedí doma a vychovává dceru. Mezitím Hank Pym (Michael...

Ant-Man a Wasp: Nejmenší z největších supehrdinů Marvelu v novém traileru!

Z nového superhrdiny studia Marvel, nenápadného Ant-Mana (2015), se stal před třemi roky solidní komiksový přírůstek, který oplýval humorem, ikonickým...

Nová Očista ukazuje začátek krvavého svátku v prvním traileru

Hororové série mají obvykle sestupnou tendenci. U Očisty to neplatí. Po zajímavé, ale v tématu zbytečně umírněné jedničce, se dvojka odvážně vydala do ulic...

Ankety

Na kterou únorovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • LEGO® příběh 2
  • Na střeše
  • Marie, královna skotská
  • Alita: Bojový Anděl
  • Nedotknutelní
  • Jak vycvičit draka 3
  • Úhoři mají nabito
  • Mrazivá pomsta

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: