18.12.2017, 14:23

Světelnými meči na předvánoční šílenství. Nejnovější epizoda Hvězdných válek smetla všechny konkurenty

Světelnými meči na předvánoční šílenství. Nejnovější epizoda Hvězdných válek smetla všechny konkurenty
Star Wars: Poslední z Jediů

Kdyby někdo tvrdil, že víkendovému žebříčku tržeb a návštěvnosti tuzemských kin nebudou Star Wars dominovat, klepali bychom si vážně na čelo. Otázkou tedy není, kdo ovládl kina, ale jak? Pojďme si nejúspěšnější snímky tuzemských kin uplynulého víkendu představit od pátého po první místo.

5. VRAŽDA V ORIENT EXPRESU (země vzniku: USA)

Šestý víkend v kinech a stále mezi nejúspěšnějšími. Nová verze podle kultovní předlohy Agathy Christie s Kennethem Branaghem v roli detektiva Hercule Poirota stále táhne. Aktuálně se Vražda v Orient expresu promítala v 38 kinech, přišlo na ni 5.175 diváků, kteří v pokladnách nechali 780 tisíc korun. Od prvních dnů promítání si film z tuzemských kin odnáší téměř 24 milionů korun. Vidělo ho skoro 165 tisíc diváků, tedy třetí nejvyšší počet v rámci všech snímků aktuálního žebříčku Top 20.

4. PŘÁNÍ K MÁNÍ (Česká republika, Slovenská republika)

Druhý víkend a čtvrtá příčka pro koprodukční pohádku Víta Karase. Tři dospívající, jeden kouzelný dědeček a tři přání přitáhlo do 92 kin 7.901 diváků, kteří za lístky utratili 957 tisíc korun. Za necelé dva týdny má rodinný film na kontě necelých 30 tisíc diváků a něco málo přes 3 miliony korun. Rozhodně se čekalo víc, i kvůli tomu, že řada recenzentů tenhle snímek nominovala na jeden z nejlepších tuzemských brzy uplynuvšího roku 2017. 

3. PADDINGTON 2 (Velká Británie, Francie)

Digitální chlupáč z Peru na bronzové příčce. Pokračování Paddingtona vidělo o třetím víkendu od premiéry 11.455 diváků, kteří v pokladnách nechali 1,45 milionů korun. Ani tenhle zdařilý rodinný film nenašel mezi tuzemskými diváky odpovídající odezvu. Za necelé tři týdny od uvedení Paddingtona 2 vidělo pouhých 66 tisíc diváků. Tržby činily 7,40 milionů korun.

2. MATKY NA TAHU O VÁNOCÍCH (USA)

Minule žebříček ovládly, tentokrát se zcela pochopitelně musely spokojit s druhým místem. Pařící matky vidělo v 49 kinech 13.173 divaček a diváků. Tržby činily necelé 2 miliony korun. Taková ta odpočinková záležitost mezi nakupováním dárků, podnikovými večírky případně lehkou depresí, jak ty Vánoce zase zvládnu?

1. STAR WARS: POSLEDNÍ Z JEDIŮ (USA)

Stejně jako loni a předloni to u vás vyhrály Star Wars. Poslední z Jediů nicméně neměl jako Rogue One o rok dříve konkurenta v podobě Anděl Páně 2 (2017). Takže byl ten úspěch letos o několik světelných let výraznější. Star Wars: Poslední z Jediů byly nasazeny do 159 kin, přišlo na ně 201.859 diváků (!!!) a tržby činily 32,19 milionů korun. Jde o největší úspěch v rámci letošních tuzemských tržeb a návštěvnosti.

Star Wars: Poslední z Jediů

Síla se probouzí před dvěma roky logicky zaznamenala větší úspěch (234.034 diváků, tržby 37,26 milionů korun), neboť natěšenost po hodně dlouhé době byla obrovská. I tak - dvojnásobně v porovnání s ostatními "chudými příbuznými" na žebříčku - jde o impozantní čísla. Kromě letošního nejlepšího startu v rámci tuzemských kin se Poslední z Jediů zařadil též mezi nejúspěšnější premiérové starty vůbec. Aktuálně drží v rámci počtu divákou 9. příčku před Hobitem: Neočekávanou cestou (2012). V rámci tržeb se Poslední z Jediů řadí na 8. příčku, před Hobita: Šmakovu dračí poušť (2013).

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: