Téma

26.12.2017 /11:00/

Rychlý a zběsilý Dwayne "Rock" Johnson a nejlepší filmy s ním

Rychlý a zběsilý Dwayne "Rock" Johnson a nejlepší filmy s ním
Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Je jedním z nejpopulárnějších a nejlépe placených herců současnosti. Někdejší wrestler s přezdívkou The Rock vyrazil na filmová plátna a proslul jako policajt Hobbs v sérii Rychle a zběsile. Nyní má v kinech volné pokračování fantasy hitu Jumanji: Vítejte v džungli! (2017), takže je ideální čas podívat se Dwayneu Johnsonovi na jeho bicepsy a nejlepší filmy, v nichž si zahrál.

Dwayne Johnson Dwayne Johnson (*1972)

Také známý pod svoji zápasnickou přezdívkou ''The Rock'', je americký...

Dwayne Douglas Johnson se narodil 2. května roku 1972 v kalifornském Haywardu. Hrál americký fotbal, provozoval atletiku. Po vážném zranění zad se dostal ke svému osudovému sportu, wrestlingu, jemuž se věnoval již jeho dědeček. Johnson proslul jako The Rock a vedle vytrénovaných svalů diváky bavil i jako osobitý showman, což se ve wrestlingu počítá. Po pár letech se zápasy skončil a zkusil to u filmu. První výraznější odezvu zaznamenala jeho malá, ale výrazná role Krále Škorpiona v hitu Mumie se vrací (2001). Minirole se nicméně zapsala do srdcí diváků a o rok později dokonce vznikl celovečerák, který Johnson plně ovládl - Král Škorpion (2002). Následovala akční komedie Vítejte v džungli (2003) a nová akčně-komediální herecká hvězda byla na světě.

Jumanji: Vítejte v džungli!: Trailer

Dwayne Johnson je od pátého dílu filmové série Rychle a zběsile též nepostradatelným členem téhle rodiny coby policajt Hobbs. Aktuálně můžete Johnsona vidět v týmu Jumanji: Vítejte v džungli! (2018) a od budoucna se představí v adaptaci arkádové počítačové hry Rampage: Ničitelé (česká premiéra 19. dubna 2018). V ní ztvární šéfa speciální jednotky bojující proti pytlákům ve Rwandě.

Rampage: Ničitelé: Trailer

V červenci příštího roku Johnsona též uvidíme coby válečného veterána a velitele speciálních jednotek FBI, který zajišťuje bezpečnost mrakodrapů v Číně. Nové "skleněné peklo" ponese název Skyscraper (2018).

Jaké jsou vůbec nejlepší snímky, v nichž si Dwayne "Rock" Johnson zahrál? Představujeme TOP 10. Podmínkou bylo minimálně 10 hodnocení na kartě snímku od uživatelů webu Kinobox.cz

10. 68% Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Cesta na tajuplný ostrov 2 - Snímek je u nás uveden pod názvem Cesta na tajuplný ostrov 2, což je ze strany české pobočky Warner Bros. menší laps. První díl tu totiž běžel pod názvem Cesta do středu země (2008), což ze zvoleného názvu pro druhý díl není patrné.

9. 70% Vítejte v džungli (2003)

Vítejte v džungli - Kaskadéra Dwaynu Johnsonovi dělal jeho bratranec; ten si při scéně, kdy Beck s Travisem padají s džípem do propasti, zlomil kotník.

8. 70% Pot a krev (2013)

Pot a krev - Michael Bay několikrát natáčení snímku odložil kvůli sérii Transformers. Nechal se slyšet, že ho chce natočit mimo jiné proto, že bude na rozdíl od bojujících robotů relativně levný.

7. 71% San Andreas (2015)

San Andreas - Katastrofický snímek režiséra Brada Peytona se stal v roce 2015 velmi solidním komerčním hitem. Do dnešních dnů snímek utržil 473 milionů dolarů při rozpočtu 110.

6. 72% Mumie se vrací (2001)

Mumie se vrací - Jazyk, kterým ve filmu mluví postava Dwayne „The Rock“ Johnsona, je pravá antická egypština.

5. 77% Rychle a zběsile 5 (2011)

Rychle a zběsile 5 - Právě pátý díl byl v megapopulární sérii zlomový. Výraznou měrou se o to postaral právě Dwayne Johnson v roli Hobbse (na snímku s Vinem Dieselem).

4. 77% Rychle a zběsile 6 (2013)

Rychle a zběsile 6 - Jedná se o první film série RaZ, který se odehrává v Evropě, konkrétně v Londýně.

3. 79% Jumanji: Vítejte v džungli (2017)

Jumanji: Vítejte v džungli! - Film volně navazuje na devadesátkovou klasiku Jumanji (1995) s Robinem Williamsem v hlavní roli.

2. 79% Rychle a zběsile 8 (2017)

Rychle a zběsile 8 - V nejnovějším dílu přebírá po zrádci Torettovi (Vin Diesel) v osiřelé rodině otěže právě Hobbs v podání Dwaynea Johnsona.

1. 79% Rychle a zběsile 7 (2015)

Rychle a zběsile 7 - I auta mohou létat! Pod taktovkou hororového mistra Jamese Wana a s bratry Walkerovými, kteří dotočili scény po svém tragicky zesnuvším bratrovi Paulovi.
-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Anastasia Steeleová a Christian Grey se sice prosouložili na vrchol, moc parády ale nepředvedli

Do amerických kin vstoupil, tradičně v období okolo svátku sv. Valentýna, nový díl Padesátí odstínů. Ve finále trilogie mají hrdinové uzavřít svůj...

Mrakodrap: Dwayne Johnson si v traileru "užívá" smrtonosnou past v ohnivém pekle

Je nepsané scenáristické pravidle, že pokud vám jeden žánrový nápad nepřipadá dostatečně nosný (respektive na něm nedokážete vystavět celý film), prostě...

Kdo je nejlépe placeným hercem současnosti?

Po nejlépe placených herečkách Hollywoodu přicházejí ke slovu mužští kolegové, jejichž příjmy zveřejnil magazín Forbes. Tržby před odvodem daně se počítaly...

Rychle a zběsile: Hodnoceno od nejlepšího dílu po nejhorší

Série Rychle a zběsile zažila neuvěřitelný vývoj a z relativně obyčejné kriminálky s partičkou na kolech se dostala do výšek, které mohou stylem a tržbami...

Dwayne Johnson natočí další dvě pokračování Cesty do středu Země

Pokud na tohle skutečně dojde, dočkáme se dvou unikátních situací. V prvé řadě půjde o jednu z mála úspěšných sérií, která hned ve dvojce vystřídala...

Peter Berg a Dwayne Johnson by rádi natočili pokračování Vítejte v džungli

Jde o oblíbenou mediální vábničku – potřebujete propálit novinku, která brzy půjde do kin a tak v pár rozhovorech utrousíte, že byste rádi natočili...

Recenze: Pot a krev - zběsilá historka ještě šílenějšího vypravěče

Bodybuilding instruktor Daniel Lugo (Mark Wahlberg) s několika svými komplici (Dwayne Johnson, Anthony Mackie) unesl bohatého žida (Tony Shalhoub), několik...

Ankety

Líbila by se vám Záhada Blair Witch ve formě seriálu?
 • Ano
 • Ne
více k tématu:
Děs z lesů se vrátí. Ze Záhady Blair Witch bude seriál
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v březnu 1993?
 • Přepadení v Pacifiku
 • Manželé a manželky
 • Osobní strážce
 • Exploze
 • Misery nechce zemřít
 • Vůně ženy
 • Chaplin
 • Drákula
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v březnu před 25 lety?
Na jaký Spielbergův snímek se těšíte nejvíce?
 • Akta Pentagon: Skrytá válka
 • Ready Player One: Hra začíná
 • Indiana Jones 5
 • West Side Story
 • Na jiný
více k tématu:
Lepší realita, Indiana Jones a remake muzikálové klasiky. Co chystá velikán Spielberg?
Je pro vás Smrtonosná past vánoční klasikou?
 • Rozhodně, ho ho ho!
 • Vůbec.
 • Váhám...
více k tématu:
Smrtonosná past byla zvolena nejlepším vánočním filmem všech dob
Který díl Star Wars má nejlepší teaser?
 • Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje
 • Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder
 • Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho
 • Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba
 • Star Wars: Epizoda II – Klony útočí
 • Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů
 • Star Wars: Síla se probouzí
 • Star Wars: Poslední z Jediů
více k tématu:
Rozhodněte o tom, která epizoda Star Wars měla nejlepší teaser

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: