26.11.2017, 01:20

Zhýralý fotbalista Julius Lavi Lavický zdůraznil, že s ním máme počítat

První vlaštovka v podobě seriálu z fotbalového prostředí vyšla na internetu znamenitě. Vyšehrad (2016) se stal fenoménem a jeho hlavní (anti)hrdina Lavi (Jakub Štáfek) zaznamenal nebývalou popularitu. Štáfek, který Vyšehrad taktéž spolurežíroval, pokřtil DVD s první řadou seriálu. Jaké jsou jeho další plány?

Jakub Štáfek, představitel zhýralého fotbalisty Laviho ze seriálu Vyšehrad,  pokřtil DVD přímo na zeleném pažitu klubu FK Slavoj Vyšehrad. Křtu se zúčastnil i herec Jiří Ployhar, představitel Laviho trenéra, a bývalí fotbalisté a reprezentanti Tomáš Řepka a Lukáš Zelenka. Všichni si pak spolu zahráli i fotbálek. Jakub "Lavi" Štáfek se ale tváří v tvář drsnému obránci Tomášovi Řepkovi necítil na opravdový fotbal a raději si v šatně zahráli táhlíčkový fotbálek. Tady naopak Lavi projevil svoje zkušenosti z barů a v herecké dvojici s Jiřím Ployharem nedali fotbalistům šanci.

Vyšehrad - Tomáš Řepka, Jakub "Lavi" Štáfek a Jiří Ployhar křtí DVD. | Foto: Bontonfilm

Řepka i Zelenka jsou jedni ze skutečných fotbalistů, kteří se v seriálu objevili. „Já jsem ten seriál na začátku nenáviděl,“ překvapil všechny Řepka. „Pak jsem se u něj začal bavit, takováhle legrace z fotbalu tady vlastně chybí. Každopádně někoho, jako je Lavi, bych já do týmu nechtěl.“

„Já naopak od Tomáše jsem seriál sledoval od začátku a byl jsem úplně nadšenej,“ říkal Lukáš Zelenka. „Samozřejmě, že se někdy po zápasech slavilo, ale někoho jako je Lavi si nevybavuju. Ten seriál není pravdivej. Maximálně tak na 90%,“ pobavil všechny Zelenka.

Vyšehrad | Foto: OBBOD

Ke své roli se vrátil i samotný Štáfek. „Bylo hodně zajímavý hrát takovýho dementa. Má to ale i druhou stranu, protože lidi si vás s takhle výraznou rolí spojují i ve skutečnosti.“ Nikdo z přítomných nepotvrdil, ale ani nevyloučil druhou řadu seriálu. „Na něčem pracujeme, ale nechceme slíbit nic, co bychom pak třeba nedodrželi. Ale bude to i s Lavim.“

Vyšehrad: Trailer

Vyšehrad je seriál internetové televize OBBOD. Hlavní hrdinou je talentovaný fotbalista Julius „Lavi“ Lavický, který je kvůli špatné životosprávě a večírkům vyhozen z prvoligového klubu AC Sparta Praha a je nucen hrát za FK Slavoj Vyšehrad. Tvůrce seriálu podle vlastních slov inspirovala řada fotbalových průšvihářů – Mario Balotelli, David Limberský, Martin Fenin nebo Milan Petržela.

Televize OBBOD nedávno na Vyšehrad navázala Lajnou (2017), která přibližuje jiné sportovní prostředí - tuzemský hokej. V hlavní roli trenéra září Jiří Langmajer, který projevuje nebývalý komediální talent a smysl pro parodování.

Pro fanoušky Laviho, seriálu Vyšehrad a sportovní tématiky obecně jsme si připravili novou redakční hru, která prověří vaše znalosti na poli sportovních filmů a seriálů.

V rámci vědomostní hry navíc máte možnost vyhrát jednu ze tří cen, kterou do soutěže věnovala distribuční společnost Bontonfilm. Ano, tušíte správně, jedná se o jedno ze 3 DVD s kompletní první řadou seriálu Vyšehrad.

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci na výhru dosáhnout? Zúčastněte se naší nové redakční hry a získejte na první pokus co nejvíce bodů. Z 20 nejúspěšnějších vylosujeme 3 výherce. Bodování soutěže uzavřeme v pondělí 4. prosince ve 12:00. Hodně štěstí a Lavimu zdar!

Vyšehrad
-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král
Související filmy: Vyšehrad, Lajna

Související články:

Taky jste si někdy připadali jako zvířata? Liška a Šteindler uvízli v dost divné hospodě uprostřed lesa

Ačkoliv dnes není apríl ani Mezinárodní den zvířat, patří 22. listopad jednoznačně ulítlým filmařským počinům, které se věnují zvířatům. Po kanadském...

Nejlepší sportovní filmy: Fotbal nikoho nezajímá. Proč?

Je zajímavé, že ve světě fotbal táhne. U nás už je to slabší a je otázka zda-li je to dobře, či špatně. Arény plné emocí někdy dokážou strhnout k...

Recenze: Fízlárna - vítejte v pekle internetové zábavy

Znáte ten vtip, jak přijde policajt do kanceláře a tam využije pro překlad z Moravštiny zatčeného homosexuála v trenýrkách? Ne? Autoři Fízlárny bohužel ano.

Recenze: Pěstírna - na poměry internetové televize velmi slušné drama s atmosférou hustší než konopné máslo

Ondra je prostě smolař. Ačkoli má přítelkyni se zámožným tatíčkem, který ho už mnohokrát podržel nad vodou, kšefty pořád ne a ne jít. Navíc se mu podařilo...

Milan Šteindler natočil českou verzi populárního Kanclu. „Dokážu být hodně trapný a nerad pracuju,“ dodává.

Po Velké Británii a Spojených státech má svůj Kancl i Česká republika. Šestidílná adaptace kultovního seriálu se dnes prvně představí od 20.55 na ČT 1...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: