13.2.2018, 17:30

Animované hity zblízka: 1. část – Zootropolis: Město zvířat

Animované hity zblízka: 1. část – Zootropolis: Město zvířat
Zootropolis: Město zvířat

Dnes startujeme na Kinoboxu zcela nový speciální seriál věnovaný úspěšným animovaným filmům z posledních let. Nebudeme tentokrát řešit skrývačky (aka easter eggs) nebo odkazy na jiné filmy, ale zajímavosti a zábavná fakta, která se týkají přímo jejich natáčení, vzniku, hostů z jiných snímků nebo nejrůznějších drobností, které jste si pravděpodobně nikdy neuvědomili.

V prvním díle se zaměříme na animované dobrodružství Zootropolis. Ten přinesl neuvěřitelně originální nápad i vizuální podobu celého města, které udržuje na jediném místě nepřeberné množství zvířat od těch největších až po ty nejmenší. Zde je pár zajímavostí, které jste o snímku možná nevěděli:

V Zootropoli žije 64 druhů zvířat. Nejde ale jen o obyčejné živočišné druhy, jsou naprosto jedinečné a to hlavně v oblasti tzv. topologie - sloni mají choboty, prasata rypáky, některá zvířata mají kopyta, některá drápy, jiná mají tři prsty, další jen dva... Mají tedy vlastnosti, které jsou pro ně jedinečné.

Filmaři si před natáčením prozkoumali mnoho zvířat, která by měla Zootropolis obývat a zjistili, že všechna srst není stejná. Museli se proto poprat například s fakty, že srst ledního medvěda je ve skutečnosti průhledná a to, co ji činí zdánlivě bílou, je světlo. Liščí kožich je u těla zase téměř černý a světlá po nejjasnější zrzavou barvu u konečků chlupů. Animátoři se museli pokusit vše vytvořit tak, aby byla zvířata co nejpřesnější a nejvěrohodnější.

Vzhled některých zvířat byl inspirován starými Disneyho filmy. Např. místostarostka Skopová je založena na ovcích z Disneyho snímků Make Mine Music a Melody Time

Melody Time
Zootropolis - místostarostka Skopová

Filmaři pro postavu vytvořili šest různých oblečení a jak jinak než vlněných. Její kostýmy čítají pouzdrové šaty, sáčko a malou rolničku. Kromě nich má i oranžové šaty se vzorem nůžek, což představuje tradici stříhání ovcí.

Strážník Benjamin Clawhauser není typickým zástupcem vysportovaných a hubených gepardů, ale o to víc hrdě ukazuje jejich typický rys – tmavé "slzavé" stopy od koutků očí kolem hrany tlamy.

Aby se filmaři co nejvíce přiblížili autentickému vzhledu zvířat, dali do jejich srsti i smetí z přírody a města. Při svém studiu dokonce zavítali i do Afriky. Setkali se i se zachráněnými zvířaty v lidské péči, včetně gepardů, které mohli sledovat skutečně zblízka.

Když si animátoři uvědomili, že mají králíci horní ret rozdělený, rozhodli se v tomto případě autenticitu odhodit stranou a horní ret Judyiny pusy nechali vcelku.

Pro vzhled starosty Lionhearta posloužil jako vzor Mufasu z Lvího krále.

Lví král - Mufasa
Zootropolis - starosta Lionheart

Pokrok v animační technice filmařům pomohl se zvířecím oblečením a odstraněním nechtěné srsti pod šaty. Dříve museli animátoři "vytrhávat" chlupy pod oblečením ručně jeden po druhém, aby kostýmy seděly správně. To by ale u Zootropolisu bylo (vzhledem k počtu postav) časově nemožné.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Jaké velikonoční schovávačky ukrývá populární Zootropolis: Město zvířat?

Taky se vám na stole s výslužkou skví několik Kindervajíček a už se těšíte, až je rozbalíte a zjistíte, co vás v nich čeká za překvapení? Pokud ano, hurá...

Animované hity zblízka: 4. část – Kung Fu Panda

Kung Fu Panda je jednoduše geniální, a to jak pro děti, tak pro dospělé. Po je dokonalý a jeho apetit nezná mezí. A upřímně je nápad, na této žravosti a...

Zootropolis si na nových plakátech dělá legraci z filmů nominovaných na Oscara

To by bylo, aby si někdo formou parodických plakátů neudělal legraci z oscarových nominací. Letos se toho chytili u Disneyho a využili vlastního oscarového...

Dočkáme se Zootropolisu 2? Nejspíše ano, ale...

Snímek Zootropolis: Město zvířat sklízí úspěch. Ačkoli se kinem prohání i kung-fu panďák Po, se kterým soupeří o dětské publikum, vede si naprosto skvěle...

Recenze: Animák Zootropolis - Město zvířat má nápady a nebojí se je použít!

Zootropolis je hlavní město zvířat. Vedle sebe jsou zde naskládána všechna relevantní prostředí: džungle, sníh s ledničkami, poušť s radiátory, mini-město...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: