Mladí Vietnamci v České republice aneb Generační vzpoura proti pracovitým rodičům?

Mladí Vietnamci v České republice aneb Generační vzpoura proti pracovitým rodičům? 5 obrázků v galerii
Vypadají jako Vietnamci, mluví a myslí nicméně jako Češi. Snímek Bo Hai (2017) režiséra Dužana Duonga pojednává o mladé generaci Vietnamců, která zapustila kořeny v České republice a přemýšlí jinak než generace jejich rodičů. Snímek si odváží cenu z festivalu v Cottbusu a po jihlavském klání dokumentů jej budete moci vidět i v rámci přehlídky "Česká radost v českých kinech".
Bo Hai - režisér Dužan Duong | Foto: 2media

Myslí jako Češi, mluví jako Češi, ale vypadají jako Vietnamci. Jejich rodiče se přestěhovali do České republiky, začali zde podnikat a rozhodli se obětovat celý svůj život, aby mohli finančně zajistit svoji rodinu. Vietnamci, kteří se tady narodili nebo se sem přestěhovali ve velmi útlém věku, se v České republice zcela integrovali – vychovaly je české chůvy, vystudovali české školy, používají česká jména, ale zato přišli o své kulturní kořeny. Rodiče hovoří velmi špatně česky, jejich děti zase špatně vietnamsky a často neumí ani psát nebo číst v jazyce svých rodičů. Jedna z otázek snímku Bo Hai se nabízí sama: Jak chcete předat kulturu, když nemáte společný jazyk?

Bo Hai - ve filmu si zahrála rodina Dužana Duonga | Foto: 2media

Docu-fiction Bo Hai začátkem listopadu bodovala na prestižním Mezinárodním filmovém festivalu Cottbus, který se specializuje na východoevropský a středoevropský film. Režisér a scenárista Dužan Duong získal Cottbus Discovery Script Doctoring Award – cenu pro mladé nadějné filmaře spojenou s pomocí při vývoji dalšího filmu.

Bo Hai: Crowdfundingové video

Šestadvacetiminutový snímek Bo Hai pojednává o vztahu starší generace Vietnamců s jejich dětmi a v Praze jej promítne 29. listopadu Kino Pilotů v rámci projektu Česká radost v českých kinech. Akce je ozvěnami Mezinárodního filmového festivalu Ji.hlava, kde měl Bo Hai světovou premiéru.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články