Roztáhne obrovské uši a vzlétne. Burtonův hraný Dumbo se představuje na prvním videu

Roztáhne obrovské uši a vzlétne. Burtonův hraný Dumbo se představuje na prvním videu 9 obrázků v galerii
Dumbo / Danny DeVito | Foto: Disney / teaser trailer
Studio Disney pokračuje v převádění svých animovaných klasik do hrané podoby. Dojemný příběh o slůněti Dumbovi (2019) režíruje Tim Burton (Alenka v říši divů, Střihoruký Edward) a dle prvního videa to vypadá, že nezůstane oko suché.

Původní snímek z roku 1941 pojednává o slůněti Dumbovi, které má extrémně velké uši, cirkusový principál jej odloučí od matky a udělá z mrňouse největší atrakci manéže. Klasika, u které probrečelo desítky minut nejedno dítě, dostane hranou verzi s Colinem Farrellem (Oklamaný, Humr), Dannym DeVitem (Velká ryba, Muž na Měsíci), Evou Green (Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti) a dalšími v hlavních rolích. Slůně je pochopitelně digitální, Tim Burton narozdíl od svých předchozích dekadentních děl uměřenější, ale opět stylový a nebývale nostalgický. Ostatně, přesvědčte se pohledem na první teaser trailer.

Řada původních animovaných sekvencí je převedena do hrané verze de facto 1:1, což nevadí. Herci a výprava hrají prim, otázkou nicméně zůstává, co si pro diváky přichystal scenárista filmu Ehren Kruger, který má za sebou práci na hororové sérii Kruh a snímcích z řady Transformers. Roku 2005 se nicméně podílel na fantasy "pohádce" Terryho Gilliama Kletba bratří Grimmů, tudíž by mohl mít pro žánr cit.

Dumbo bude mít v českých kinech premiéru 28. března roku 2019.

Dumbo (2019) | Foto: Disney / teaser trailer
Dumbo (1941) | Foto: Disney
Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist