28.11.2017, 08:55

Klinická smrt a posmrtný život? Hráči se smrtí nakonec zaujali

Je tu další komentovaný žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin. Podařilo se Lize spravedlnosti (2017) obhájit prvenství? Nebo se blýskla některá z novinek? A co veleúspěšný Thor: Ragnarok (2017) ze stáje Marvelu? Neuvěříte, kdo ho skoro odsunul na páté místo!

5. MAXINOŽKA (země vzniku: Belgie, Francie)

Je to tak. Thor: Ragnarok se měl na pozoru před koprodukčním animákem druhé kategorie. V hlavní roli otec z pralesa, 75 kin a 11.364 platících diváků. Tržby se vyšplhaly na 1,49 milionů korun. Tak tohle bylo o fous, mýtický barde s kladivem.

4. THOR: RAGNAROK (USA)

Pátý týden v tuzemských kinech a čtvrtá příčka pro Thora: Ragnarok. Z dlouhodobého pohledu se jedná o nejúspěšnější snímek aktuálního žebříčku Top 20 (na kontě má 389.505 diváků a 61,74 milionů korun). Čísla po posledním listopadovém víkendu? 12.647 platících a 1,967 milionů korun.

3. HRÁČI SE SMRTÍ (USA)

Remake filmu z roku 1990 obsadil bronz. A to přesto, že kritici ho příliš dobře nehodnotí, a povědomí o originálu mezi návštěvníky kin bůhví jaké také nemohlo být. Takže to nejspíš u diváků vyhrálo téma klinické smrti a posmrtného života. Noví "hráči" se promítali ve 104 kinech, přišlo na ně 13.838 diváků, kteří v pokladnách nechali témě 2 miliony korun. Když se podíváme na konkurenci, jde vlastně o příjemné překvapení.

2. VRAŽDA V ORIENT EXPRESU (USA)

Na "dvojce" se drží stejně jako minule Vražda v Orient expresu, nejnovější zpracování legendární detektivky. Třetí týden v kinech a aktuální čísla: 18.330 diváků a 2,81 milionů korun. V případě "vraždy" táhla diváky předloha od Agathy Christie. A již nyní se mohou těšit na další tématický film v režii Kenetha Branagha.

1. LIGA SPRAVEDLNOSTI (USA)

Kdo to dotáhl až na vrchol? Stejně jako minule DC týmovka Liga spravedlnosti. Tuzemští recenzenti jí moc šancí nedali, ale divák vyslyšel volání poslední letošní komiksovky v kinech. A vyrazil. Oproti předchozímu, premiérovému víkendu zaznamenala Wonder Woman, Batman, Superman a spol. sešup zájmu o 65 procent. V rámci 94 to stačilo na 24.954 diváků a necelé 4 miliony korun.

V rámci celkových čísel a tuzemských kin je to ale slabota, "Liga" nedosáhla ani na výsledek "Orient expresu", když na ní za necelé dva týdny přišlo 113.689 diváků. To je o 7 tisíc méně než kolik přišlo na nového Hercula Poirota.

Zahradnictví: Nápadník | Foto: Karel Cudlín

Z tuzemských snímků se nejvýše umístil závěrečný díl Hřebejkovy trilogie Zahradnictví: Nápadník (2017). Aktuálně skončil šestý, když na něj do 93 kin přišlo 8.812 diváků. Tržby činily 1,21 milionů korun. Sešup oproti premiérovému víkendu o 62 procent. Projevilo se do klesající návštěvnosti předvánoční období, kdy lidé dávají přednost nakupování před kinem?

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Na Den díkůvzdání to Pixar natřel Lize spravedlnosti

Devatenáctá Pixarovka Coco bude v mít v Americe skromnější ohlas. Přeci jen je o mexické kultuře a to není úplně něco, co by šlo nyní označit za vděčné...

Recenze: Zahradnictví: Nápadník - stojí finále "předpelíškovské" trilogie za návštěvu kina?

Nápadníkem se uzavírá trilogie Zahradnictví (recenze prvního dílu, recenze druhého dílu) a dobrá zpráva je, že jde o nejlepší film z těchto tří...

Recenze: Liga spravedlnosti připomíná v lepších chvílích Avengers

Ještě donedávna byla představa, že se v jednom filmu plnohodnotně setkají Batman, Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg (nebo aspoň polovina z...

Recenze: Vražda v Orient expresu - nová detektivka podle Agathy Christie je tu!

30. léta minulého století. Z Istanbulu vyráží superluxusní vlak a v noci dojde v jednom z jeho luxusních kupé k vraždě. Naštěstí je na palubě nejlepší...

Recenze: Hráči se smrtí - Existuje život po životě? Nebezpečný experiment s klinickou smrtí v novém balení.

Ve vší počestnosti přiznávám, že jsem fanouškem původního filmu Hráči se smrtí z roku 1990 od režiséra Joela Schumachera. Zároveň nemám nic proti remakům...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: