30.11.2017, 12:30

Auta 3: další pixarovka plná skrytých odkazů na jiné filmy. Našli jste je všechny?

Před pár dny vyšla na DVD Auta 3 a to je skvělá příležitost nejen k jejich pořízení pod vánoční stromeček, ale i k tomu, abychom si mohli snímek pustit znovu a začít s hledáním tolik oblíbených filmových schovávaček tzv. easter eggs.

Auta 3 pokračují v již dávno započaté tradici. Tradičně tedy nechybí značka A113 (podrobněji jsme se jí věnovali v samostatném článku), ale ani známý Pizza Planet truck nebo balonek Pixar. :-) Pojďme se na to podívat:

A113 je na dveřích kanceláře Bleskova nového šéfa. V místnosti je rovnou schován i další odkaz. Jelikož je Pixar již dlouho součástí studia Disney, jedním ze suvenýrů, který je vidět na zdejších poličkách je Popelčin kočár.

Dodávka Pizza Planet (původně v prvním Toy Story) se mihne ve scéně s demoličním derby, kde se snaží přežít bez velkých škrábanců na karoserii.

Nesmí chybět ani oblíbený míček Luxa jr.. Tentokrát zdobí jednu z karoserií na již zmíněném demoličním derby.

Závody o Zlatý píst se samozřejmě neobejdou bez velkého množství sponzorů. Mezi společnostmi, které tuto slavnou sérii sponzorují, jsou i staří známí jako Buy n Large (Vall-I), Dinoco (poprvé se tato objevila benzinová stanice v již zmíněném prvním Toy Story) nebo Triple Den Gum (V hlavě).

Ačkoli je Coco v amerických kinech teprve chvíli (u nás si musíme dokonce počkat až do ledna), svých odkazů se v Autech 3 dočkal i on. Je možné spatřit několik malých detailů a navíc i město, v němž se Coco odehrává - to používá na tréninkovém trenažeru pro Bleskův trénink Cruz Ramirezová.

Jedním z nejdojemnějších překvapení je návrat doktora Hudsona. V prvním filmu tuto postavu namluvil zesnulý Paul Newman. Newman v soukromí miloval automobilové závody a sám je také jezdil. Hodiny proto vydržel o závodění hovořit, čehož filmaři při natáčení prvního dílu bohatě využili a mají díky tomu hodiny záznamů z těchto rozhovorů, které mohli použít ve trojce. Takže ano, chápete to správně, Hudsona skutečně i tentokrát mluví Newman.

Apple je s historií Pixaru spjat velmi silným poutem (nezapomínejme, že u zrodu obou firem stíl Steve Jobs). Hrdinové Pixaru proto využívají různé produkty této značky jako iPod nebo iMac. V Autech 3 je slyšet ikonický zvuk po zapnutí počítače, který se ozve poté, co Cruz na pláži zapne svůj počítač.

Soudružka učitelka, hvězda demoličního derby, má také schovaná esa v rukávu. Oprýskaný autobus zdobí na každém jeho boku cedulka se jmény ulic. Na první je Cutting Blvd (což byla první adresa Pixaru) a na té druhé je Park Ave, kde má studio základnu nyní. A pokud vám připadají povědomé i její výfuky, tak vězte, že jsou to rohy Zloby ze Šípkové Růženky.

Dále tu máme Sleep Well Motel. Když Mac jede po dálnici, je vidět neon motelu, který se objevil v televizním speciálu Toy Story of Terror (Bonnie a její maminka jsou nuceny v motelu zůstat poté, co píchnou pneumatiku).

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Jak je neznáte: Filmové klasiky v naprosto kouzelném kresleném "Pixar hávu"

Netuším, jestli Vás někdy napadlo, jak by oblíbení hrdinové vašich filmů (přístupných většinou až od 18 let) vypadali kreslení ve stylu studia Pixar. Ovšem...

Několik módních a designových zajímavostí o snímcích Pixaru

Většina z nás ví, že filmy studia Pixar už nejsou tím, čím bývaly. Nedá se jim ale upřít, že animace je stále perfektní, pořád jde o nadprůměrné kousky...

Hrdinové Pixaru jako kultovní postavy z počítačových her

Animátoři a grafici jsou hračičky. Jejich práce navíc baví i nás fanoušky a tak se není čemu divit, že vám přinášíme další ukázku lidské tvůrčí dovednosti...

Nejlépe hodnocené Pixarovky. Kterou z nich režíroval i český tvůrce?

Tento čtvrtek má v českých kinech premiéru nový film kultovního studia Pixar, Mexikem inspirovaný animák Coco (2017). V USA ho již promítali a provází ho...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: