Eliška Balzerová bere auto po zesnuvším muži a vyráží na netradiční výlet. Proč?

Eliška Balzerová bere auto po zesnuvším muži a vyráží na netradiční výlet. Proč? 11 obrázků v galerii
Tátova volha / Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová
Smrt manžela a otce odstartuje komediálně-dramatickou filmovou roadmovie Elišky Balzerové. Tátova volha (2017), sedmý celovečerní snímek režiséra a scenáristy Jiřího Vejdělka (Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Muži v naději), představil finální upoutávku. Kromě Elišky Balzerové v hlavní roli poodhalil též její vztah s filmovou dcerou (Tatiana Vilhelmová), která matku vybídla k zajímavé konfrontaci. Co je jejím cílem?

To se dozvíte ve zveřejněném traileru. Kromě dvou hlavních protagonistek představí Tátova volha (2018) v ženských rolích plejádu známých československých hereček - Hanu Maciuchovou, Evu Holubovou, Vilmu Cibulkovou nebo Emílii Vášáryovou.

Tátova volha: Finální trailer

„Zdá se, že točit ženské osudy je mým osudem,“ říká režisér Jiří Vejdělek. „Tátova volha mi dávala vábivou možnost obklopit se na celé týdny krásnými a talentovanými dámami. Tomu jsem nemohl odolat.“ Natáčení probíhalo v září a říjnu loňského roku na mnoha místech České republiky se zkušeným kameramanem Vladimírem Smutným, držitelem 6 Českých lvů.

Tátova volha - Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová | Foto: CinemArt CZ

Herečky Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová se znovu setkaly v rolích matky a dcery, které si zahrály již ve snímku Teorie Tygra (2016). „Právě na premiéře tohoto filmu za mnou přišla Táňa a povídá: Četla jsi ten scénář? Krásnej, viď? A já musela souhlasit, protože tak pěkný, pravdivý a pro herce zajímavý scénář jsem už dlouho v rukách neměla,“ říká Balzerová.

Tátova volha - Tatiana Vilhelmová, Jiří Vejdělek a Eliška Balzerová | Foto: CinemArt CZ

Podaří se režiséru Jiřímu Vejdělkovi navázat na divácky úspěšné tituly Účastníci zájezdu (2006) nebo Ženy v pokušení (2010)? To se dozvíme po prvním víkendu Tátovy volhy v českých kinech. Premiéru má snímek ve čtvrtek 8. března 2018. A jen tak pro zajímavost, ve stejné datum bude probíhat Mezinárodní den žen.

Ankety
Na který premiérový (20. 2. 2020) film půjdete do kina?
Ježek Sonic
Sviňa
Mosley
Chvění
Ixcanul
Král Petr I.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist