Tyto role hrála dvojčata a nikdo to neví

Tyto role hrála dvojčata a nikdo to neví 6 obrázků v galerii
Terminátor 2: Den zúčtování (1991) | Foto: TriStar Pictures
U dětských filmových rolí to bývá poměrně časté, že je jedna postava hrána dvojčaty. Je to pro filmaře výhodnější s ohledem na práci s dětmi a jejich potřeby, odpočinek a školní povinnosti. Dvojčata se ale nepoužívají jen pro dětské role. Někdy se to hodí i pro jiné účely a divák si toho mnohdy vůbec nevšimne. Ostatně se není čemu divit, identická dvojčata umí rozeznat jen rodiče a nejbližší.

Zde jsou tedy dvojčata, o jejichž existenci jste možná nevěděli:

Cole a Dylan Sprouseovi – dvojčata se ujala postavy Juliana ve snímku Adama Sandlera Velký táta. Jednalo se o jejich první filmovou roli, i když několik televizních již měli za sebou. Nejvíce se proslavili v sitcomu The Suite Life of Zack and Cody. Svou hereckou kariéru přerušili kvůli studiu na Newyorské univerzitě. Dylan s herectvím po studiu skončil, ale Cole, který si mimo jiné zahrál v seriálu Přátelé, v se v něm snaží pokračovat dál.

Velký táta | Foto: 1999 Columbia Pictures

Linda a Leslie Hamiltonovy – identická dvojčata si spolu zahrála v kultovním Terminátorovi 2. James Cameron nemusel díky tomu, že má Linda dvojče, používat žádné počítačové triky a ve scéně, kdy se T-1000 převtělí do Sáry Connorové, si ji jednoduše zahrála její sestra Leslie.

Terminátor 2: Den zúčtování | Foto: 1991 TriStar Pictures

MatrixLilly a Lana Wachowski patří v tomto ohledu mezi špičku. Pro natáčení Matrixu totiž oslovili identická dvojčata ve velkém a použili je tak, že si toho nikdo z vás možná nikdy nevšiml. Matrix využíval úžasnou filmovou technologii a triky, když si ale mohli filmaři pomoci jednodušeji, prostě to udělali. Ve scéně, kdy se agenti trénují, jde Neo nekončícím zástupem lidí a možná jste si všimli, že se jejich tváře opakují. Důvod je jednoduchý: filmaři zlanařili všechna identická dvojčata, která se jim podařilo v Sydney najít.

Matrix | Foto: Warner Bros.

Jason a Jeremy Londonovi – bratři se ujali role ve snímku V měsíčním svitu. Oba se účastnili konkurzu na roli, skutečně o ni stál ale jen Jeremy, Jason jej pouze doprovázel. Jak už tomu ale náhoda chtěla, roli nakonec na dostal Jason, jeho bratr si musel vystačit pouze s pozicí pouhého doubla.

V měsíčním svitu | Foto: Metro-Goldwyn-Mayer

Rami a Sami Malekovi – u těchto dvojčat je situace kurióznější. Rami, který se momentálně těší obrovskému zájmu díky roli Freddieho Mercuryho v Bohemian Rhapsody, zatím nikdy ve filmu zastoupit nepotřeboval, zato to využil ve skutečném životě jeho bratr. Sami (který je od bratra opravdu k nerozeznání) potřeboval na univerzitě složit zkoušku z řeckého dramatu v hodině herectví, aby mohl projít do dalšího ročníku. Necítil se na to a tak se nechal zastoupit bratrem-hercem, aby za něj zkoušku udělal. A vyšlo to.

Rami Malek a Sami Malek | Foto: Pinterest
Ankety
Viděli jste Castlevanii?
Ano
Ne
Chystám se
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist