24.12.2017, 13:00

U kritiků propadly, přesto byste tyto snímky z roku 2017 měli vidět

Ne všechny filmy sklidí pozitivní ohlasy. Jednou je milují fanoušci, jindy kritici. A často se tyhle dvě skupinky neshodnou, takže udělají diváci hit i z něčeho, co odborná kritika označí za vyložený propadák.

No a pak jsou kousky, které si od kritiků odnesou negativní recenzi, v kině moc parády nenadělají a přesto rozhodně za pozornost stojí. Ostatně když se podíváme na filmovou historii, dost často se stalo, že snímek, který dnes považujeme za poklad a klasiku v kinech propadl a legenda se z něj stala až později díky videu. Toto jsou snímky letošního roku, které byste navzdory ne zrovna kladným hodnocením neměli minout, třeba je čeká stejná historie:

Valerian a město tisíce planet

Mezi nejčastěji zmiňovaná negativa u Valeriana patří rozvláčná zápletka, povrchní vyprávění a i podobnost s Avatarem. Osobně si to nemyslím, po dlouhé době jsem viděla kvalitní sci-fi, která mi žánrově dala to, co jsem očekávala: perfektní triky, zajímavý příběh, originální mimozemské rasy, úžasné vynálezy a technologie, nádherné světy, akci, napětí, trochu toho humoru a úžasnou výpravu. Pravda, úplně na zadek jsem si nesedla a pár much to mělo, ale rozhodně se jedná o dobrý film, kterým Luc Besson jasně ukázal, že toto je jeho píseček a že Pátý element rozhodně nevznikl náhodou. Milovníky zmíněného Pátého elementu by mohl snímek potěšit ještě o malinko víc, neboť jisté podobnosti se prostě Valerian nevyhnul, ale v tom pozitivním a nostalgickém smyslu slova. :-)

Kingsman: Zlatý kruh

Zde je problém nasnadě. Dvojka prostě nedosahuje takové kvality, jakou měla jednička. Všichni si hlavně stěžují na chybějící britský humor, nadsázku až moc za hranou (možná i nechutnosti) a dlouhou stopáž. Přes to všechno si ale snímek odnáší od diváků stále přes 70%, a to je dost vysoké hodnocení. Režisér Matthew Vaugh natočil další akční šílenost, která je možná místy pro silnější nátury, ale přesto se jedná o kvalitní akční snímek, který prostě nesmíte (stejně jako v případě jedničky) brát vážně. Pokud se o to budete snažit, budete zklamáni.

Ghost in the Shell

Kritiky se shodují na tom, že Ghost in the Shell je povrchní, postrádá hloubku a bere se až moc vážně. I tak je to ale film, který stojí za zhlédnutí. Jednak je v něm jisté varování a i troška té životní filosofie o tom, co nás vlastně činí námi samotnými a druhak se v něm představuje mezinárodní herecké složení, kterému zcela jasně vévodí Takeshi Kitano! Výprava a triky jsou také velmi dobré, stejně jako akční scény. Pravda není to nic převratného, ale rozhodně nejde o ztrátu času.

Král Artuš: Legenda o meči

Stylový bordel ignorující reálie, to je asi nejčastější výtka, kterou v hodnoceních tohoto snímku najdete. Pokud ale milujete kousky, které tlačí na tempo a nedají vám oddychnout, jsou plné akce a hrajete počítačové hry, je nový Král Artuš pro vás. Artuše si vychutnáte, pokud si dokážete užít vizuální nářez bez přemýšlení a nevadí vám digitální chaos. Herecké obsazení kvalitní, stejně jako triky. Asi proto si legendární král vybojoval u diváků (i přes všechny odborné kritiky) slušných 74%.

Velká čínská zeď

Nic inteligentního, reálného a hlubokého rozhodně nečekejte. Tenhle film je prostě jedna velká atrakce, která má bavit a ne nutit k zamyšlení. Vše se opírá o úžasné triky, technologické vymoženosti obránců Zdi a barevnou velkolepou výpravu, která vše dokresluje tak, jak to umí jen Zhang Yimou (Hrdina). Pokud si umíte užít čistou akci, je to snímek právě pro vás.

Vražda v Orient expresu

Nová Vražda v Orient expresu to měl sečtené již v okamžiku, kdy režisér Kenneth Branagh oznámil, že jej natočí. Verze z roku 1974 je považována za kultovní snímek, který prostě nelze překonat. Branagh je ale vynikající herec a kvalitní režisér, který odvedl velmi dobrou práci. Jeho verze Orient expresu rozhodně neurazí a navíc pohladí vaše oči úžasnou vizuální stránkou i opravdu hvězdným obsazením.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Nejhorší pokračování všech dob? Batman, Superman, Rocky a John "nezájem" McClane

Z druhého Plánu útěku je mi, upřímně, smutno. Ano, bylo naivní věřit, že s takovým tvůrčím týmem dojde na zázrak, ale jiskřičku naděje jsem držel až do...

Nejlepší české komedie za posledních 10 let podle českých kritiků. Smáli jste se u nich?

České komedie bývaly pojem a netřeba si nic nalhávat, v posledních letech to není žádná sláva. Pořád se ale najdou kousky, které stojí za pozornost. Ne...

Nejhorší filmoví agenti, kteří jsou vlastně nejlepší

Ne každý agent má na konci svého jména čísla. To spolu s faktem, že soukromá očka nepijí jen Martini, potvrzují i filmy Kingsman: Tajná služba a Kingsman...

Nejpřekvapivější propadáky roku 2016

Přestože v Hollywoodu zažili vynikající rok, pokud jde o tržby v kinech, došlo i na propadáky. A jde o pěkně barvitou skupinku smolařů. Překvapivě se jich...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: