25.6.2018, 13:00

"Fotbaloví experti" komentují život frustrovaného dvacátníka. Autor Okresního přeboru a jeho nový seriál

"Fotbaloví experti" komentují život frustrovaného dvacátníka. Autor Okresního přeboru a jeho nový seriál 5 obrázků v galerii
Hra / Michal Suchánek a Petr Marek | Foto: MALL.TV
Jan Prušinovský toho má za sebou poměrně hodně. 38 letý režisér zaujal seriálem Okresní přebor, který dostal celovečerního "bratříčka". Doménou Prušinovského nicméně stále zůstává seriálová tvorba. Po Čtvrté hvězdě, Autobazaru Monte Karlo a Trpaslíkovi uvede na letošním festivalu v Karlových Varech zbrusu nový kus, desetidílný sitcom Hra.

Adaptace norského seriálu Match se v rámci 53. ročníku MFF Karlovy Vary návštěvníkům představí v neděli 1. července od 13:30. Seriál vzniká v produkci nově se tvořící internetové televize MALL.TV, která by měla začít vysílat letos na podzim.

Jan Prušinovský | Foto: Bontonfilm

Desetidílný sitcom Hra pojednává o tom, že život je pouhou hrou. Za vznikem série stojí režisér Jan Prušinovský, jehož drama Kobry a Užovky před lety obdrželo šest Českých lvů. Kromě toho letos Česká televize uvede jeho novou sérii Most (2018). I tak je nicméně pro Prušinovského práce na Hře v něčem nová, poprvé ve své kariéře totiž zpracovával licenční formát. „Série Hra je konstruovaná notně situačně a ty situace jsou velmi univerzální, od originálu se proto odchyluji minimálně. Samozřejmě hodně si hrajeme s dialogy, ty jsou jiné, tam je asi nejvíc mé práce a práce scenáristů. Necítím se tím nijak limitován, naopak, je to poprvé, co něco takového dělám, a jsem rád, že si to můžu vyzkoušet,“ říká Prušinovský.

Režisér Jan Prušinovský, Michal Suchánek a Petr Marek. | Foto: MALL.TV

Věrný severské verzi zůstal i při obsazování ústředního komentátorského tandemu, který ztvárňují Michal Suchánek (Pepa, Nádraží) a Petr Marek (Pouta, Nic proti ničemu). „Nechal jsem se inspirovat zahraniční předlohou, v níž hrají dva moderátoři z Norska, kteří jsou ve své zemi oblíbenými komiky. Mým záměrem bylo vytvořit novou komickou dvojici, která bude působit svěže a neokoukaně. Michala Suchánka jsem poznal při natáčení seriálu Trpaslík, během kterého se projevoval nejen jeho autorský, ale také široký herecký potenciál, který může být pro mnohé překvapivým. S Petrem Markem se znám dlouho a obsadit jsem ho chtěl mnohokrát, ale nikdy to nevyšlo. Oba k sobě ladí velmi dobře fyzicky, ale víc než vizuální souhra mě baví představa střetu jejich odlišných poetik, která se projevila už první natáčecí den,“ dodává Prušinovský.

Václav Marhold | Foto: MALL.TV

Ten dal průchod své tvůrčí invenci nejen při překladu replik, ale také při výběru hlavního hrdiny, jehož životní trefy a přešlapy právě Suchánek s Markem zasvěceně komentují. Štěpána, kterému je něco přes dvacet a má problémy jako někdo, komu je přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu
a míň situací, v nichž si připadá jako úplný "idiot", ztvární Václav Marhold. „Vaška jsem si všiml v divadle. Není jednoduché najít mladého herce, který má vlastní tvář, a on ji má. Je trochu odlišná od té, kterou ukazuje původní norský protagonista, ale přijde mi zajímavá a věřím, že bude diváky bavit,“ netají se Prušinovský. Seriálovou partnerkou bude Marholdovi Jenovéfa Boková.

Jenovéfa Boková | Foto: Endorfilm
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články