Nejoblíbenější pirát na světě? "Mrtvý muž" Johnny Depp slaví narozeniny

Nejoblíbenější pirát na světě? "Mrtvý muž" Johnny Depp slaví narozeniny 21 obrázků v galerii
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta | Foto: Falcon
Herec, bohém a rocker. Hvězdný Johnny Depp dnes slaví 56. narozeniny. Pojďme si připomenout vaše nejoblíbenější filmy, v nichž se dnešní jubilant představil.
Johnny Depp Johnny Depp (*1963)

„Nechci, aby moje děti skočily na lep pouličním dealerům. To jim radši koupím jointa...

John Christopher Depp II. se narodil 9. června roku 1963 v Owensboro ve státě Kentucky jako nejmladší ze čtyř sourozenců. Střední školu absolvoval na Floridě a brzký rozvod rodičů přispěl u Johnnyho k braní drog a krádežím. Ještě než se stal známým hercem fascinovala ho hudba a elektrická kytara.

Kdo Deppa přivedl k filmu? Manželka Lori Anne Allison, kterou si v roce 1983, ale svazek vydržel pouhé dva roky. Allison byla filmová maskérka a právě ona Johnnyho seznámila s Nicolasem Cagem, který mu dohodil agenta. Kultovní Noční můra v Elm Street (1984) se stala Deppovou první hereckou zkušeností, když zemřel ve spárech obávaného Freddyho Krugera.

Johnny Depp | Foto: 20th Century Fox

Populárním se Depp stal díky seriálu Jump Street 21 (1987), ale nekončící angažmá ho vyčerpávalo a nudilo. Nakonec se nechal vyhodit a rozhodl se rozjet hereckou kariéru jinak. Oním slavným filmem a vstupenkou mezi ty, s nimiž se musí počítat, se stal Střihoruký Edward (1990) Tima Burtona. Johnny Depp střídal filmy a role jak na běžícím pásu a vždy tíhnul a sympatickým nezávislým tvůrcům. Další skvělou rolí se blýskl v Mrtvém muži (1995) Jima Jarmusche, kde si zahrál uťápnutého účetního, jemuž se během pár chvil obrátí život naruby.

Mrtvý muž | Foto: Aerofilms

Největší komerční úspěch a světoznámou proslulost Deppovi, který vždy sympatizoval s vyvrheli, kamarádil se s rockovými muzikanty a založil si dekadentní hudební klub, zajistilo angažmá v roli Jacka Sparrowa a sérii Piráti z Karibiku. Spojnice mezi roky 2003-2017, kdy měla premiéru Salazarova pomsta, poukazuje na fakt, že Depp je u diváků stále oblíbený.

Johnny Depp

Johnny Depp dnes slaví 56. narozeniny. Pojďme si připomenout divácky nejoblíbenější hrané filmy, v nichž se tenhle sympatický herec s duší rockera představil.

1. 84% Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly (2003)

Četa

6. 80% Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (2006)

Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže | Foto: Walt Disney Pictures

7. 80% Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Johnny Depp | Foto: Aerofilms
Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist