Režisér Strážců Galaxie odhaluje tajemství o Grootovi

Režisér Strážců Galaxie odhaluje tajemství o Grootovi 10 obrázků v galerii
Sympatický dřevnatec Groot se snad musel líbit každému. Před nějakou dobou však o něm talentovaný režisér odhalil něco, po čem možná fanouškům spadla brada na zem. Jaká je vlastně spojitost mezi Grootem z prvního dílu a tím maličkým z druhého?

SPOILER k prvnímu dílu Strážců Galaxie:

Pokud jste první díl Strážců Galaxie (2014) viděli, moc dobře víte, že udatný Groot se ke konci filmu, v zájmu záchrany svých parťáků, obětoval. Lidé však netesknili dlouho, protože, jak lze ze samotného konce vidět, s Grootem nebyl zcela konec, protože z jeho ostatků opět začal růst nový. Podle režiséra a scenáristy Jamese Gunna se však nejedná o stejného Groota, nýbrž o jeho „syna“. Gunn se takto o Grootovi vyjádřil již dříve, nicméně na Twitteru o tom stejně vypukla žhavá diskuze, kterou zapříčinil meme obrázek, jenž se lidí ptá, zda by před smrtí raději zachránili malého Groota, nebo raději porga (to malé ušaté roztomilé stvoření z nových Star Wars).

https://losmejoresmemes.net

James Gunn se o této otázce vyjádřil jako o hloupé, protože mu přišlo, že je to jako ptát se, zda byste zachránili rozumného a inteligentního kamaráda nebo raději tučňáka. Jedna z uživatelek twitteru argumentovala, že Groot přeci může dorůst zase zpět, nicméně Gunn ji opravil tvrzením, že původní Groot je mrtvý, přičemž malý Groot ve druhém díle je jeho synem. To fanoušky očividně šokovalo a samozřejmě to vyvolalo diskuzi.

Režisér James Gunn

Během ní Gunn vysvětluje, že Groot č. 2 nemá na starého Groota absolutně žádné vzpomínky, plus stejně tak ani na zbytek Strážců. Ti údajně také ví, že malý Groot není tím samým dřevnatcem, který je v prvním díle zachránil, ale vážně jen „dítětem“, které světlo světa vidí pouhé dva měsíce. Gunn taktéž prohlásil, že kdyby se opravdu jednalo o stejného Groota, jeho smrt na konci prvního dílu by nebyla tak emocionální.

Ankety
Který z první desítky nejlepších filmů všech dob podle ankety britského magazínu Sight & Sound máte nejraději?
1. Jeanne Dielman, Obchodní nábřeží 23, 1080 Brusel
2. Vertigo
3. Občan Kane
4. Tokijský příběh
5. Stvořeni pro lásku
6. 2001: Vesmírná odysea
7. Dobrá práce (Beau travail)
8. Mulholland Drive
9. Muž s kinoaparátem
10. Zpívání v dešti
Žádný z nich jsem neviděl/a.
Nejnovější články:
Načíst další články