Zemřel herec Bořivoj Penc, člen Žižkovského divadla Járy Cimrmana

Zemřel herec Bořivoj Penc, člen Žižkovského divadla Járy Cimrmana 4 obrázky v galerii
Lijavec / Miloň Čepelka a Bořivoj Penc | Foto: Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
V úterý 26. června zemřel ve věku 82 let divadelní a filmový herec Bořivoj Penc. Se souborem Divadla Járy Cimrmana byl spjat dlouhých 35 let a diváky bavil v celé řadě nezapomenutelných rolích.

Bořivoj Penc, původním povoláním nástrojař, vstoupil do Žižkovského divadla Járy Cimrmana v roce 1983. A skvěle do kolektivu zapadl. Proslul především rolemi žen, představil se ve většině "cimrmanovských" her (Záskok, Lijavec, Švestka, Němý Bobeš aneb Český Tarzan, Blaník...).

Z divadelní hry Blaník, Bořivoj Penc na snímku vpravo. | Foto: Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

Bořivoj Penc je čtvrtým hercem souboru Divadla Járy Cimrmana, který od roku 2010 zemřel. Prvním z nich byl 6. 6. 2010 Ladislav Smoljak, do "Českého nebe" jej 5. 2. 2011 následoval Pavel Vondruška a 11. 6. 2013 Jan Kašpar.

Kromě angažmá u "Cimrmanů" se Penc věnoval i filmovému a televiznímu herectví. Jeho první angažmá přišlo v roce 1987 spolu s Nejistou sezónou mapující chod Divadla Járy Cimrmana. Dále se představil v roce 1991 ve filmu Pražákům, těm je hej! nebo v oblíbeném seriálu Bylo nás pět. Kolega z divadla Zdeněk Svěrák Pence často obsazoval do snímků, ke kterým psal scénáře. Pamatovat si ho tak můžete například z Obecné školy (1991), Lotranda a Zubejdy (1997) nebo Vratných lahví (2007).

Z natáčení filmu Vratné lahve | Foto: Photos copyright © Falcon
Nejistá sezóna
Ankety
Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist