19.1.2018, 05:59

Když zoufalé ženy narazí aneb Pět důvodů, proč jít do kina

Když zoufalé ženy narazí aneb Pět důvodů, proč jít do kina
Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Po předchozích kinopremiérách, kdy byly k dispozici pouhé 2 novinky a jeden koncertní záznam, máte tentokrát hned pět důvodů, proč vyrazit do kina. Těšit se můžete na do nebes vynášený animák, Liama Neesona v akci, tuzemskou komediální vztahovku a dva artovější snímky, které předchází velmi dobrá pověst. Pojďme si posvítit na novinky třetích tuzemských kinopremiér roku 2018.

COCO (režie: Lee Unkrich, Adrian Molina)

Máme rádi Pixarovky, pravdou nicméně zůstává, že výraznější animák, který by kromě jedinečné vizuální podívané přinesl též příběh a poselství nejen pro děti, tu od studia s ikonickou lampičkou ve znaku dlouho nebyl. A Coco to dle prvních ohlasů a Zlatého glóbu za nejlepší animovaný film loňského roku napravuje.

Coco

Příběh nás přenese do Mexika za chlapcem Miguelem, který touží stát se hudebníkem, ale setkává se s nelibostí vlastní rodiny. Za svým idolem a předkem Ernestem de la Cruz se vydává do Říše mrtvých, kde se stírají hranice živých a mrtvých lidí. Dobrodružná výprava za vlastními kořeny může začít.

Kdo měl rád Vzhůru do oblak (2009), přijde si prý na své i v tomto snímku, který klade důraz na rodinné vztahy a lidskost. Recenzenti prozatím dávají velmi vysokých 88 procent. Na serveru RottenTomatoes je hned 97 procent (!!!) recenzí kladných. Tak upalujte do kina; ať jste malí, nebo velcí.


CIZINEC VE VLAKU (režie: Jaume Collet-Serra)

Liam Neeson (Mlčení, série 96 hodin) se vydává na další akční dobrodružství. Opět ho vede režisér Collet-Sera (Noční běžec, NON-STOP), který si pro něj připravil zapeklitý úkol: Neeson coby vysloužilý policajt dostane při cestě vlakem netradiční nabídku od atraktivní spolucestující (Vera Farmiga). Ve vlaku bude muset najít někoho, kdo tam nepatří. Když Neeson neuspěje, přijde o rodinu. Pokud se mu Cizince ve vlaku najít podaří, bude bohatší o 100 tisíc dolarů.

Cizinec ve vlaku přináší další akční jízdu s Liamen Neesonem v hlavní roli. Nechybí pár twistů, kdy náš hrdina zjistí, že se věci ve skutečnosti mají poněkud jinak. Dle dostupných recenzí je nicnémě novinka těžkopádnou podívanou s nezajímavým scénářem. Tuzemské recenze se pohybují na škále od 40 do 75 procent a výsledná známka je prozatím 52 procent. Prostě a jednoduše: průměr.


ZOUFALÉ ŽENY DĚLAJÍ ZOUFALÉ VĚCI (režie: Filip Renč)

A teď jedna nová česká vztahová komedie. "Zoufalkou" je v novém filmu Filipa Renče (Lída Baarová, Hlídač č. 47), který vznikl podle scénáře a knih Haliny Pawlowské (Díky za každé nové ráno, O život), titulní hrdinka Olga (Klára Issová). Ta s humorem a nadhledem prochází celou řadou svérázných vztahů, ale nevzdává se a hledá svého vysněného partnera.

Že by česká Bridget Jones? Pawlowská je zkušenou autorkou a Renč už také jeden snímek na obdobné téma (Román pro ženy) natočil. Tak uvidíme, zda se "Zoufalky" neutopí v záplavě obdobných žánrovek. Recenze filmu najdete zde.


TŘI BILLBOARDY KOUSEK ZA EBBINGEM (režie: Martin McDonagh)

A teď něco pro vyznavače svérázných podívaných, které brnkají na dost vážnou notu, ale zároveň vědí, že úporná depka to nezachrání. Komediální kriminálka Tři billboardy kousek za Ebbingem je velkým překvapením. Snímek pojednávající o ženě-matce (Frances McDormand), které někdo znásilnil a zabil dceru a ona se rozhodne vzít pátrání do vlastních rukou, získal hned 4 Zlaté glóby.

Režisér Donagh (V Bruggách, Sedm psychopatů) rozehrává černohumorné drama, při němž vám bude běhat mráz po zádech a vzpomenete si na některé kultovní eskapády z filmů bratrů Coenů. Tuzemští recenzenti dávají "Třem billboardům" 83 procent. Uvidíme, kolik z toho bude Oscarů.


NEMILOVANÍ (režie: Andrei Zvyagintsev)

A výsostná artovka, která zaujala festivalové publikum, na závěr. Snímek Nemilovaný natočil talentovaný ruský režisér Andrei Zvyagintsev (Leviatan), který si za novinku vysloužil na festivalu v Cannes Cenu poroty. Nemilovaný pojednává o nezřídké realitě řady rozvádějících se rodičů, kteří kvůli nenávisti a konfliktům se svými partnery často odsouvají děti na vedlejší kolej. A sami se stávají takovými přerostlými sobeckými dětmi v dospělých tělech.

Jenže co si počnou, když jejich syn zčistajasna zmizí? To se pak teprve vyjevují skutečné charaktery. Tuzemští recenzenti dávají snímku vysokých 88 procent.


Seznam všech lednových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Charakterní táta, co láme ruce aneb Nejlepší akční role Liama Neesona

Kdo by to do toho irského chlapa řekl. Dlouhán s laskavýma očima a širokým hereckým rejstříkem, který dnes slaví 66 let, by byl bookmakery ocejchován jako...

Spanilá jízda českých filmů pokračuje. Kina ovládly Renčovy "Zoufalé ženy"

První týdny roku 2018 patří - minimálně co se týče návštěvnosti a tržeb tuzemských kin - českým filmům. Po Čertovinách (2018) Zděňka Trošky převzaly...

"Zoufalá žena" Klára Issová? Ale kdeže. Herečka by se mohla živit kaskadérstvím

Zaujala hned svým prvním celovečerákem, komediálním dramatem Saši Gedeona Indiánské léto (1995), za které byla nominována na Českého lva. Herečka Klára...

Halina Pawlowská o zoufalých ženách, zoufalých věcech, inspiraci a praseti Ondrovi

Spisovatelka, moderátorka, zpěvačka, herečka, scénáristka, publicistka, producentka, vydavatelka. Tím vším je multitalentovaná Halina Pawlowská. Její...

Recenze: Cizinec ve vlaku - Liam Neeson, záhadná žena a vražedná hra se smrtí

Bývalý policista Michael (Liam Neeson) jezdí každý den stejným vlakem ráno do města do práce a večer zpět domů. Dnes je ale jízda zpět trochu jiná, protože...

Recenze: Tři billboardy kousek za Ebbingem - když si matka znásilněné a zabité dcery neví rady

Postarší Mildred (Frances McDormandová) žije v polovidláckém městečku Ebbing a pronajme si na jeho kraji tři staré billboardy, na které nechá vylepit...

Recenze: Coco - nový animák razí heslo "ať žije smrt". Zábava, černý humor a nejlepší pixarovka na obzoru?

Na film Coco (2017) se mi do kina moc nechtělo. Animované filmy mám sice ráda, stejně tak produkci Johna Lassetera a Pixaru obecně, ale z popisu děje (malý...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: