Na Nový rok zemřel mladý herec Jakub Zedníček

Na Nový rok zemřel mladý herec Jakub Zedníček 3 obrázky v galerii
DONT STOP / Jakub Zedníček
Synovec herce a moderátora Pavla Zedníčka zemřel 1. ledna 2018 na dálnici D1. Bylo mu pouhých 27 let. Informovalo o tom Městské divadlo Brno, kde Jakub Zedníček vystupoval.

Jakubovi Zedníčkovi se stala osudnou jízda po dálnici D1, při níž se svým vozem narazil do středových svodidel. Zřejmě byl po nárazu kolem půl jedné po půlnoci otřesen, vystoupil z vozu, přelezl svodidla a v prostisměru ho srazila dodávka.

Jakub Zedníček působil na scéně brněnského divadla od roku 2011, kde ztvárnil například doktora Fredericka Frankensteina v představení Mladý Frankenstein nebo Buddyho Kena Walshe v Donaha. Kromě herectví se Zedníček věnoval též stepu, v kterém byl v rámci České republiky dvakrát první na celorepublikovém mistrovství. Sedmé místo obsadil na celosvětovém Tap Dance v roce 2002. Díky stepu se Zedníček objevil například v muzikálech Chicago nebo Marry Poppins.

DONT STOP - Jakub Zedníček (na snímku vlevo) | Foto: Evolution Films

Jakub Zedníček zemřel ve věku pouhých 27 let a celou kariéru a život měl před sebou. Ve filmu zazářil v punkové generační výpovědi DONT STOP (2012). Zahrál si též v televizním seriálu Škola na výsluní, Škoda lásky nebo v kriminálce Labyrint.

Kurňa, co to je? - Pavel a Jakub Zedníčkovi moderovali "pokračování" Kufru. | Foto: TV Barrandov

Se svým strýcem Pavlem Zedníčkem uváděl zábavnou televizní soutěž Kurňa, co to je?, která navazovala na populární Kufr.

Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist