19.3.2018, 15:01

„Velký“ návrat počítačové hvězdy se nekoná. Vilhelmová s Balzerovou převezly Laru Croft

„Velký“ návrat počítačové hvězdy se nekoná. Vilhelmová s Balzerovou převezly Laru Croft
Tomb Raider / Alicia Vikander

Na tenhle souboj jsme byli vážně zvědaví. Alicia Vikander se ve čtvrtek vrhla do víru tuzemských kin v novém Tomb Raiderovi (2018). Jenže adaptace počítačových her to u diváků nemají jednoduché. Druhý víkend navíc v tuzemských kinech podnikaly svou roadmovie Eliška Balzarová a Tatiana Vilhelmová v Tátově volze (2018). A hollywoodský biják na novinku Jiřího Vejdělka nestačil. Více v komentovaném žebříčku tržeb a návštěvnosti tuzemských kin.

5. RUDÁ VOLAVKA (země vzniku: USA)

Pětici divácky nejnavštěvovanějších uzavírá špionážní Rudá volavka s Jennifer Lawrence v roli prostitutky na vysoké noze. Snímek v českých kinech běží třetí víkend, promítal se v 36 sálech a přišlo na něj 13.091 diváků. Tržby činily 2,090 milionu korun. Nechybělo mnoho a klofla by ruská agentka černého pantera...


4. BLACK PANTHER (USA)

Nejnovější marvelovka se v tuzemských kinech promítala pátý víkend. K dispozici měla 40 sálů, do nichž se na origin superhrdiny vydalo 13.586 platících, kteří za lístky utratili 2,13 milionu korun. Celkem má Black Panther v rámci tuzemské návštěvnosti na kontě přes 251 tisíc diváků. Tržby přesáhly 40 milionů korun. O dost působivější jsou tržby ze světa; celkově má totiž panter na kontě 1 miliardu 182 milionů dolarů! Z toho 605 mega ze severoamerických kin.


3. CESTA ZA KRÁLEM TROLLŮ (Norsko)

V přehledu tuzemské návštěvnosti a tržeb překvapila norská pohádka, která se částečně natáčela i v České republice. Severská mystika a trollové přitáhli do 119 kin 17.198 diváků, kteří za vstupenky utratili 2,298 milionu korun.


2. TOMB RAIDER (USA)

S druhou příčkou se musela spokojit Alicia Vikander aka Lara Croft v novém Tomb Raiderovi. 110 kin přitáhlo pozornost 32.028 diváků. Tržby činily 4,90 milionu korun. Herečka Vikander vyšší zájem nezařídila. Odradily od návštěvy nepříliš povzbudivé recenze? Nebo prostý fakt, že Tomb Raider už prostě není in a současných tuzemským videoherním pařanům nic neříká? Toť otázka. V rámci severoamerických tržeb totiž nový Tomb Raider zaznamenal 6. nejúspěšnější otvírák v rámci videoherních adaptací. Oproti původní Laře Croft s Angelinou Jolie (otvírála za 47,7 milionů dolarů) je nicméně i tak na polovičních číslech (23,5 mega).


1. TÁTOVA VOLHA (Česká republika)

Žebříček tržeb a návštěvnosti Top 20 UFD ovládla stejně jako minule roadmovie Tátova volha. Režisér Jiří Vejdělek (Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení) se po komerčně slabších rocích vrací na výsluní. O druhém víkendu se na cestu Elišky Balzerové a Tatiany Vilhelmové vydalo do 98 kin 44.155 diváků. Tržby činily 6,80 milionu korun. Oproti prvnímu víkendu zájem opadl o 43 procent. Za necelé dva týdny od premiéry má Tátova volha na kontě přes 157 tisíc diváků a 23 milionů korun.

Tlumočník | Foto: Bioscop

Jak si vedly další premiérové filmy? Horor Oni 2: Noční kořist (2018) skončil osmý s návštěvností 7.301 diváků a tržbami 1 milion korun. Až šestnáctý skončil Tlumočník (2018), roadmovie s Jiřím Menzelem v roli Slováka pátrajícího po vrazích svých rodičů. Na snímek vyrazilo do 85 kin pouhých 3.072 diváků, kteří za lístky utratili 403 tisíc korun.

V předpremiérovém uvedení do kin navíc zavítal Králíček Petr (2018). A nevedl si vůbec špatně. Skončil šestý s návštěvností 8.785 diváků a tržbami 1,375 milionu korun.


Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Lara Croft se sice v Americe nechytá, přesto je na úspěšnou sérii zaděláno

Zase to tak úplně nevyšlo. Filmová studia doufají, že vytvoří u adaptací videoher stejný zájem, jaký se povedl u komiksů. A ne, ani tentokrát se zázrak nestal.

Recenze: Tomb Raider - nová Lara Croft útočí na diváky. Dokáže to bez ikonického copu, bujného poprsí a pistole?

Lara Croft(ová) (Alicia Vikander[ová]) se potlouká bez peněz Londýnem a živí se jako messenger, protože odmítá podepsat prohlášení o tom, že její otec, sir...

Recenze: Tátova volha - jaká je nová komedie režiséra Účastníků zájezdu?

Elišce Balzerové umřel manžel (před začátkem filmu, takže ho neuvidíme) a ona prožívá krizi z toho, že ji teď už nebude nikdy nikdo milovat. Její dcera...

Recenze: Rudá volavka - když hollywoodská hvězda svádí pod dohledem "strany" amerického agenta

Rusko, současnost. Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrenceová) je baletkou Velkého divadla, ale její kariéru nečekaně ukončí zranění. Když Dominika zjistí...

Black Panther nedá nikomu šanci, ani "nejlepší sci-fi letošního roku"

Máme sice teprve konec února, o nejlepší sci-fi roku 2018 je přesto možná rozhodnuto. A nepřekvapí, že ji natočil režisér Ex Machiny Alex Garland.

Ankety

Máte radši dabing, nebo titulky?
  • Dabing
  • Titulky
  • Jak kdy
více k tématu:
Dabing, nebo titulky? Český divák má jasno
Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
  • Creed 2
  • Rambo 5
  • Plán útěku 2
  • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: