24.3.2018, 11:00

Černé zrcadlo předestře další temnou budoucnost lidstva. "Užijeme" si pátou sérii?

Černé zrcadlo předestře další temnou budoucnost lidstva. "Užijeme" si pátou sérii? 4 obrázky v galerii
Černé zrcadlo | Foto: Channel 4
Nedávná čtvrtá série zaznamenala očekávaný úspěch, přičemž po odvysílání poslední epizody si diváci začali klást očividnou otázku – dočkáme se další série? Nějakou dobu se o tom mlčelo, nicméně nedávno tvůrci odvysílali krátké video, ve kterém jasně indikují, že seriál ještě neřekl své poslední slovo.

Skličující seriál Charlieho Brookera už nám nějakou tu dobu umožňuje nakouknout do možné temné budoucnosti, jenž lidstvo čeká s příchodem určitých technologií a jiných vychytávek. Premiéra čtvrté řady byla odvysílána teprve před pár měsíci, přičemž se dočkala převážně pozitivních reakcí. Už teď ale víme, že Netflix chystá pro diváky další depresivní (?) nadílku epizod, které opět vyjdou z Brookerova pera. Na Twitteru vydali menší teaser, v němž jasně poukazují na to, že seriál se jistojistě vrátí. Video je zakončené větou “Be Right Back“, což je mimo jiné i název první epizody druhé série.

Mini teaser pro návrat Černého zrcadla

Produkce nových epizod však ještě ani nezačala, tudíž návrat seriálu v tomto roce je dost nepravděpodobný. Stejně tak se ještě neví, kolik epizod pátá série bude mít. První začínala se třemi, druhá taktéž (plus jeden speciál) a až třetí série přinesla epizod šest, k čemuž došlo i ve čtvrté. Lze tedy očekávat, že s pátou sérií to bude podobné. Další zajímavostí je i fakt, že Toby Haynes, režisér první epizody čtvrté série „USS Callister“, která se silně inspirovala Star Trekem, vyjádřil touhu natočit na epizodu určitý spin off, jenž by pravděpodobně navazoval na samotný konec. Jak to dopadne ukáže teprve čas.

Uvítali byste další sérii Černého zrcadla?
Ano
Ne
Ankety
Který z uvedených muzikálů máte nejraději?
Zpívání v dešti
Hello, Dolly!
My Fair Lady
West Side Story
Kabaret
All That Jazz
Rocky Horror Picture Show
Bídníci
Moulin Rouge!
Fantom opery
jiný
Nemám rád/a muzikály.
Nejnovější články:
Načíst další články