Black Panther: Seznamte se se všemi důležitými postavami nové marvelovky

Black Panther: Seznamte se se všemi důležitými postavami nové marvelovky 11 obrázků v galerii
Black Panther
První premiéra Marvelu pro letošní rok je tu, takže nastává ten správný čas na to představit si hlavní hrdiny komiksovky Black Panther, jež nás zavede na poměrně netradiční půdu pro superhrdiny – do horoucí Afriky.

Seznamte se s dobrými a špatnými obyvateli Wakandy, kteří se snaží ukončit propukající válku:

T'Challa/Black Panther (Chedwick Boseman) je hlavním hrdinou příběhu a novým vládcem Wakandy. Po smrti otce je zdrcen a s novou rolí vůdce svého národa se sžívá těžko. Když se objeví na scéně dva mocní nepřátelé, musí si obléci oblek a s pomocí své síly, rychlosti a smyslů zachránit nejen Wakandu, ale i celý svět.

Nakia (Lupita Nyong'o) byla T'Challovou láskou, nyní je ovšem mocnou špionkou, která se pro něj stala nepostradatelnou. Jejími nejsilnějšími zbraněmi jsou její lsti a bojové umění.

Okoye (Danai Gurira) je hlavou ženského speciálního komanda Dora Milaje. Jedná se o jedny z nejvěrnějších obránkyň Wakandy. Okoye se nebojí se svým vládcem polemizovat, ale dala by za něj život. Respekt nevzbuzuje jen jazykem ostrým jako břitva, ale i kopím, které nikdy nemine. Jen se bude muset rozhodnout, zda zradí tradice své země nebo svého vládce, když je začne porušovat.

Shuri (Letitia Wright) je T'Challovou mladší sestrou. Ačkoli je velmi mladá, je hlavou wakanské designové společnosti, kde navrhuje a vytváří pokročilé technologie s vibraniem těženém v místních dolech. Je velmi inteligentní a vždy připravena pomoci bratrovi.

Erik Killmonger/N'Jadaka (Michael B. Jordan). Erik byl americký voják, který zmizel během jedné z mnoha tajných operacích, jichž se účastnil. Nyní se však objevil s novým plánem. Jeho charisma, bojové schopnosti a překvapivé znalosti wakandsých zvyků z něj činí jednoho z nejnebezpečnějších nepřátel Black Panthera.

M'Baku (Winston Duke) vede klan odporující wakandským tradičním hodnotám. Vyzbrojen tvrzeným dřevěným brněním a válečnými zbraněmi vede kmen Jabari – bývalé Wakanďany, kteří se straní užívání jakéhokoli vibrania a rozhodli se z hlavního wakandského života odejít. Po smrti vládce T'Chaky se musí M'Baku rozhodnout, zda vyzve T'Challu k boji o trůn nebo s ním spojí síly proti vnějšími nepříteli.

Everett Ross (Martin Freeman) – agent CIA se spojil s T'Challou v boji proti společnému nepříteli Ulyssesovi Klauemu. Ross je výborný taktik s pokročilým výcvikem na zbraně, díky čemuž se stane nedocenitelnám spojencem.

Ayo (Florence Kasumba) je jednou z členek Dora Milaje a již jsem ji mohli spatřit ve snímku Captain America: Občanská válka. Ayo je naprosto oddaná svému králi a její zápal a odhodlání nezná mezí.

W'Kabi (Daniel Kaluuya) je T'Challovým nejlepším přítelem a jeho pravou rukou, navíc velí i wakandskému vojsku. Je to perfektně vycvičený voják vybavený bionickou paží se zničující silou.

Ulysses Klaue (Andy Serkis) – tento gangster, obchodník se zbraněmi a pašerák zatápěl již Avengers, když spojil síly s Utronem. Co si připravil pro Black Panthera však zatím nikdo neví...

Premiéra marvelovky Black Panther nás čeká již zítra - 15. února 2018.

Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist