"Avatarka" z nejúspěšnějšího filmu všech dob slaví narozeniny

"Avatarka" z nejúspěšnějšího filmu všech dob slaví narozeniny 18 obrázků v galerii
Zoë Saldana | Foto: Campari Red Diaries
Star Trek, Avatar nebo Strážci Galaxie. Filmy a série, s nimiž je nezpochybnitelně spjata tvář a výkon téhle herečky, která dnes slaví narozeniny. Pojďme si Zoë Soldanu představit a přiblížit si filmy, v nichž si zahrála a které jsou podle vás těmi nejlepšími.
Zoë Saldana Zoë Saldana (*1978)

Její rodiče jí dali do vínku dominikánské a portorické kořeny. Od dětství se věnovala...

Zoë Saldana (celým jménem Zoë Yadira Saldaña Nazario) se narodila 19. června roku 1978 v New Jersey. Její rodiče jí dali do vínku dominikánské a portorické kořeny. Od dětství se věnovala tanci, respektive baletu. Ve filmu se prvně objevila v roce 2000, kdy ji hledači talentů obsadili do snímku Tanec s vášní.

O tři roky později si zahrála v prvním filmu série Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly (2003) a následně ji Steven Spielberg obsadil do komediálního dramatu Terminál (2004), kde si Zoë zahrála vedle Toma Hankse a Catherine Zety-Jones.

Avatar | Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation

Do duší diváků se nicméně tahle sympatická kráska zapsala především rolí Uhuru v rebootech Star Treku a coby Neyriti v přelomovém Avataru (2009) Jamese Camerona. Hrát jednu z hlavních postav (i když za pomoci speciálních triků) v nejvýdělečnějším filmu všech dob není k zahození. Ostatně, s angažmá Zoë Saldany se počítá do dalších čtyř avatařích pokračování.

The Words - Bradley Cooper a Zoë Saldana | Foto: D-cinema

Zoë kritikům dokázala, že dokáže ztvárnit i vážnější role, když se představila spolu s Bradley Cooperem ve snímku The Words (2012). Všichni fanoušci komiksu a marvelovek mají Saldanu spojenou též s rolí "zelené bojovnice" Gamory v sérii Strážci Galaxie, která se nedávno objevila též v Avengers: Endgame (2019).

Zoë Saldana, herečka mnoha tváří a hned několika populárních představitelek, dnes slaví významné životní jubileum. Všechno nejlepší a do budoucna hodně naplňujících (nejen filmových) rolí. A jaké jsou ty dosavadní ve filmech, které uživatelé webu Kinobox.cz ohodnotili nejvýše?

1. 86% Avengers: Infinity War (2018)

2. 85% Avengers: Endgame (2019)

3. 84% Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly (2003)

4. 83% Strážci Galaxie (2014)


5. 82% Avatar (2009)
Ankety
Kterou filmovou drsňačku máte nejraději?
Artemisia
Sarah Connorová
Furiousa
Xenia Onatoppová
Nevěsta
Ellen Ripleyová
Eden Sinclairová
Sofia
Laurie Strodeová
Vojín Vasquezová
Jiná
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist