Téma: Kdysi slavné dětské hvězdy. Co se s nimi stalo?

Téma: Kdysi slavné dětské hvězdy. Co se s nimi stalo? 13 obrázků v galerii
Speed Racer (2008) - Christina Ricci | Foto: Warner Bros.
O těžkém osudu dětský hvězd se ví již léta. Jen velmi málo z těch, kteří stáli před kamerou jako děti, dokázalo úspěšně pokračovat v kariéře a nezničit si život drogami, alkoholem, poruchami chování či jinými výstřelky, které bohužel většinu mladých v této branži postihne. Pojďme se podívat po stopách bývalých dětský hvězd, které si nezvolily dobrou cestu. Co dnes dělají a jak vypadají?

Lindsay Lohan

Poprvé se dostala po povědomí diváků v dvojroli Hallie a Annie v rodinné komedii Past na rodiče. Po úspěchu tohoto snímku šla z role do role a většinou šlo o velké hity. Pak ovšem přišly problémy s jízdou v opilosti a drogy. Její kariéra šla - mírně řečeno - do kopru, až se nakonec Lidsay rozhodla, že je čas dospět a odstěhovala se do Londýna. Založila webovou stránku věnující se životnímu stylu a má v plánu oživit svou hereckou kariéru.

Lindsay Lohan jako Elizabeth Taylor v televizním filmu Liz & Dick

Amanda Bynes

Lohan není jediná, kdo měl problémy s alkoholem a drogami. Stejnou zkušenost má za sebou i Amanda Bynes. I ona měla poměrně slušně rozjetou kariéru (Co ta holka chce, Super náhradník) a úspěch neustála. Nejdříve se rozhodla s herectvím seknout, pak v něm pokračovat a nakonec skončila u dvou zatčení kvůli řízením pod vlivem omamných látek a s propadlým řidičákem. Poté se psychicky zhroutila a byla jí diagnostikována bipolární porucha (dříve označována jako maniakální deprese). Podle posledních zpráv se její stav zlepšil natolik, že uvažuje návrat k herectví.

Amanda Bynes

Macaulay Culkin

Kdo by neznal hvězdu rodinných komedií Sám doma?! Macaulay rozhodně patří mezi nejslavnější dětské herce světa, stejně tak je ale známý i jeho neslavný osud. Jednu dobu byl Culkin prakticky všude, nelze se tedy moc divit, že to moc neustál, i mnoho dospělých mělo problém. Jeho hvězda zhasla a na určitou dobu úplně zmizel. Znovu se začal objevovat až po roce 2000, kdy se objevoval v menších rolích a dabingu. Od roku 2013 se navíc soustředí na svou hudební skupinu The Pizza Underground a na péči o své kmotřence, kteří mu zbyli po smrti blízkého přítele Michaela Jacksona.

Macaulay Culkin

Mara Wilson

Roztomilá malá dívenka, která učarovala diváky v řadě různých snímků od Mrs. Doubtfire - Táta v sukni po Matildu se rozhodla k tomu nejlepšímu, co mohla. Zavčasu ukončila hereckou kariéru a vrhla se na další věc, která byla její vášní – psaní. V roce 2016 vydala svou první knihu, je velmi aktivní na Twitteru a k herectví se vrací hlavně v dabingové formě. Kromě toho to ale ani ona nemá snadné, naprosto otevřeně hovoří o svých problémech spojených s úzkostmi, depresemi a obsedantně kompulzivní poruchou.

Mara Wilson

Drew Barrymore

Drew je jedna z mála dětských hvězd, která se úplně neztratila a to přesto, že i ona zápasila s problémy s alkoholem a drogami. Nikdy ale nepřestala hrát a to ji zachránilo, jak s ohledem na její závislosti, tak i s ohledem na kariéru. Pravda, v posledních letech její role nejsou ničím výjimečným, ale je o ní slyšet a je spokojená. Díky bojí se závislostí a s vlastními rodiči se naučila, jak být lepší matkou svým dětem, lepší herečkou a úspěšnou producentkou.

Drew Barrymore (Už teď mi chybíš)

Haley Joel Osment

Všichni si Haleyho jistě vybaví jako roztomilého chlapečka ze Šestého smyslu. Haley ale již několik let předtím účinkoval v řadě televizních seriálů. Po megaúspěšném Šestém smyslu přišel sci-fi snímek A. I. Umělá inteligence a po něm se Haley zaměřil spíše na práci v dabingu. Vedle toho si stihl dodělat školu a pronikl i na slavnou Broadway. K herectví se vrátila hlavně v seriálech jako Silicon Valley nebo Future Man.

Haley Joel Osment

Anna Chlumsky

Blonďatou dívenku si všichni pamatují se snímků Moje první láska a Moje druhá láska. Pak z pláten kin zmizela, ale s herectvím neskončila. Od roku 1994 do roku 2012 hrála v řadě televizních seriálů i na Broadwayi. Skutečně na sebe znovu upozornila až rolí v oblíbeném sitcomu Viceprezident(ka), za kterou si odnesla hned několik nominací na cenu Emmy.

Anna Chlumsky (v seriálu Viceprezdident(ka))

Christina Ricci

Všichni si ji určitě vybaví jako tak trochu strašidelnou Wendy z Addamsovy rodiny, díky neustálé práci je nicméně Christina (stejně jako Drew) jedna z mála dětských hvězd, která i nadále aktivně hraje a její kariéra úspěšně pokračuje dál. V posledních letech se věnovala natáčení seriálů, mateřství a v roce 2018 byl v premiéře uveden thriller Distorted s Johnem Cusakem.

Christina Ricci (Mothers and Doughters)

Edward Furlong

Hlavní postava Terminátora 2 samozřejmě nemůže chybět. Po Terminátorovi přišlo pro Edwarda několik menších rolí, včetně účinkování v klipu skupiny Aerosmith, ale všechno ukončila hospitalizace po předávkování drogami. Závislost na drogách a četná zatčení udělaly své. V současné době prý pracuje na dvou projektech, které by ho mohly opět dostat tam, kde kdysi byl.

Edward Furlong

Jonathan Lipnicki

Mnoho z nás si Jonathana Lipnickiho pamatuje jako roztomilého klučíka z oscarové komedie Jerry Maguire nebo rodinných komedií série Myšák Stuart Little. Pak filmové role přestaly chodit a Jonathan hrál jen sem tam v televizi a musel řešit problémy s depresemi a šikanou. Následující rok by ale pro něj mohl být prý zlomový, v současnosti totiž pracuje na deseti projektech!

Jonathan Lipnicki

Tina Majorino

Malá dívenka s úžasným pohledem a trošku křivým úsměvem, to je Tina Majorino, Enola z Vodního světa, Toni z rodinné podívané Andre nebo Molly z filmu Corrina, Corrina. Po těchto rolích následovalo několik účinkování v televizních seriálech včetně Pravé krve nebo Sběratelé kostí. Do povědomí diváků se vrátila rolí doktory Heather Brooksové v seriálu Chirurgové.

Tina Majorino v seriálu True Blood: Pravá krev

Tom Felton

Ano, řeč je samozřejmě o představiteli Draca Malfoye z filmové série Harry Potter. Tom Felton se po skončení Pottera vrhl na práci v televizi a jeho zatím největším úspěchem coby dospělého muže je role Juliana Alberta v seriálu Flash. V falší sérii seriálu s ním ale tvůrci nepočítají, takže se musí jeho fanoušci a fanynky zaměřit na premiéru snímku Ophelia, kde hraje Laerta.

Tom Felton (v seriálu Flash)
Ankety
Na který premiérový (20. 2. 2020) film půjdete do kina?
Ježek Sonic
Sviňa
Mosley
Chvění
Ixcanul
Král Petr I.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist