29.1.2018, 15:45

Když zoufalé ženy zabloudí v labyrintu a kina zaplaví duše zemřelých

Máme za sebou poslední lednový víkend v tuzemských kinech. Jak se dařilo novinkám Labyrint: Vražedná léčba (2018), hojně diskutovanému dramatu Všechny prachy světa (2017) a pozoruhodnému animovanému filmu S láskou Vincent (2017) vedle "zajetých" titulů domácí i světové tvorby?

5. ČERTOVINY (země vzniku: Česká republika)

V pomyslném žebříčku Top 5 se z novinek umístil jediný premiérový snímek. Pátá příčka nicméně patří pohádce Zdeňka Trošky, jehož Čertoviny se mezi nejnavštěvovanějšími tituly ocitají čtvrtý víkend za sebou. Aktuálně na ně do 76 kin vyrazilo 14.305 diváků, kteří za lístky zaplatili 1,84 milionu korun. Za celou dobu od uvedení má film na kontě 186.198 diváků, celkové tržby činily 24,7 milionů korun.


4. JUMANJI: VÍTEJTE V DŽUNGLI (USA)

Ještě úspěšnější je pokračování rodinného snímku Jumanji (1995), Jumanji: Vítejte v džungli!. V tuzemských kinech se mezi hojně navštěvovanými tituly film s Dwaynem Johnsonem a spol. drží již šest víkendů po sobě. Aktuálně na něj do 44 kin vydalo 19.639 diváků, kteří v pokladnách nechali 3 miliony korun. Od uvedení do českých kin přišlo na celosvětově překvapivý hit téměř 300 tisíc diváků. Za lístky utratili přes 46 milionů korun.


3. ZOUFALÉ ŽENY DĚLAJÍ ZOUFALÉ VĚCI (Česká republika)

Renčovy "Zoufalé ženy" se po předchozím jednoznačném vítězství musí spokojit s třetí příčkou. Vztahová komedie se druhý víkend od premiéry promítala ve 108 kinech, přišlo na ni 30.820 diváků, kteří v pokladnách nechali 4,57 milionů korun. Oproti premiérovému víkendu jde o padesátiprocentní pokles zájmu.


2. LABYRINT: VRAŽEDNÁ LÉČBA (USA)

Závěrečný díl útěkové trilogie podle populárních knižních předloh se dostal na druhou příčku. "Vražedná léčba" se hrála ve 127 kinech, což je nejvyšší počet v rámci všech uváděných titulů. Nechybělo ale mnoho a třetí Labyrint skončil až za "zoufalkami". Na kontě má 31.783 diváků a téměř 5 milionů korun. V severoamerických kinech o premiérovém víkendu dominoval. Podrobnosti si můžete přečíst v komentovaném žebříčku Tomáše Chvály.


1. COCO (USA)

Na rozdíl od premiérového víkendu si o jednu příčku polepšil animák Coco, který vrací studio Disney/Pixar na výsluní. Dojemný příběh pojednávající o vztazích a důležitých vzpomínkách na naše zesnulé předky přitáhl do 106 kin 37.431 platících. Tržby činily 5,39 milionů korun. Z tuzemských kin si Coco po necelých dvou týdnech odnáší návštěvnost 94.875 diváků a tržby 13,79 milionů korun. Celosvětově má snímek na kontě přes 680 milionů dolarů. Pozoruhodné je také nebývale vysoké hodnocení recenzentů.


A jak jsou na tom snímky pod pátou příčkou?

Všechny prachy světa - Christopher Plummer | Foto: Vertical Ent.

Ze čtvrtečních novinek se hojně diskutované drama o jednom únosu, výkupném a boháči, který měl problém zaplatit, s názvem Všechny prachy světa (2017) umístilo až jedenácté. Film režíroval klasik Ridley Scott, který po kauze #metoo přeobsadil Kevina Spaceyho za původně navrhovaného Christophera Plummera do role nejbohatšího muže své doby. Na snímek přišlo o premiérovém víkendu do 99 kin 4.552 diváků, kteří za lístky utratili 701 tisíc korun. Celosvětově Všechny prachy světa utržily od premiéry z konce prosince 41,5 milionů dolarů.

O dvě místa níž skončil animovaný film pojednávající o životě malíře Vincenta van Gogha S láskou Vincent. Tvůrci za asistence malířů z celého světa zvolili originální formu, při níž byl celý příběh a výjevy překresleny do rozpohybovaných obrazů držících se stylu slavného autora. Do 42 kin se na snímek, který je nominován na Oscara v rámci animované tvorby, vypravilo 4.020 diváků. V pokladnách nechali 513 tisíc korun.


Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Finále Labyrintu konečně přišlo do kin. Je o co stát?

Finále dobrodružné série pro mladé vstoupilo do kin. Na poslední Labyrint s podtitulem Vražedná léčba si fanoušci museli počkat kvůli zranění hlavní hvězdy.

Recenze: Labyrint: Vražedná léčba nabízí přepálenou akci ve stylu Rychle a zběsile

Filmová série Labyrint (nikoliv ten s Bowiem, ani ten s Vondráčkovou) vrcholí epickým třetím dílem, ve kterém se konečně dozvíme, o čem těch 7 hodin filmu...

Pixar znovu nezklamal - novinka Coco obsahuje řadu skrytých odkazů

Pokud máte v plánu na Coco vyrazit, můžete se předem připravit a sledování snímku si trošku zpestřit. Schválně, jestli se vám podaří uvedené easter eggs...

Recenze: Čertoviny - jak se povedla nová pohádka Zdeňka Trošky?

Za posledních cca 20 let jsem neviděla žádný nový autorský film Zdeňka Trošky. Nebyl to ani tak úmysl, jako spíš vedlejší účinek útrpného sledování pár...

Recenze: Coco - nový animák razí heslo "ať žije smrt". Zábava, černý humor a nejlepší pixarovka na obzoru?

Na film Coco (2017) se mi do kina moc nechtělo. Animované filmy mám sice ráda, stejně tak produkci Johna Lassetera a Pixaru obecně, ale z popisu děje (malý...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: