Kadeti, pozor! Loučíme se s režisérem první Policejní akademie

Kadeti, pozor! Loučíme se s režisérem první Policejní akademie 2 obrázky v galerii
Policejní akademie (1984)
Režisér Hugh Wilson, který zemřel v neděli v americkém Charlottesville, možná nepatřil mezi Hollywoodskou elitu, svou nezanedbatelnou stopu ve filmové historii přesto zanechal. Právě on nám dal úplně první Policejní akademii.

Wilson se původně k filmu neměl. Vystudoval totiž žurnalistiku a až mnohem později se zaměřil na scénáře. Reputaci si získal v televizi, kde obdržel cenu Emmy za sérii Frank’s Place a nominace za The Famous Teddy Z a WKRP in Cincinnati (přičemž Frank's Place i WKRP patří do zlatého fondu televize).

Největšího úspěchu dosáhl Wilson s Policejní akademií, u které se nejen podílel na scénáři, ale rovnou ji i režíroval. Šílená komedie z roku 1984 bodovala u diváků i kritiků, stala se celosvětovým fenoménem a vedla k šesti pokračováním. Snímek proslul i tím, že ho nesnášel legendární kritik Roger Ebert, který mu dal nula hvězdiček (což udělal za svou kariéru jen párkrát).

Wilson podobného ohlasu v kinech během své kariéry již nedosáhl, přesto rozhodně nebyl tvůrcem jednoho filmu. Coby scenárista/režisér dal světu i povedené komedie Hlídat Tess, Klub odložených žen a Dožeň co se dá

Alicia Silverstone, Brendan Fraser a Hugh Wilson při natáčení Dožeň, co se dá
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články