8.12.2018, 08:00

Měl jí dodat lesk, místo toho jí Oscar zničil kariéru. A není v tom sama

Měl jí dodat lesk, místo toho jí Oscar zničil kariéru. A není v tom sama
Kim Basinger v L.A. - Přísně tajné | Foto: Warner Bros.

Pro řadu herců je Oscar vytčeným cílem a zatímco většina o něm jen sní, několik málo vyvolených si je jednou za rok odnese domů. Někdy je to úžasný začátek ještě úžasnější práce a zkušeností, nastanou ale i chvíle, kdy obdržení sošky prostě nikam nevede a herecká kariéra je v tahu. Přesně to se stalo Kim Basinger, která dnes slaví narozeniny (je jí 65 let). Kdo další měl podobné "štěstí"?

Jejich tváře už ve snímcích moc nevidíme. Proč se tomu tak stalo? Odpověď se někdy hledá jen velmi těžko. Smůla, špatný čich na výběr rolí nebo už o ně prostě Hollywood jen nestál? Někdy možná všechno najednou...

Cuba Gooding Jr. zažil skutečně střemhlavý pád. Poté, co získal Oscara za svůj výkon v komedii Jerry Maguire, volil jednu horší roli než druhou – Stíny minulosti, Plnou parou vzad!, Norbit nebo Bláznivej tábor. Vytoužený comeback zažil v seriálu American Crime Story, na ten filmový ale stále čeká.


Halle Berry získala Oscara za Ples příšer. Poté ale nastala opět ona situace špatné volby rolí, která vyvrcholila filmy Gothika a Catwoman, díky čemuž si po získání Oscara došla i pro zlatou malinu za nejhorší herecký výkon.

Gwynethh Paltrow se v poslední době podařilo svou kariéru jak takž oživit. Poté, co v roce 1999 získala za roli v Zamilovaném Shakespeareovi Oscara, měla ale poměrně dlouho problém získat dobrou roli. Výjimkou jsou jen filmy Talentovaný pan Ripley a Taková zvláštní rodinka. Jinak měla velkou smůlu.

Jméno F. Murray Abraham mnoha lidem asi moc neřekne, ovšem jakmile zmíním roli, za kterou dostal svého Oscara, určitě vám naskočí nezaměnitelná tvář a nezapomenutelná role. Mluvíme o postavě Antonia Salieriho ve filmu Amadeus Miloše Formana. Od té doby se v jeho filmografii prakticky nic zajímavého nenajdete, snad jen menší role ve snímcích V nitru Llewyna Davise, Grandhotel Budapešť nebo v seriálu Ve jménu vlasti.

Louis Gossett Jr. získal Oscara za roli ve snímku Důstojník a gentleman. Stejně jako Abraham měl poté i Gossett v 80. a 90. letech problém sehnat slušnou filmovou roli. Jedinou výjimkou byl rok 1992, kdy si došel pro Zlatý glóbus za roli v televizním filmu The Josephine Baker Story.

Adrien Brody si došel pro Oscara za roli ve válečném dramatu Pianista. Adrien není takovým případem jako jeho předešlí kolegové, kteří naprosto zapadli. Díky filmům jako Půlnoc v Paříži, Darjeeling s ručením omezeným a Grandhotel Budapešť se drží v povědomí, jeho talent by si ale zasloužil víc.

Roberto Benigni si získal celý svět krásným dramatem Život je krásný. Poté ale přišlo velké zklamání (extrémně špatný Pinocchio) a je jen otázkou, zda tento filmaři dokáže ještě někdy získat srdce filmového fanouška.

Kim Basinger je v této skupině herců tou, která si došla pro nejvíc nominací na Zlaté maliny za nejhorší herecké výkony roku. Celkem jich nasbírala šest. V roce 1997 si tato kráska došla pro Oscara za roli v L. A. Přísně tajné a od té doby nic moc. V pár filmech se objevila, ale za hvězdu už dávno neplatí.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Kdo jsou nejhorší herec a herečka Hollywoodu?

Konkurence byla veliká, ale na trůnu mohou sedět jenom dva (myšleno mužském a ženském). Radost z toho nejspíš nemají, ale nedá se svítit. Ve "své váze" s...

Slavné propadáky: Catwoman - když superhrdinkám filmaři nepřejí

Kiny se nedávno prohnala Wonder Woman a celému světu dokázala, že i ženské hrdinky mají v komiksovém světě své místo. O něco podobného se před mnoha lety...

Nejlepší filmy NC-17 aneb kousky, které toho ukazují až moc a nestydí se za to

Připravili jsme pro vás seznam deseti nejlepších a neznámějších NC-17 kousků. Co vlastně označuje rating NC-17? Ne, není to porno. Vůbec ne, právě naopak...

10 hollywoodských celebrit, které ztratily na své popularitě

Není žádným tajemstvím, že úspěch je záležitost vrtkavá a kdo je jeden rok v kurzu, může velmi rychle skončit v propadlišti dějin. O tom by mohla vyprávět...

Ankety

Nejvíce bych si přál/a pokračování...
  • Louskáček a čtyři říše
  • Pacific Rim: Povstání
  • Predátor: Evoluce
  • Přání smrti
  • Robin Hood
  • Rudá volavka
  • Smrtelné stroje
  • Solo: Star Wars Story
  • Tomb Raider
  • V pasti času

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: