Kluci z hor: Jiří Lábus má duši dítěte a Martin Dejdar je 20 let bez "ženský"

Kluci z hor: Jiří Lábus má duši dítěte a Martin Dejdar je 20 let bez "ženský" 9 obrázků v galerii
Kluci z hor / Jiří Lábus
Pár let jsme o něm neslyšeli. Producent, scenárista a režisér Tomáš Magnusek (Bastardi, Tajemství pouze služební, Stopy života) se letos vrací s novým celovečerákem a dle námětu a obsazení to vypadá na pořádně ambiciózní projekt. Kluci z hor (2018) pojednávají o psychicky strádajícím muži ve středních letech (Jiří Lábus), o něhož se stará Martin Dejdar. Námět hoden Rain Mana (1988) nebo Václava (2007), když budeme skromnější a zabrouzdáme do českých končin. Jak si s ním Magnusek poradí?

To se dozvíme 3. května 2018, kdy Kluci z hor vstoupí do českých kin. Nejprve si ale přehrajte trailer.

Vážně nevím, jak to ten Magnusek dělá, ale jeho tah na branku a schopnost získat do svých projektů prvotřídní herce je obdivuhodná. Tentokrát došlo na Jiřího Lábuse (Hastrman, Klauni, Amerika), který si v komediálním dramatu střihne roli muže, jehož psychické stáří se zastavilo ve věku dítěte. Desítky let se o něj stará "dobrá duše" Martin Dejdar, kvůli čemuž se mu zcela logicky hroutí soukromý život.

Kluci z hor - Martin Dejdar a Jiří Lábus

Za scénářem filmu, který byl inspirován skutečným příběhem, stojí debutant Jan Jurek.

Kromě Lábuse a Dejdara se v Klucích z hor objeví ještě například Martin Huba (Obsluhoval jsem anglického krále), František Němec (Jak poslat tatínka do polepšovny) nebo Václav Neckář v roli kněze!

Magnusek modernizoval natáčecí techniku a do záběrů zařadil též drony. Jenže co je to platné, když první upoutávka připomíná spíš než vážně míněné drama karikaturu a z duševně nemocných lidí mimoděk a možná nevědomky má nejeden člověk spíš srandu. Bohužel, dobré úmysly nestačí.

Kluci z hor - Jiří Lábus
Tomáš Magnusek
Ankety
Který z uvedených muzikálů máte nejraději?
Zpívání v dešti
Hello, Dolly!
My Fair Lady
West Side Story
Kabaret
All That Jazz
Rocky Horror Picture Show
Bídníci
Moulin Rouge!
Fantom opery
jiný
Nemám rád/a muzikály.
Nejnovější články:
Načíst další články