24.5.2018, 18:00

Novinky v kinech: Návrat slavného pašeráka, erotika s dámami v letech a spory kvůli stromu

Novinky v kinech: Návrat slavného pašeráka, erotika s dámami v letech a spory kvůli stromu
Dámský klub | Foto: Bioscop

Fanoušci předaleké galaxie míří na Millennium Falcon spolu s Hanem Solem v jeho Star Wars Story. Tuzemští vyznavači nadějných českých režisérů se mohou těšit na druhý celovečerní film Jakuba Šmída Na krátko (2018) a romanticko-komediální duše mohou vyrazit se slavnými herečkami do Dámského klubu (2018). Jsou tu další tuzemské kinopremiéry. Pojďme si všechny novinky představit.

SOLO: STAR WARS STORY (režie: Ron Howard)

Série filmů s označením Star Wars Anthology pokračuje po Rogue One (2016) originem Hana Sola. Po ikonickém Harrisonu Fordovi přebírá štafetu Alden Ehrenreich (Nádherné bytosti), vše nakonec kočíruje velezkušený Ron Howard (Rivalové, Inferno, Genius) a vy se můžete vypravit na dobrodružství "nejoblíbenějšího syčáka v galaxii". Jak se Solo potkal s Chewbaccou nebo hazardním hráčem Landou Calrissianem? Jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů Star Wars ságy má svůj vlastní film a fanoušci se nemohou dočkat.

Recenzenti hovoří o solidní filmařině, ale tak trochu postrádají původní kouzlo "válek" a charisma Hana Sola. I tak je z toho ale solidních 74 procent. A zcela jistě též hit víkendových kin. Ale o tom až v pondělí v komentovaných tržbách.


NA KRÁTKO (režie: Jakub Šmíd)

Režisér Jakub Šmíd se před lety blýskl studentskou Cenou Magnesia, v roce 2015 uvedl melodramatickou Laputu s Terezou Voříškovou v hlavní roli a aktuálně představuje svůj druhý celovečerní počin, vztahové rodinné drama Na krátko. Pod scénářem je podepsána jedna z nejúspěšnějších tuzemských spisovatelek a autorka stejnojmenné knihy Petra Soukupová.

Jakub Šmíd se drží svého přístupu, kterým je budování atmosféry, sledování mezilidských vztahů a lehká beznaděj. Příběh chlapce (Jindřich Skokan), kterému lhali o zdánlivě neexistujícím otci, nenabízí překvapivé rozuzlení, ale poctivou filmařinu. Na další snímek talentovaného Jakuba Šmída se tak bude čekat s nemalým očekáváním a příslibem. Tuzemští recenzenti prozatím dávají 66 procent.


DÁMSKÝ KLUB (režie: Bill Holderman)

Dámy v letech se inspirují erotickým bestsellerem Padesát odstínů šedi a jejich život dostává nebývalý rozměr. Tak by se ve zkratce dala popsat novinka Dámský klub, v níž slavné herečky řeší vztahové peripetie a vztahy s muži. V hlavních rolích se představí Diane KeatonCandice Bergen, Mary Stenburgen a Jane Fonda.

Dámám to stále sluší, od filmu nicméně nečekejte víc než bezproblémovou oddechovku. Recenzenti prozatím dávají 60 procent.


POD JEDNÍM STROMEM (režie: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson)

Islandské komediální drama Pod jedním stromem oplývá černohumorným mottem "sousedé až za hrob". A má k tomu dobrý důvod. Na zdánlivě klidném severu se totiž vše narozdíl od našeho středoevropského prostoru odehrává poněkud jinak. A ne vždy lépe.

Pod jedním stromem | Foto: Magnolia Pictures

Zápletkou snímku je prachobyčejný strom na pozemku jedněch sousedů, který těm druhým leze krkem. Proč? Kvůli stínu. Když totiž žijete na Islandu, hltáte paprsky slunce doslova všemi póry těla. Kam až může zajít záškodnictví a spor o jeden obyčejný strom? Napoví další svérázný skandinávský počin.

Recenzenti snímku dávají 75 procent.


GANGSTERDAM (režie: Romain Lévy)

A na závěr přírůstek pro rozjeté mlaďochy a mlaďošky, kterým možná ani nedochází, co všechno se v jejich životech může zvrtnout. Gangsterdam pojednává o jedné takové partičce, která se zaplete do pašování drog kvůli krásné dívce. Jak to asi může dopadnout, když slušňák přičichne k podsvětí?


Seznam všech květnových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Nejprovokativnější filmové plakáty

Když erotika, krása nejen ženského těla, ovládá naši mysl, pak jsme blízko toho, abychom podlehli reklamním úmyslům filmových producentů. Reklama je...

Recenze: Solo: Star Wars Story aneb Příběh "Hanových parťáků", říznutý trochou westernu a jiného retra

Nuže, přenesme se spolu opět do dávných časů v předaleké galaxii a vyprávějme si o tom, co prováděl Han Solo, když mu bylo asi 25 let (tedy odhadem asi 10...

Recenze: Na krátko - výjimečně dobrý český film podle Petry Soukupové

Malý Jakub žije v hnusném malém městě (Děčín?) v nepříliš bohaté rodině. Pouze myšlenky na otce (který rodinu opustil a žije ve Švédsku) mu pomáhají přežít...

Jak to dopadne, když se slavné dámy v letech inspirují erotikou Padesát odstínů šedi?

Co se stane, když si čtveřice dam v podání legendárních hereček vezme inspiraci v erotickém bestselleru Padesát odstínů šedi? O jim bude již brzy...

Star Wars: Proč nám první trailer na mladého Hana Sola neudělal vůbec radost?

Víte, jak to měly předem prohrané u diváků Krotitelky duchů? Nechceme malovat Darth Maula na zeď, ale máme silný pocit, že sólovka Sola na tom nebude jinak.

Jakub Šmíd: „Málokde se dneska studuje jako na FAMU.“

Jakub Šmíd, student 5. ročníku režie na FAMU, je držitelem Ceny Magnesia za nejlepší studentský film roku 2011. Zvítězil s Neplavci, komorním teenagerským...

Ankety

Pokud v Sony nasadí do svých filmů Spider-Mana, měl by ho hrát...
  • Andrew Garfield (série Amazing Spider-Man)
  • Tom Hollad (Spider-Man z MCU)
  • Někdo úplně nový...

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: