Oscar jí zničil kariéru. A není v tom sama

Oscar jí zničil kariéru. A není v tom sama 9 obrázků v galerii
Cat Woman - Sharon Stone a Halle Berry | Foto: archiv redakce
Pro řadu herců je Oscar vytčeným cílem a zatímco většina o něm jen sní, několik málo vyvolených si je jednou za rok odnese domů. Někdy je to úžasný začátek ještě úžasnější práce a zkušeností, nastanou ale i chvíle, kdy obdržení sošky prostě nikam nevede a herecká kariéra je v tahu.

Jejich tváře už ve snímcích moc nevidíme. Proč se tomu tak stalo? Odpověď se někdy hledá jen velmi těžko. Smůla, špatný čich na výběr rolí nebo už o ně prostě Hollywood jen nestál? Někdy možná všechno najednou...

Cuba Gooding Jr. zažil skutečně střemhlavý pád. Poté, co získal Oscara za svůj výkon v komedii Jerry Maguire, volil jednu horší roli než druhou – Stíny minulosti, Plnou parou vzad!, Norbit nebo Bláznivej tábor. Vytoužený comeback zažil v seriálu American Crime Story, na ten filmový ale stále čeká.


Halle Berry získala Oscara za Ples příšer. Poté ale nastala opět ona situace špatné volby rolí, která vyvrcholila filmy Gothika a Catwoman, díky čemuž si po získání Oscara došla i pro zlatou malinu za nejhorší herecký výkon.

Gwynethh Paltrow se v poslední době podařilo svou kariéru jak takž oživit. Poté, co v roce 1999 získala za roli v Zamilovaném Shakespeareovi Oscara, měla ale poměrně dlouho problém získat dobrou roli. Výjimkou jsou jen filmy Talentovaný pan Ripley a Taková zvláštní rodinka. Jinak měla velkou smůlu.

Jméno F. Murray Abraham mnoha lidem asi moc neřekne, ovšem jakmile zmíním roli, za kterou dostal svého Oscara, určitě vám naskočí nezaměnitelná tvář a nezapomenutelná role. Mluvíme o postavě Antonia Salieriho ve filmu Amadeus Miloše Formana. Od té doby se v jeho filmografii prakticky nic zajímavého nenajdete, snad jen menší role ve snímcích V nitru Llewyna Davise, Grandhotel Budapešť nebo v seriálu Ve jménu vlasti.

Louis Gossett Jr. získal Oscara za roli ve snímku Důstojník a gentleman. Stejně jako Abraham měl poté i Gossett v 80. a 90. letech problém sehnat slušnou filmovou roli. Jedinou výjimkou byl rok 1992, kdy si došel pro Zlatý glóbus za roli v televizním filmu The Josephine Baker Story.

Adrien Brody si došel pro Oscara za roli ve válečném dramatu Pianista. Adrien není takovým případem jako jeho předešlí kolegové, kteří naprosto zapadli. Díky filmům jako Půlnoc v Paříži, Darjeeling s ručením omezeným a Grandhotel Budapešť se drží v povědomí, jeho talent by si ale zasloužil víc.

Roberto Benigni si získal celý svět krásným dramatem Život je krásný. Poté ale přišlo velké zklamání (extrémně špatný Pinocchio) a je jen otázkou, zda tento filmaři dokáže ještě někdy získat srdce filmového fanouška.

Kim Basinger je v této skupině herců tou, která si došla pro nejvíc nominací na Zlaté maliny za nejhorší herecké výkony roku. Celkem jich nasbírala šest. V roce 1997 si tato kráska došla pro Oscara za roli v L. A. Přísně tajné a od té doby nic moc. V pár filmech se objevila, ale za hvězdu už dávno neplatí.

Ankety
Co říkáte na blížící se konec seriálu Ordinace v růžové zahradě?
To to trvalo!
Štve mě to, Ordinace neměla nikdy skončit!
Ono to pořád ještě běží?!
Ani nevím, že takový seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist