9.7.2018, 22:30

Ant-Man prošel očistou. Jak moc kouká ostatním hrdinům na záda?

Ant-Man prošel očistou. Jak moc kouká ostatním hrdinům na záda? 7 obrázků v galerii
Ant-Man a Wasp | Foto: Marvel Studios
Druhý Ant-Man vstoupil o víkendu do amerických kin a tentokrát se žádné přepisování historie nekoná. Než ale začnou fanoušci DC štěstím skákat, že velkohubá konkurence konečně padla na zadek, je třeba je trochu zchladit. Marvel pořád jede.

Někteří hrdinové jsou zrozeni k velkým činům. A pak je tu Ant-Man. Nejmenší z největších, který jakoby ani nebažil po záři reflektorů a užívající si pozici underdoga. První díl šel do kin půl roku po druhých Avenegrs a co si budeme povídat, v rámci takového souboje nemohl Ant-Man skončit extra vysoko (ostatně, oproti velkolepé týmovce nabídl "jen" sympatickou lupičskou blbinu).

Dvojka je na tom, pokud jde o startovací pozici, v podstatě stejně, takže nepřekvapí, že hrdina Paula Rudda nepokořil v premiéře sto milionů dolarů. Dokonce se jim ani nepřiblížil - z amerických kin si o víkendu odnesl 75.

Slabota? V rámci marvelovského universa určitě, oproti prvnímu dílu si ale Ant-Man polepšil o 20% a jednička nakonec celosvětově vydělala, navzdory také vlažnějšímu startu, půl miliardy. Druhý díl má výborné recenze i spokojené diváky, takže by měl ve výsledku vydělávat lépe. Je samozřejmě otázkou, jak reálně velký komerční potenciál mraveneček a jeho parta má. Miliardy z toho možná nikdy padat nebudou, své místo v MCU má ale jisté.

Jedinou další novinkou v TOP10 je na čtvrtém místě První očista (což je sice v rámci série čtvrtý díl, ale prequel předchozích epizod, takže jde vlastně o nulu... to jen, ať se v tom můžete pěkně zorientovat). Za víkend utržila První očista 17 milionů, hrála se nicméně již od středy, takže celkové skóre je 31 milionů. Vzhledem k tomu, že studio drží rozpočty jednotlivých dílů nízko (tentokrát 13 milionů), je znovu pozice hitu zajištěna. Brzy čekejte pětku.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

První očista | Foto: Blumhouse Productions
Ant-Man a Wasp | Foto: Marvel Studios
Ankety
Vyrazíte do autokina Strahov?
Ano
Ne
Ještě nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist