7.5.2018, 18:00

Shadow of the Tomb Raider: Lara Croft se pokusí v nové hře zabránit mayské apokalypse

Shadow of the Tomb Raider: Lara Croft se pokusí v nové hře zabránit mayské apokalypse
Shadow of the Tomb Raider | Foto: Crystal Dynamics

Zatímco ve filmovém světě se stále Laře příliš nedaří (nová verze s Alicí Vikander sice vydělala 272 milionů, pořád to ale asi na další díl stačit nebude), v tom herním jí vyšel restart na jedničku s hvězdičkou. A tak nás čeká další díl.

Lara Croft v něm vstoupí do další kapitoly svého života. Tentokrát už není vyjukaná holka, kterou souboje rozhodí, ale ostřílená bojovnice. V Shadow of the Tomb Raider se v kůži oblíbené hrdinky podíváme do Mexika a k Mayským pyramidám, abychom zachránili svět před apokalypsou.

K dispozici bude pro hráče i Season Pass, zahrnující sedm dodatečných dobrodružství. Český distributor Cenega potvrdil, že se krom základní edice chystá na český trh i speciální Croft Edition, jejíž součástí je Season Pass, tři zbraně a outfity, soundtrack a 48hodinový předběžný přístup do hry.

V zahraničí bude dostupná též sběratelská edice se soškou, ta ale zatím pro náš trh oznámena nebyla. Oba předchozí díly (Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider) nicméně v České republice ve sběratelských edicích vyšly.

Sběratelská edice se soškou pro Shadow of the Tomb Raider | Foto: Crystal Dynamics

Zatímco předchozí díl vyšel s časovou exkluzivitou pro konzoli Xbox One, tentokrát hráče konkurenční mašinky žádné čekání nečeká - Shadow of the Tomb Raider vyjde shodně 14. září na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Hra bude podporovat i výkonnější verze konzolí PS4 Pro a Xbox One X.

Shadow of the Tomb Raider | Foto: Crystal Dynamics
Shadow of the Tomb Raider | Foto: Crystal Dynamics
-
-
Související filmy: Shadow of the Tomb Raider

Související články:

Tomb Raider: Nové video rekapituluje události v restartované sérii (+ první recenze na třetí díl)

Již tento pátek se mezi pařany vrátí Lara Croft ve svém třetím rebootovaném dobrodružství, v němž oblíbená hrdinka naplno převezme roli bojovnice.

Recenze #2: Tomb Raider - konečně pořádná adaptace herní klasiky

Herním adaptacím se nedaří a obvykle za to může jedna jediná věc: nedostatečné respektování předlohy. Nový Tomb Raider, naštěstí, není ten případ.

Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie?

Poté, co jsem viděl v kině nového Tomb Raidera (k němuž se snad o víkendu dostanu v samostatné recenzi), nedalo mi to a po příchodu domů jsem si dopřál...

Recenze: Tomb Raider - nová Lara Croft útočí na diváky. Dokáže to bez ikonického copu, bujného poprsí a pistole?

Lara Croft(ová) (Alicia Vikander[ová]) se potlouká bez peněz Londýnem a živí se jako messenger, protože odmítá podepsat prohlášení o tom, že její otec, sir...

Ankety

Je dobře, že jde epizoda s Michaelem Jacksonem do trezoru?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Zatím váhám.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: