Jáklův velkofilm Jan Žižka míří do té nejvyšší ligy, postarají se o něj v Hollywoodu!

Jáklův velkofilm Jan Žižka míří do té nejvyšší ligy, postarají se o něj v Hollywoodu! 6 obrázků v galerii
Jiří Mádl / Strážci
Ať si o Petru Jáklovi myslíte cokoliv, jedno se mu upřít nedá, tenhle chlápek si jde prostě za svým. Po Kajínkovi (2010) a Ghoulovi (2015) míří s Janem Žižkou do Hollywoodu. Podařil se mu totiž majstrštyk, když uzavřel spolupráci s producentem Cassianem Elwesem, který stojí za řadou ceněných filmů.
Režisér a scenárista Petr Jákl

Petr Jákl (Kajínek, Ghoul) se svým v pořadí třetím snímkem míří opravdu vysoko a daleko. Před pár dny podepsal v Los Angeles smlouvu s producentem Cassianem Elwesem (Elvis & Nixon, Komorník), který měl například na letošních Oscarech čtyřmi nominacemi ověnčený film Mudbound (2017). Elwes tak bude produkovat Jáklův velkofilm Jan Žižka, který by se měl letos v létě začít natáčet.

„Naše domlouvání netrvalo dlouho. Cassian si přečetl scénář během jediného dne a díky tomu, že ho velmi zaujal, jsme se hned dohodli na spolupráci,“ řekl Petr Jákl. Ten nejen že stojí za scénářem, ale film bude také režírovat.

Nejdražší český film má stát stamilióny. Jan Žižka má za sebou megacasting Nejdražší český film má stát stamilióny. Jan Žižka má za sebou megacasting

Režisér, scenárista, producent a kaskadér Petr Jákl mladší se toho nebojí. Po...

Vstupem světového producenta do projektu se tak otevírá velký prostor pro obsazení hollywoodských herců. „Elwes spolupracoval s takovými esy, jako jsou Al Pacino, Matthew McConaughey, Pierce Brosnan, Kevin Costner, Woody Harrelson, Robert Redford, Nicole Kidman... Produkoval téměř 90 filmů a stovky menších projektů. Jsem nadšený z toho, že budu spolupracovat s někým, kdo má za sebou takové množství práce, protože zkušenosti jsou v tomto případě to nejcennější,“ dodal Jákl, jenž momentálně hodně času tráví v Los Angeles a jedná o dalších věcech kolem filmu.

Ze spolupráce se těší i sám Cassian Elwes. „Petr má jasnou představu o tom, co chce točit, a to je zásadní pro to, aby vznikl úspěšný film. Navíc jde o velmi zajímavý pohled na historickou postavu Jana Žižky v kontextu doby, která otřásla středověkou Evropou. Příběh je srozumitelný pro celý svět a také je velmi současný,“ řekl původem britský producent, který produkoval například i film Klub poslední naděje (2013), jenž získal desítky cen po celém světě včetně tří Oscarů.

Producent Cassian Elwes (foto: ČTK)

Jan Žižka by se měl začít natáčet nejen na českých hradech už letos v létě. Hlavní roli bude pravděpodobně hrát herec světového jména, v mnoha dalších rolích se však objeví také mnoho českých umělců. Aby připomněl krásy naší země a dobu, ve které se bude film Jan Žižka odehrávat, natočil před časem Petr Jákl krátký spot s několika mladými herci. Ti představovali strážce českých hradů a zámků.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články