6.7.2018, 17:14

Nově v kinech: "Mrňous" superhrdina a státem povolené násilí toho nejhrubšího zrna

Nově v kinech: "Mrňous" superhrdina a státem povolené násilí toho nejhrubšího zrna
Ant-Man a Wasp | Foto: Marvel Studios

Nejmenší marvelovský superhrdina (Ant-Man a Wasp), vysněný projekt Terryho Gilliama (Muž, který zabil Dona Quijota) a další čtyři novinky se ucházejí v českých kinech o váš zájem. Ačkoliv jsou prázdniny a dovolené v plném proudu, distributoři si připravili solidní žánrovou směsici. Pojďme si ji představit.

ANT-MAN A WASP (režie: Peyton Reed)

Do kin se po třech letech vrací nejmenší komiksový superhrdina, Ant-Man s tváří Paula Rudda. "Mraveneček" přibírá "vosičku" Wasp (Evangeline Lilly). Děj snímku se odehrává po Občanské válce a "náš" Scott Lang aka Ant-Man se kromě superhrdinství potýká též s otcovstvím. Jenže v tom je znovu povolán do akce, v níž po boku Wasp bude odhalovat "tajemství z minulosti".

V čem je nejnovější marvelovka jiná než předchozí superhrdinské komiksovky? Nelpí se zde na akčních sekvencích a boji proti záporákovi, ale upřednostňují se vztahy a civilnější záležitosti hrdiny. Recenzenti prozatím Ant-Man a Wasp dávají solidních 70 procent. Na webu RottenTomatoes je hned 87 procent kladných recenzí. Nenápadný přírůstek, jen co je pravda.


MUŽ, KTERÝ ZABIL DONA QUIJOTA (režie: Terry Gilliam)

Jediný americký člen anarchistické skupiny Monthy Python a autor řady kultovních filmů (12 opic, Strach a hnus v Las Vegas) Terry Gilliam si splnil svůj sen a po téměř 30 letech představuje snímek o Donu Quijotovi i tuzemskému publiku. Částečně autobiografický snímek pojednává o problémech režisérské tvorby a neústupnosti "paličáka" Dona Quijota.

V roli Quijota se představuje Jonathan Pryce, režiséra a pomyslného Sanchu Panzu ztvárňuje Adam Driver. Dostupné recenze se prozatím v názoru na film dost liší, hodnocení se pohybuje od 40 do 80 procent. Rozhodně však nejde o převratné autorovo dílo, ovšem ani o propadák, který si Gilliam vyvzdoroval.


MANŽEL NA ZKOUŠKU (režie: Bob Fisher, Rob Greenberg)

Romantickou letní pohodu slibuje Manžel na zkoušku. "Nová verze" hitu Přes palubu (1987) obsadila do hlavních rolí Eugenia Derbeze a Annu Faris, přičemž Derberz ztvárnil rozmazlené playboye, který vypadl z jachty a druhý sen se objevil se ztrátou paměti v ulicích Oregonu. Na scénu přichází Kate (Faris) s falešným oddacím listem a plánem na budoucnost.

Recenzenti prozatím snímku dávají 66 procent.


PRVNÍ OČISTA (režie: Gerard McMurray)

Hororová série Očista jde do restartu. Jak napovídá název filmu, První očista nám přiblíží, jak to vůbec bylo s "nápadem" ustanovit v jednom severoamerickém městě jednu noc, kdy policie a bezpečnost neplní své povinnosti a občané mohou popustit uzdu svým násilnickým frustracím.

Ač se to může zdát jako vyčerpaný nápad, filmová série Očista získává nové a nové fanoušky, na tržbách také netratí. Navíc naráží na násilí a časté ozbrojené konflikty v USA. Bude i z První očisty komerční hit? Dozvíme se po víkendu.


PROFESOŘI ZLOČINU: VELKÉ FINÁLE (režie: Sydney Sibilia)

Finále filmové série "Profesoři zločinu" je tu! Třetí snímek italské komediální gangsterky opět pojednává o profesor ve vězení, kteří opět budou řešit hned dva problémy - jak se dostat ven z "lapáku" a jak vyzrát na partu mafiánů.


NEŽ PŘIŠLA BOUŘE (režie: Baltasar Kormákur)

Seveřan Baltasar Kormákur předvádí, jak se z režiséra s uměleckými ambicemi může stát adept na hollywoodského tvůrce. A pak šupky hupky hezky zpátky. Kormákur si střihl kromě ceněného dramatu Hluboko (2012) akční 2 zbraně (2015) a vysokohorský Everest (2015).

V novince Než přišla bouře se vrací ke svým severským kořenům a servíruje napínavé drama s romantickými prvky podle skutečného příběhu. V hlavní roli nejděsivější hurikán, který kdy planetu Zemi "poctil" svou návštěvou.


Seznam všech červencových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Miliardový Jurský svět sesadil z prvního místa mravenec-superhrdina!

První červencový víkend v českých kinech ovládl Ant-Man a Wasp (2018), nová marvelovka s nejmenším superhrdinou v hlavní roli. Jinak to byla v rámci...

Recenze: Muž, který zabil Dona Quijota? Terry Gilliam!

Reklamní režisér Toby (Adam Driver) natáčí ve Španělsku reklamu, a přitom náhodou přichází na to, že nedaleko se nachází vesnice, ve které před 10 lety...

Recenze: Ant-Man a Wasp - odpověď na otázku, co dělal "mraveneček" během Občanské války

Scott Lang (Paul Rudd) má domácí vězení (za to, co provedl v předchozím dílu Captain America), takže sedí doma a vychovává dceru. Mezitím Hank Pym (Michael...

Recenze - Očista: Volební rok aneb Jaký je třetí díl hororové série?

Před třemi lety jsem psal o první Očistě. A předloni o druhé Očistě. O třetí Očistě nemám co napsat, protože je totéž v bledě modrém.

Recenze: Fúsi - důkaz, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř

Tento film se jmenuje Fúsi a není to slovenský film o vousech, nýbrž křestní jméno hlavního hrdiny tohoto islandsko-dánského snímku.

Recenze: Ant-Man aneb Jaký je nejnovější přírůstek marvelovské továrny na filmy?

Ant-Man, neboli Scott Lang (Paul Rudd), zlodějíček / Robin Hood / MacGyver, který se dokáže zmenšit na velikost mravence a tím získat nadlidskou sílu (a...

Ankety

Na kterou únorovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • LEGO® příběh 2
  • Na střeše
  • Marie, královna skotská
  • Alita: Bojový Anděl
  • Nedotknutelní
  • Jak vycvičit draka 3
  • Úhoři mají nabito
  • Mrazivá pomsta

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: