16.4.2018, 17:17

Přisprostlý německý učitel nastavil Hollywoodu prostředníček a vyškolil Spielberga!

Přisprostlý německý učitel nastavil Hollywoodu prostředníček a vyškolil Spielberga!
Fakjů pane učiteli 3 | Foto: CinemArt CZ

Ne vždy má u diváků navrch hollywoodský velkofilm zastoupený stamilionovými rozpočty. Dokládá to víkendový žebříček návštěvnosti a tržeb tuzemských kin, kde se mezi nejúspěšnějšími výrazně prosadily evropské tituly. Kdo a jak se postavil akčním hitům Ready Player One (2018) nebo Rampage (2018)?

5. KRÁLÍČEK PETR (země vzniku: Velká Británie)

Čtvrtý víkend je mezi nejúspěšnějšími filmy rodinná komedie s digitálním králíkem v hlavní roli. Králíček Petr měl k dispozici 76 kin, přišlo se na něj podívat 8.823 diváků, kteří v pokladnách nechali 1,19 milionu korun. Za necelý měsíc si Králíček Petr z tuzemských kin odnáší téměř 19 milionů korun s návštěvností téměř 136 tisíc diváků. Z filmu se stal solidní mezinárodní hit, když při rozpočtu 50 milionů dolarů utržil téměř 300 mega.


4. PEPA (Česká republika)

Michal Suchánek v roli loosera, který směřuje... k čemu vlastně? Alespoň dle víkendových výsledků kin k tuzemským divákům. Pravda, k dispozici mělo komediální drama Pepa hned 111 kin, z nichž vytěžilo pouhých 8.906 diváků a 1,31 milionu korun. Vzhledem k dosavadnímu hodnocení filmu jde vlastně o úspěch, marketingově vzato se ale - když vezmeme v potaz ohlasy předchozích obdobných filmů - čekalo víc.


3. RAMPAGE: NIČITELÉ (USA)

Dwayne "Rock" Johnson je zpátky! V novince Rampage je přítelem gorily, která zmutuje, a pokouší se zachránit jak svého zvířecího kamaráda, tak planetu před zkázou. Nová akční pecka je volně inspirována stejnojmennou arkádovou videohrou a o premiérovém víkendu na ni do 100 českých kin vyrazilo 14.283 diváků, kteří za lístky utratili 2,31 milionu korun. Nechybělo mnoho a dotáhl se Johnson na víkendovou "dvojku" Ready Player One. Celosvětově má Rampage na kontě při rozpočtu 120 milionů dolarů 148 mega (premiéra v USA "udělala" 34,5 mega).


2. READY PLAYER ONA: HRA ZAČÍNÁ (USA)

Nový Spielberg se musí spokojit se stříbrnou pozicí. Pocta videohrám a popkultuře Ready Player One se o druhém víkendu promítala ve 46 kinech, na film přišlo 16.046 diváků, kteří za lístky utratili 2,58 milionu korun. Jde o téměř padesátiprocentní pokles, na druhou stranu se snímek nepromítal v bůhví jak vysokém počtu kin. Celosvětově má "Ready Player" na kontě 474 milionů dolarů.


1. FAKJŮ PANE UČITELI 3 (Německo)

S velkým náskokem to u tuzemských diváků vyhrál závěrečný film ze série Fakjů pane učiteli. Německá teenage komedie nakopala zadnice Hollywoodu, když použila de facto jejich vlastní zbraně. Fakjů pane učiteli 3 měl k dispozici 131 kin, přišlo na něj 52.441 diváků a tržby činily 7,56 milionu korun. Ten náskok je opravdu nebývale výrazný. Takový rozdíl jsem upřímně nečekal. I když nejde v rámci tuzemské návštěvnosti a tržeb o nejúspěšnější díl série. "Dvojka" před dvěma a půl roky na podzim utržila o prvním víkendu přes 9 milionů korun při návštěvnosti téměř 70 tisíc diváků.

I tak jde ale v případě posledního filmu s "fakujícím" učitelem o velmi solidní úspěch. Může za něj fakt, že se populární učitel s diváky loučí? Nebo prostě víc než Spielberg a jeho úchvatný retro svět nebo Dwayne "Rock" Johnson na diváky zapůsobila sprostá slova, vyzývavé ženy a nekorektnost? Ať je to jakkoliv, pomyslné zlato zůstává na evropském kontinentu. A to se počítá.

V husí kůži

Jak se dařilo dalším čtvrtečním novinkám? Na festivalech a u artových diváků velmi solidně přijímané drama Foxtrot (2017) pojednávající o mladém izraelském vojákovi a jeho hlídkování na hranicích s Palestinou skončilo až dvacáté s návštěvností 596 diváků a tržbami 68 tisíc korun. Týden před klasickým uvedením se do kin dostala též novinka V husí kůži (2018). Rodinný animák se promítal v 31 kinech, přišlo na něj 833 platících, kteří v pokladnách nechali 116 tisíc korun. Za týden si napíšeme, jak se snímku dařilo v "plné polní".


Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze: Pepa - hodný podpantoflák Suchánek hledá cestu ke vzpouře. Bude mu divák fandit?

Hned na začátek přiznám, že když jsem viděla trailer na film Pepa (2018), tak se mi na české poměry docela líbil a začala jsem se na film i celkem těšit...

Recenze: Rampage: Ničitelé - Dwayne "Rock" Johnson a zmutovaná gorila v dosud nejlepším filmu podle videohry?

Dwayne Johnson hraje ošetřovatele goril, jehož kamarád, gorilák George, má problém. Dotkl se záhadného meteoru, načež se stal agresivním a začal...

Steven Spielberg si může gratulovat - Ready Player One je jeho největší hit za posledních 10 let

Nepřekvapivě se vítězem velikonočních svátků v rámci (nejen) amerických tržeb stala očekávaná sci-fi novinka Stevena Spielberga Ready Player One: Hra začíná.

Digitální králíček Petr nahlodal robotí monstra z Pacific Rimu!

Ne vždy je megarozpočet a hollywoodská produkce zárukou prvních míst diváckých žebříčků. Víkendové premiéry zaznamenaly v rámci návštěvnosti a tržeb...

Fakjů pane učiteli 3: Trailer na zatím největší "fakáč" ze všech

Tahle komediální série sice nevynesla německou kinematografii na umělecký Olymp, dokázala nicméně, že i Evropa má šanci konkurovat americkým teenage...

Ankety

Je dobře, že jde epizoda s Michaelem Jacksonem do trezoru?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Zatím váhám.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: