Westworld: První dojmy z úvodních dvou epizod 2. série

Westworld: První dojmy z úvodních dvou epizod 2. série 3 obrázky v galerii
Westworld | Foto: HBO
Seriál Westworld znovu ovládl obrazovky a my jsme přirozeně u toho. Po dvou částech je stále brzo na nějaké ty soudy, první dojmy si ale - lidově řečeno - lajzneme.

Tomáš "Hardy" Chvála: Zatím je to z mé strany spíše určité rozčarování. Tvůrci se rozhodli navázat přímo na konec první části, nastalý chaos ale tak nějak postrádá zajímavější cíl. Roboti se "zbláznili", ve velkém kosí skutečné lidi a... to je vlastně zatím tak nějak všechno. Překvapení v rámci vrstveného vyprávění (různé časové roviny) už zopakovat nejde, takže když skáčeme mezi liniemi, je to čistě proto, aby se doplnily mezery. Ne že by nebyl prostor na žádné tajemství, citelně mi ale chybí nějaká postava, které bych mohl fandit. Obyvatelé Westworldu jsou nyní do jednoho vyšinutí maniaci (Dolores jim vládne), silně vykreslená Maeve (Thandie Newton) je oslabená motivací, Bernard se nechá dějem jen vláčet a William působí vyloženě nesympaticky (což je sice záměr, ale to neznamená, že mě to jako diváka bude bavit). Není to tak, že by mě nezajímalo, co se bude dít dál. Ale zatím jsem dost pasivní pozorovatel, který do bran Westworldu vstupuje každou neděli čistě proto, že jsem si z minulé návštěvy odnesl tak silný pocit. Snad se dostaví i tentorkát.

Josef Tomáš Hromada: Tvůrci se už druhý díl drží dost při zemi a nepouští se do větších dobrodružství. Spíše jen zakončují to, co bylo nakousnuto ve finále první řady. Prázdnotu se snaží vyplnit akčními pasážemi, o které tu ale nikdy nešlo a tato změna není ani tak nutná, jako spíše nucená. Hlavní postavy prošly celkem razantní změnou, která z nich bohužel dělá pouhé bezduché postavičky v nějaké hře. Hlavní tajemno a nevyzpytatelnost byla u hrdinů nahrazena pouhou přímou a jednoduchou myšlenkou, která se úplně liší od charakteru první série. Zatím se tvůrci v druhé sérii s ničím zajímavým nepředvedli a příběh se v tuhle chvíli výrazně neposouvá, ale doufám, že jakmile se vysvětlí všechny dějové nesrovnalosti, dostaneme tu pravou zábavu, kterou známe z první série. Jen ať to tvůrcům netrvá příliš dlouho.

Westworld | Foto: HBO
Westworld | Foto: HBO

Podívej se na Westworld online hned teď!

Ankety
Kterou postavu ze seriálu Simpsonovi máte nejraději?
Marge
Homer
Líza
Bart
Maggie
děda Simpson
pan Burns
Apu
Ned Flanders
Vočko
ředitel Skinner
řidič autobusu Otto
Šáša Krusty
šerif Wiggum
Vyblíz
Patty a Selma Bouvierovy
Moje oblíbená tady chybí!
Nejnovější články:
Načíst další články