Jak vypadá alternativní konec kultovního Šestého smyslu?

Jak vypadá alternativní konec kultovního Šestého smyslu? 6 obrázků v galerii
Šestý smysl | Foto: 1999 Hollywood Pictures
Tento týden se televizí prohnal Šestý smysl režiséra M. Night Shyamalana z roku 1999. V něm si Bruce Willis zahrál psychologa Malcolma Crowea, který se snaží pomoci osmiletému Coleovi (Haley Joel Osment), jenž "vidí mrtvé lidi".

Šestý smysl se stal záhy po svém uvedení senzací. Ne že by si to pro chytrý scénář, přesné herecké výkony a pečlivě budovanou atmosféru nezasloužil. Za opravdovou hvězdu tu ale byla geniální pointa, která celý příběh postavila na hlavu a řadu z nás donutila k opětovné návštěvě kin.

Alternativní konce, které mohly radikálně změnit celý film Alternativní konce, které mohly změnit celý film

Nejednou se stane, že tvůrci váhají, jakým způsobem film zakončit. Někdy bojuje scenárista s režisérem, jindy zasáhne studio na základě špatných...

Sám jsem Šestý smysl viděl v kině snad pětkrát - bylo mi 15, Bruce Willise jsem si v té době v ničem nemohl nechat ujít a Šestý smysl nepřipomínal nic, co jsem do té doby viděl. Byl jsem jím přímo fascinovaný. Slavný konec - který pokud neznáte, opravdu nyní přestaňte číst dál - odhalí, že Malcolm, jenž malého Colea provází a snaží se mu pomoci, je ve skutečnosti po celou dobu sám duch. Jeho smrt v podstatě vidíme na začátku filmu, teprve až na konci je nicméně naplno odhalen Malcolmův osud v dojemném finále, kde se loučí se ženou.

Asi nepřekvapí, že samotná pointa žádné alternativní pojetí nemá. M. Night Shyamalan měl v rukávu eso, jaké se povede najít maximálně jednou za kariéru. Snímek nicméně nemusel skončit ve chvíli, kdy Malcolm domluví, zavře oči a objeví se krátký záběr z jeho svatby. Scéna měla původně pokračovat záběrem na televizi, v němž má Malcom na zmíněné svatbě projev. Shymalan se snažil scénu v sestřihu uchovat pro citlivý Willisův projev, ale správně usoudil, že by film natahovala a nejspíš rozmělnila emocionální dopad překvapivého rozuzlení a následného rozloučení.

Jak alternativní konec vypadá, na to se můžete podívat níže ve videu:

Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist